همراه ما باشید

 مربی فوتبال کشورمان گفت: شرایط قهرمانی پرسپولیس در دست خودش است، اما در فوتبال قانون تعریف‌شده‌ای برای این مسائل نداریم.  

افاضلی: اختیار قهرمانی پرسپولیس دست خودش است

افاضلی: اختیار قهرمانی پرسپولیس دست خودش است

پیروزی نیوز - افاضلی: اختیار قهرمانی پرسپولیس دست خودش است

به گزارش پیروزی دیلی؛ هومن افاضلی در خصوص وضعیت لیگ برتر کشورمان و کیفیت حاکم بر این مسابقات گفت: چیزی که ما می‌بینیم این است که با همه معضلاتی که فوتبال ما با آن روبروست، اما نسبت به سال قبل لیگ بهتری داریم. یکی از دلایل این موضوع هم این است که هم استقلال و هم پرسپولیس در نیم‌فصل اول و به خصوص نیم‌فصل دوم شرایط بهتری دارند. می‌بینیم که استقلال در این چند بازی اخیر با شرایط بهتری کار کرده و از طرف دیگر تیم‌های با کیفیتی در لیگ داریم. به طور مثال می‌توانم از ذوب‌آهن و حتی سپاهان یا پیکان که نوسان هم دارند در این زمینه نام ببرم. این تیم‌ها باعث می‌شوند که تنور کیفیت مسابقات داغ باشد و این موضوع به فوتبال کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: به جز کشور انگلستان در همه جای دنیا 3-2 تیم نسبت به سایر تیم‌ها شرایط بهتری دارند، البته باید از تراکتورسازی هم به عنوان یکی از تیم‌های خوب و باکیفیت نام ببریم که البته مشکلاتی برای آنها پیش آمده که وضعیت آنها را تحت‌الشعاع قرار داده است. آنها تا قبل از این شرایط وضعیت خوبی داشتند و وضعیت آنها قابل‌تحسین بود.

کارشناس فوتبال کشورمان درباره وضعیت تیم پرسپولیس این روزها هم خاطرنشان کرد: واقعیت این است که مدل تمرینی این‌روزهای پرسپولیس این شرایط مساعد را برای آنها به وجود آورده است. مدل تمرین پرسپولیس متفاوت است و این موضوع خودش را در بازی‌های لیگ نشان داده است. از طرفی مدیریت امکاناتی که وجود دارد هم باعث شده تا این وضعیت به وجود بیاید. از طرف دیگر این را هم باید اشاره کنم که پرسپولیس این روزها هویت واقعی خود را به‌دست آورده و یک باشگاه واقعی است که امکانات اختصاصی برای خودش دارد. پرسپولیس می‌تواند مثل باشگاه‌های بزرگ دنیا بازیکنانش را طی روز در ساعات زیادی در اختیار داشته باشد و همچنین از آخرین متد روز تمرینات در دنیا استفاده می‌کند و این موضوع باعث افزایش کیفیت بازیکنان پرسپولیس شده است.

سرمربی اسبق تیم ملی امید کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس می‌تواند قهرمان لیگ برتر شود، افزود: الان شرایط پرسپولیس به‌گونه‌ای است که وضعیت قهرمان شدن دست خودش است، اما در فوتبال هیچ قانون تعریف‌شده‌ای نداریم. زمانی که خود من فوتبال بازی می‌کردم، یادم می‌آید که تیم بهمن 12 امتیاز از پرسپولیس بالاتر بود، اما در پایان این تیم قهرمان لیگ نشد. بنابراین معتقدم که قهرمانی پرسپولیس دست خودش است. پیش‌بینی من این است که با توجه به اینکه پرسپولیس از چندی دیگر درگیر مسابقات لیگ قهرمانان آسیا می‌شود، این موضوع انرژی زیادی از پرسپولیسی‌ها می‌گیرد. از طرفی باید فشردگی بازی‌ها و خستگی سفرها را هم در نظر بگیریم. این مسئله به نظر من باعث می‌شود تا پرسپولیس انرژی زیادی از دست بدهد.

وی ادامه داد: اگر بنا را حرف مهدی تاج در نظر بگیریم، ملی‌پوشان پرسپولیس به تیم ملی دعوت خواهند شد و این موضوع انرژی زیادی از آنها می‌گیرد. این مسئله باعث می‌شود تا پرسپولیس در ادامه لیگ امتیاز از دست بدهد و آن‌هم به دلیل تحلیل رفتن انرژی آنها خواهد بود. به همین دلیل این فاصله امتیازی که وجود دارد می‌تواند ذخیره خوبی برای ادامه لیگ باشد. از طرف دیگر همه چیز به ذهنیت بازیکنان برمی‌گردد و اینکه با چه تفکری کار را انجام دهند و کار را شل نکنند.

افاضلی در مورد اینکه عکس‌ها و فیلم‌هایی از تمرینات پرسپپولیسی‌ها بیرون آمده که آنها مشغول تمرینات بوکس هستند و این‌گونه تمرینات را کمتر در فوتبال ایران شاهد هستیم، افزود: این تمرینات آخرین متدهای در فوتبال روز دنیاست که در باشگاه رئال مادرید هم انجام می‌شود. این نوع تمرینات در بدنسازی فوتبال است و کارایی بسیار بالایی هم دارد و به آن تمرینات کاربردی می‌گویند که دارای جزئیاتی است و نیاز به تجهیزات خاصی هم دارد که البته باید به دانش آن واقف باشید.

این مربی فوتبال درباره پیش‌بینی‌اش از دربی 84 که هفته آینده برگزار می‌شود و اینکه پیش‌بینی‌اش از این بازی چیست، اظهار داشت: دربی به هر حال با همه بازی‌های لیگ متفاوت است. از طرفی شرایط احساسی بر این بازی حاکم است که این مسئله باعث می‌شود تا تمرکز بازیکنان کمی سخت باشد. البته این دربی یک امتیاز مثبت دارد و آن این است که هر دو تیم نیاز مبرم به برد در این بازی دارند و این موضوع باعث می‌شود تا تماشاگران در انتظار یک بازی خوب باشند. در بازی رفت، منصوریان استقلال را با ترکیب دفاعی به میدان فرستاد، به خاطر اینکه در آن شرایط استقلال نتیجه مساوی هم خوب بود، اما الان شرایط به‌گونه‌ای است که منصوریان می‌داند در صورت موفق شدن در این بازی می‌تواند خودش را به بالای جدول برساند و حتی سهمیه آسیایی بگیرد. قطعاً هر دو مربی به دنبال پیروزی هستند و این موضوع بازی را قشنگ خواهد کرد. از طرفی در خیلی از کشورهای دنیا دربی تهران دیده می‌شود اما این را در نظر بگیرید که شرایط استقلال در دربی به نحوه بازی و نتیجه‌گیری این تیم در دیدار امروز مقابل السد قطر ارتباط دارد. قطعاً نتیجه بازی امروز در کیفیت استقلال در دربی تأثیرگذار خواهد بود.

 

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه