همراه ما باشید

پرسپولیس پیش از بازی با لخویا از دو نظر شکست خورده است.

دو دردسر بزرگ پرسپولیس در دیدار بدون تماشاگر

دو دردسر بزرگ پرسپولیس در دیدار بدون تماشاگر

پیروزی نیوز - دو دردسر بزرگ پرسپولیس در دیدار بدون تماشاگر

به گزارش پیروزی‌دیلی،  کنفدراسیون فوتبال آسیا طی نامه‌ای به اطلاع فدراسیون فوتبال ایران رساند که پرسپولیس از حضور تماشاگرانش در بازی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا محروم شده و باید بدون 80 هزار هوادار متعصب خود پذیرای لخویا باشد.


دلیل این رای AFC استفاده‌ی هواداران پرسپولیس از مواد آتش‌زا عنوان شده است. پرسپولیس زمان برگزاری این بازی را طوری تنظیم کرده بود (ساعت 19:30 روز سه‌شنبه 2 خرداد) که ادارات و... تعطیل شده باشند تا هواداران از این بازی استقبال کنند.


با این حال، این صدور این رای پرسپولیس را از چند نظر دچار مشکلات جدی می‌کند:


1. بحث مالی: پرسپولیس از میزبانی بازی با الریان یک میلیارد و دویست میلیون تومان درآمدزایی کرده بود. آنها از میزبانی بازی برابر الهلال که در مسقط برگزار شد نیز رقم قابل توجهی کسب درآمد کرده بودند. به این ترتیب قرمزها باید قید درآمدی دستکم یک میلیارد تومانی را بزنند، پولی که با توجه به وضعیت مالی بغرنجشان می‌توانست به کارشان آمده و بخشی از طلب‌های باشگاه را جبران کند.


2. بحث روانی: پرسپولیس در حالی باید به مصاف لخویا برود که تیم قطری یکی از مقتدرترین تیم‌های غرب آسیا است. آنها در گروه استقلال خوزستان بودند و به راحتی از گروه خود صعود کردند، بدون باخت و با 14 امتیاز. آنها با 15 گل زده قوی‌ترین خط حمله‌ی غرب آسیا را در اختیار دارند. لخویا در 26 بازی لیگ ستارگان قطر نیز تنها با یک شکست قهرمان شد. این تیم رقابت تنگاتنگی با السد داشت، تیمی که استقلال به لطف حضور 100 هزار تماشاگر به سختی از سدش گذشت- با برتری در ضربات پنالتی. بزرگترین شانس پرسپولیس برای مقابله با لخویا حضور همین تماشاگران بود. حضور آنها تیم قطری را که در استادیومی 30 هزار نفری بازی می‌کند را به وحشت می‌انداخت.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه