هاشمیان: بعد از قطعی شدن صعود تیم ملی به جام جهانی به بوخوم می‌روم

0 80

مربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید در اولین فرصت برای دیدن بازی‌ تیم پیشین خود راهی آلمان خواهد شد.
به گزارش پرسپولیس نیوز، وحید هاشمیان که در سال 1999 دوران حرفه‌ای‌اش در اروپا را با تیم هامبورگ آغاز کرد و دو سال پس از آن به بوخوم پیوست، روزهای خوبی را در این تیم آلمانی سپری کرد و در سه فصلی که در این تیم عضویت داشت رکورد 34 گل زده را در 87 بازی از خود برجای گذاشت و همین سبب شد تا بایرن مونیخ نسبت به جذب او اقدام کند.
اوضاع اما در بایرن مونیخ به خوبی برای او پیش نرفت و این مهاجم ایرانی پیش از یک فصل حضور در جمع باواریایی‌ها در سال 2005 به هانوفر پیوست و پس از سه فصل بازی برای این تیم و ثبت 9 گل زده در 80 بازی، در سال 2008 به بوخوم بازگشت و پس از دو فصل حضور در این تیم و ثبت سه گل زده در 41 بازی به دوران حرفه‌ای‌اش در فوتبال اروپا پایان داد و در سال 2010 به پرسپولیس بازگشت و دو سال بعد هم اعلام بازنشستگی کرد.
هاشیمان که در فوتبال آلمان به خاطر پرش‌های بلندش به او لقب هلی‌کوپتر داده بودند، حالا در تیم ملی فوتبال ایران به عنوان دستیار دراگان اسکوچیچ مشغول به کار است. او گفت‌وگویی با نشریه آلمانی «بیلد» انجام داده است که در زیر می‌خوانید:

* چه خاطراتی از فصل 04-2003 دارید؟
پیروزی 3 بر صفر ما مقابل بوروسیا دورتموند در هفته دهم بوندس‌لیگا. در آن بازی من دو گل برای بوخوم به ثمر رساندم و ساندی اولسه هم زننده گل دیگر ما بود. در طول فصل کسی فکرش را هم نمی‌کرد که ما با چنین ترکیب جوانی فصل را در جایگاه پنجم به پایان ببریم و به جام یوفا راه پیدا کنیم. تک تک ما در آن فصل بهترین بازی‌های‌ خود را به نمایش گذاشتیم.

* بوخوم در حال حاضر در رده دوازدهم جدول بوندس‌لیگا جای دارد. آیا باز هم چنین حسی (به پایان بردن فصل در جایگاه خوب) وجود دارد؟
برای تیمی که تازه به بوندس‌لیگا بازگشته است، ماندن در این لیگ باید هدف اصلی باشد. سپس بوخوم می‌تواند جایگاه خودش را تثبت کند و برای فصل بعد اهداف بزرگی داشته باشد. پیشرفت بوخوم در چند سال اخیر فوق‌العاده بوده است، اما آنها باید گام به گام پیش بروند.

* آیا باشگاهی همچون بوخوم هنوز می‌تواند رؤیای حضور در بازی‌های اروپایی را داشته باشد؟
امروزه پول (سرمایه‌گذاری مالی) نقش مهمتری نسبت به گذشته دارد. با این حال اگر بوخوم با همین روند و به آرامی به پیشرفتش ادامه دهد، به مانند ماینتس و فرایبورگ می‌تواند گام بعدی را بردارد و می‌تواند در لیگ‌های یوفا هم بازی کند.

* درست مثل یونیون برلین که در دومین فصل حضورش در بازگشت به بوندس‌لیگا جواز حضور در لیگ کنفرانس اروپا را کسب کرد…
درست مثل سابق! ما به‌عنوان تیمی که تازه به بوندس‌لیگا بازگشته بودیم، فصل 03-2002 را در جایگاه نهم به پایان بردیم و سال بعد رتبه پنحم بوندس‌لیگا را از آن خود کردیم، اما ابتدا باید به فصل دیگرمان در بوخوم فکر کنیم.

* کدام فصل؟
فصل 10-2009! ما در نیمه اول فصل جایی در رده‌های پایین جدول نداشتیم، اما در نهایت ما همان فصل دوباره به دسته پایین‌تر سقوط کردیم. این باید هشداری برای بازیکنان بوخوم باشد.

* آیا هنوز با هم‌تیمی‌های سابق خود در ارتباط هستید؟
با فیلیپ بونیگ، مارسل مالتریتس و داریوژ ووژ هنوز هم ارتباط دارم. من مربیگری در فوتبال را با توماس ریس آغاز کردم، ما همچنین در یک گروه واتس‌اپی هستیم و در آنجا با هم در ارتباط هستیم، اما اغلب یکدیگر را نمی‌بینیم. پس از قطعی شدن صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی 2022 قطر، واقعاً می‌خواهم برای دیدن بازی‌ بوخوم به ورزشگاه بروم. من عاشق شهر بوخوم هستم و این شهر در قلبم جای دارد.

* نشسته یا ایستاده بازی را تماشا خواهید کرد؟
بستگی دارد که چطور بتوانم بازی را بهتر ببینم. شاید هم بازی را بین هواداران متعصب بوخوم دیدم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.