همراه ما باشید

تراکتور با مجوز دبیرکل بازیکن گرفت؟

فرافکنی ممنوع; تراکتور با مجوز دبیرکل بازیکن گرفت؟

فرافکنی ممنوع; تراکتور با مجوز دبیرکل بازیکن گرفت؟

پیروزی نیوز - فرافکنی ممنوع; تراکتور با مجوز دبیرکل بازیکن گرفت؟

به گزارش سایت پیروزی دیلی، عبدالصمد ابراهیمی، کارشناس حقوقی فوتبال پیرامون ادعای تراکتوری ها مبنی بر اینکه با نامه دبیرکل بازیکن جدید استخدام کرده اند یادداشتی منتشر کرده که می خوانیم:

اول:تصور کنید فردی به اتهام قتل دو نفر در دو شهر مثلا تهران و اصفهان محاکمه می شود.او در دو دادگاه مجزا در اصفهان و تهران محاکمه و بابت هر کدام از قتل ها دو دادنامه مجزا مبنی بر اعدام قاتل صادر می شود.دادنامه الف به تاریخ اول آذر ٩٥ صادره از دادگاه تهران و دادنامه ب به تاریخ دهم دی ماه ٩٥ صادره از دادگاه اصفهان.خانواده مقتول و اولیای دم تهرانی نسبت به قاتل اعلام رضایت می کنند و اجرای احکام تهران به زندانی که قاتل در آن نگهداری می شود می نویسد نسبت به دادنامه الف به تاریخ اول آذر ٩٥ اعلام گذشت و رضایت شده است.آیا این گذشت ربطی به دادنامه اصفهان هم دارد و آن را هم بلا اثر می کند؟ قطعا خیر. 

دوم: دبیرکل فدراسیون فوتبال طی نامه ای به تاریخ ٧/٩/٩٥ و طی شماره نامه ٢٦١/٩٥/١٢٢٩١/٨ به سازمان لیگ اعلام می کند که باشگاههای بدهکار تا زمانی که ده درصد بدهی هایشان را پرداخت نکنند حق ثبت قرارداد جدید در نیم فصل را ندارند،(متن نامه به نقل از سایت فدراسیون فوتبال در ادامه منتشر می شود.به تاریخ خبر که ٩٥/٩/٧ است توجه کنید.البته همان روز همه خبرگزاریها این خبر را منتشر کرده اند).این نامه عام بوده و اسمی از هیچ باشگاهی در آن نیست و شامل همه باشگاههای بدهکار است. 

سوم:فیفا در مکاتبه ای با فدراسیون و باشگاه تراکتور خبر از محرومیت این باشگاه از دو پنجره نقل و انتقالات می دهد.دبیرکل این نامه را به سازمان لیگ ارجاع می دهد.این نامه خاص تراکتور است و ربطی به نامه هفتم آذر ماه اسدی درباره بدهی تیم ها ندارد. 

چهارم:دبیر کل در نامه ای بتاریخ ٩٥/١٠/٢٠ به سازمان لیگ اعلام می کند پیرو نامه مورخ ٩٥/٩/٧ (که خبر آن به نقل از سایت فدراسیون منتشر شد) تراکتور می تواند عالیشاه و نوراللهی را به خدمت بگیرد.(تصویر نامه در ادامه منتشر می شود). 

پنجم:دبیرکل با نامه بیستم دیماه کدام نامه را نقض و بلا اثر کرده؟به صراحت شماره و تاریخ نامه قبلی را در متن این نامه جدید قید کرده و فقط نامه هفتم آذرماه خودش را منتفی دانسته است.آیا آن نامه ربطی به نامه فیفا هم دارد؟ دقیقا مثال همان دادگاههای اصفهان و تهران است.قاتل از یک جا بخشش گرفته ولی همچنان اعدام صادره از دادگاه اصفهان پابرجاست.این دو حکم موازی ربطی به هم ندارند. 

ششم:تراکتوری ها متاسفانه با فرافکنی تلاش دارند وانمود کنند که با نامه دبیرکل بازیکن جدید استخدام کرده اند در حالی که مرور موارد فوق نشان می دهد اینگونه نیست.تراکتور مسئول خطای خود است .

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه