همراه ما باشید

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال می‌گوید حق پخش مسابقات تلویزیونی برای لیگ هفدهم منتفی نیست و برای دریافت حق محتوای فوتبال از طرف صداوسیما به توافق نزدیک شده‌اند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال: حق پخش فوتبال منتفی نیست/ به توافق با صداوسیما نزدیک شدیم

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال: حق پخش فوتبال منتفی نیست/ به توافق با صداوسیما نزدیک شدیم

پیروزی نیوز - عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال: حق پخش فوتبال منتفی نیست/ به توافق با صداوسیما نزدیک شدیم

بخ گزارش پیروزی‌دیلی، عبدالکاظم طالقانی درباره برنامه‌ریزی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برای شروع لیگ هفدهم، اظهار کرد: سازمان لیگ از چند وقت پیش اقدامات لازم را انجام داده و به دنبال این است که برای لیگ هفدهم برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم و کاستی‌ها را برطرف کنیم.


او در واکنش به اظهارات امیر عابدینی مبنی بر اینکه حق پخش تلویزیونی فوتبال برای لیگ هفدهم منتفی است و آنها فقط روی محتوای فوتبال حساب کرده‌اند، اظهار کرد: حق پخش منتفی نیست و ما پیگیر حل این مشکل هستیم. حق پخش قانونی است و باید پرداخت شود. از چند وقت قبل این موضوع را از طریق مراجع مختلف پیگیری می‌کنیم تا این موضوع به ثمر برسد. البته صداوسیما در چند سال گذشته از محتوای فوتبال هم استفاده‌های زیادی کرده که می‌توانیم از این طریق درآمدزایی کنیم ولی از حق پخش فوتبال هم نباید بگذریم. یکی از اولویت‌های تاج در این دوره دریافت حق پخش تلویزیونی بود و با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته به دنبال حل و فصل آن هستیم.


عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که تا چه حد امیدوار به حل اختلاف موجود میان صداوسیما و فدراسیون فوتبال است، گفت: تا حد زیادی اختلافات حل شده و ما به دنبال یک نتیجه مناسب برای حل این مشکل هستیم. تا حدود 80، 90 درصد به تفاهم رسیده‌ایم و به زودی این اتفاق نهایی می‌شود.


طالقانی درباره درخشش تیم‌های ملی در رده‌های مختلف در مسابقات بین‌المللی و برون‌مرزی، خاطرنشان کرد: قطعا فعالیت‌های گذشته و فعالیت‌های مستمر در این دوره موجب موفقیت تیم‌های ملی بوده است. تیم‌های ما پتانسیل بالایی دارند و نیازمند این هستیم که دولت اهتمام زیادی به این موضوع داشته باشد و از ما حمایت کند.


او درباره اینکه آیا فدراسیون از مشکل مالی رنج می‌برد و اینکه آیا بودجه این فدراسیون توسط دولت پرداخت شده است، گفت: من از این موضوع اطلاعی ندارم چرا که مسائل مالی در اختیار من نیست اما تاکنون متوجه نشدم یا به من نگفته‌اند. ما مشکلات مالی خودمان را داریم و با آنها دست و پنجه نرم می‌کنیم. فدراسیون فوتبال نیازمند کمک‌های دولت است تا از پس مخارج سرسام‌آور خود بر بیاید.


عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال درباره اینکه گویا روند مذاکرات با آدیداس طولانی شده و هنوز توافقنامه میان دو طرف امضا نشده است، گفت: عابدینی در جریان این موضوع است و چیزی را به ما اعلام نکرده و ما هم در هیات رییسه چیزی را تصویب نکردیم. به دلیل فشردگی زیاد برنامه‌ها در چند وقت جلسه‌ای را در هیات رییسه فدراسیون فوتبال نداشته‌ایم اما به زودی این اتفاق می‌افتد.


طالقانی درباره کیفیت بد چمن ورزشگاه نفت و گاز اروندان خرمشهر که میزبان دیدار فینال جام حذفی بود، گفت: اشکالاتی وجود داشت اما توانستیم با برگزاری این بازی یک بار دیگر توجهات را به خرمشهر جلب کنیم. باید فعالیت‌های ورزشی در خرمشهر ادامه داشته باشد. از طرفی باید شکل قابل قبولی را ایجاد کنیم. ورزشگاه‌هایی که دولت می‌سازد نیازمند سرمایه‌گذاری از طرف بخش خصوصی هستند تا به مرور کیفیت خود را از دست ندهند اما مشکلات در بخش خصوصی زیاد است.


او درباره سقوط استقلال اهواز یکی از تیم‌های ریشه‌دار فوتبال ایران به لیگ دسته دو و احتمال منحل شدن این تیم، گفت: این تیم اوضاع خوبی ندارد. تیم‌هایی که از طرف بخش خصوصی حمایت می‌شوند به مشکل خورده‌اند. در کشور ما بخش خصوصی ضعیف است و مشخص نیست که استقلال اهواز می‌تواند از پس مخارج خود بر بیاید یا نه.


عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال درباره وضعیت نامناسب تیم‌های ملی از نظر ناهماهنگی در پوشاک تهیه شده توسط فدراسیون فوتبال، گفت: تا جایی که من می‌دانم سازمان تیم‌های ملی به دنبال توافق با یک شرکت خوب مانند آدیداس بود. نمی‌دانم تیم‌های ملی از چه پوشاکی استفاده می‌کنند اما به زودی این مشکلات حل می‌شود.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه