همراه ما باشید

تبریک همسر پورحیدری برایم بسیار باارزش بود استوار ایستاده‌ایم و به راهمان ادامه می‌دهیم استقلالی‌ها هم می‌دانند ما شایسته قهرمانی بودیم.

برانکو: تبریک همسر پورحیدری برایم بسیار با ارزش بود/ استقلالی‌ها هم می‌دانند ما شایسته قهرمانی بودیم

برانکو: تبریک همسر پورحیدری برایم بسیار با ارزش بود/ استقلالی‌ها هم می‌دانند ما شایسته قهرمانی بودیم

پیروزی نیوز - برانکو: تبریک همسر پورحیدری برایم بسیار با ارزش بود/ استقلالی‌ها هم می‌دانند ما شایسته قهرمانی بودیم

٢ سالی از حضور دوباره مربی ٦٣ ساله کروات در فوتبال ایران می‌گذرد و او در پرسپولیس توانست حتی فراتر از انتظارات کار کند و در دومین‌سال به هدفش که همان قهرمانی بود، برسد. بعد از قطعی شدن قهرمانی سرخپوشان سرپرست باشگاه پرسپولیس از تمدید قرارداد ٥ ساله برانکو با این باشگاه خبر داد که باعث خوشحالی هواداران شد. حالا سرمربی پرسپولیس هم از برنامه طولانی مدت و اهداف بزرگتری که در سر دارد، می‌گوید.

 در ادامه گفت‌وگوی «شهروند» با برانکو ایوانکوویچ را می‌خوانید:

 *شما از ابتدای فصل قول قهرمانی داده بودید و درنهایت هم به وعده خود وفا کردید.
 بله، ما از همان روز اول در صحبتی که با مدیران باشگاه داشتیم، هدفمان را قهرمانی عنوان کردیم و در همین راه هم‌ قدم برداشتیم. ما چند هفته زودتر به قهرمانی رسیدیم و این موفقیت بدون تلاش بازیکنان، مدیریت باشگاه و حمایت هواداران به دست نمی‌آمد. 

* در طول فصل در چند وهله انتقادهایی هم به شما شد؟ 
این انتقادات همیشه وجود دارد اما ما بدون توجه به این مسائل به کار خود ادامه دادیم. بازیکنان من کاملا سزاوار این عنوان بودند و هیچ خدشه‌ای به قهرمانی ما وارد نیست. ما استوار به راه خود ادامه دادیم و دیدید که چند هفته زودتر هم قهرمانی خود را جشن گرفتیم. در مجموع هر کسی که عملکرد پرسپولیس را در این فصل دنبال کرده باشد، می‌داند که ما کاملا شایسته قهرمانی بودیم.

* حالا که قهرمان شدید، برای بازی‌های آینده در لیگ برتر چه برنامه‌ای دارید؟
 طبیعی است که ما با همان قدرت به کار خود ادامه می‌دهیم. هنوز فصل تمام نشده و ما تا آخر مسابقات به کار خود به همین شکل ادامه می‌دهیم. البته شاید بازیکنان ما از نظر بدنی تحلیل رفته باشند و اگر نیاز باشد از بازیکنان نیمکت نشین هم استفاده می‌کنیم تا به کارمان در لیگ قهرمانان آسیا که اهمیت بیشتری دارد، لطمه‌ای وارد نشود. 

* از لیگ قهرمانان آسیا صحبت کردید. یک دیدار حساس و سرنوشت‌ساز با الهلال در پیش دارید؟ 
کاملا به اهمیت کارمان در لیگ قهرمانان آسیا واقف هستیم. حساب آن رقابت‌ها از لیگ برتر کاملا جداست. خیال ما از رقابت‌های لیگ راحت شده و حالا با آرامش بیشتری خودمان را برای دیدار با الهلال آماده می‌کنیم. بدون‌شک کار سختی داریم اما پرسپولیس مثل همه مسابقاتی که امسال انجام داد، برای پیروزی به میدان می‌رود. 

* شما چند باری در صحبت‌های چند روز اخیرتان از سیدجلال حسینی به‌عنوان کاپیتان تیم تعریف و تمجید کردید. به نظر می‌رسد او قرار است در پرسپولیس ماندگار شود؟
 سیدجلال نقش یک کاپیتان را به خوبی در پرسپولیس ایفا کرد. او بازیکن بزرگی است و به خوبی توانست تیم را درون و بیرون زمین هدایت کند. من به او بابت کیفیتی که دارد،‌ تبریک می‌گویم و مطمئنا در کنار ما برای سال‌های آینده خواهد بود. 

* بعد از مسجل شدن قهرمانی پرسپولیس، خیلی از استقلالی‌ها ازجمله فریده شجاعی، همسر مرحوم پورحیدری هم این عنوان را به شما تبریک گفتند. 
این اتفاق خیلی با ارزش است و از آنها تشکر می‌کنم. با این حال این موضوع نشان می‌دهد که همه ازجمله استقلالی‌ها به این‌که پرسپولیس امسال استحقاق قهرمانی داشته، اذعان دارند. ما از همان ابتدای لیگ در صدر جدول بودیم و زودتر هم قهرمان شدیم تا شایستگی خود را ثابت کنیم. بازیکنان من سزاوار این تبریک‌ها هستند و باید از این قهرمانی لذت ببرند. 

* برسیم به برنامه‌ریزی شما برای آینده؛ گفته می‌شود برای پرسپولیس برنامه ١٠ ساله دارید؟ 
شاید این اتفاق بیفتد. طبیعی است که هر باشگاهی برای آینده خود برنامه‌ریزی می‌کند و در پرسپولیس نیز طاهری روی این موارد خیلی با حساسیت فعالیت می‌کند. ما صحبت‌هایی را برای سال‌های آینده داشتیم و امیدواریم که به اهدافی که داریم، برسیم. فعلا بهتر است که درباره این فصل و بازی‌های مهمی که درپیش داریم، صحبت کنیم.

* اما طاهری در تبریز اعلام کرد که با شما قرارداد ٥ ساله جدیدی را امضا کرده است؟ 
ما دراین‌باره درحال مذاکره هستیم. هنوز چیزی نهایی نشده اما باید خیلی از موارد را بررسی کنیم. من به آینده خوش‌بین هستم و فرصت خوبی داریم تا با برنامه‌ریزی در سال‌های آینده نیز موفق باشیم. همان‌طور که فصل گذشته در لحظه آخر از قهرمانی بازماندیم اما امسال با برنامه‌ریزی بهتر توانستیم چند هفته زودتر قهرمان شویم.


***منبع:روزنامه شهروند

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه