همراه ما باشید

ستاره آمریکایی تیم بسکتبال کلیولند در فصل 2017-2016 بیشترین درآمد را در بین تمامی ستاره های این رشته ورزشی در ان بی ای داشته است. لبرون جمیز بازیکن 32 ساله دستمزدی معادل 30 میلیون دلار در این فصل داشته است. 

اختصاصی/نگاهی به گران‌ترین بسکتبالیست‌های NBA

اختصاصی/نگاهی به گران‌ترین بسکتبالیست‌های NBA

پیروزی نیوز - اختصاصی/نگاهی به گران‌ترین بسکتبالیست‌های NBA

به گزارش پیروزی‌دیلی، او در سال ۲۰۰۴، در سن ۱۹ سالگی جایزهٔ بهترین بازیکن جوان سال اتحادیه ملی بسکتبال را از آن خود کرد. جیمز جوان‌ترین بازیکنی است که به این افتخار رسیده است. بر اساس نظرسنجی ای‌اس‌پی‌ان (هر سال ۴ بار انجام می‌شود) در سال ۲۰۱۵، جیمز با ۲۲٫۴ درصد آرا محبوبترین بازیکن ان بی ای است. او در سال ۲۰۱۳ و سال ۲۰۱۴ نیز این عنوان را به دست اورده بود.

جیمز چهارمین گلزن تاریخ لیگ ان بی ای با آمار (بالای ۲۷ امتیاز در هر بازی) پس از کریم عبدالجبار، مایکل جردن و ویلت چمبرلین قرار دارد. 

او تا کنون چهار بار عنوان بهترین بازیکن فصل ان بی ای را از آن خود کرده‌است. جیمز در سال ۲۰۰۸ بهترین گلزن لیگ لقب گرفت. وی از سال ۲۰۰۵ تا کنون در تیم ستارگان همایش شرق قرار گرفته و در سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ هم بهترین بازیکن بازی ستارگان لقب گرفته ‌است. لقب او شاه جیمز می‌باشد. او تا کنون سه بار قهرمانی ان بی ای را به دست آورده است. او از دیدگاه تحلیل گران لیگ به عنوان کاربردی‌ترین و تأثیر گزارترین بازیکن لیگ معرفی شده‌است. او یکی از سه بازیکن تاریخ ان بی ای به شمار می‌رود که توانسته در اولین فصل حضور خود در لیگ آمار (۲۰ امتیاز و ۵ ریباند و ۵ پاس گل) را در هر بازی بدست آورد. او تنها بازیکن ان بی ای به شمار می‌رود که در یک دیدار موفق به کسب ۴۳ امتیاز و ۱۳ ریباند و ۱۵ پاس گل و ۲ توپ ربایی و ۴ بلاک شوت (در بازی با دنور) شده‌ است. جیمز تا کنون ۵ بار در تیم اول منتخب ان بی ای و ۲ بار در تیم منتخب دفاعی قرار گرفته‌است. او در سال ۲۰۱۰ با قراردادی ۶ ساله به ارزش ۱۱۰ میلیون دلار از تیم کلیولند به میامی هیت منتقل شد اما در سال ۲۰۱۴ به تیم زادگاه خود یعنی کلیولند کاوالیرز بازگشت. لبرون این روزها در بین ثروتمندترین بازیکنان ورزشی جهان نیز قرار گرفته است. البته نباید فراموش کرد که این تنها دستمزدهای باشگاهی این بازیکنان است، آنها قراردادهای تبلیغاتی نیز در کنار فعالیت های ورزشی خود دارند که با توجه به درآمدهای حاصل از آن مبالغ بیشتری در طول یک فصل به دست می آورند. مثلا لبرون جیمز با توجه به دیگر درامدهایش و در مجموع در یک فصل چیزی حدود 77 میلیون دلار درآمد داشته است. درامدهای تبلیغاتی لبرون در طول یک فصل خیلی بیشتر از دستمزد سالانه او در باشگاهش می باشد. معمولا بازیکنان بسکتبال با توجه به قراردادهای کلانی که با کمپانی ها معتبر ورزشی امضا می کنند درآمدهای خوبی نیز به دست می اورند. می توان گفت بهترین درآمد ستارگان این رشته ورزشی از راه همین فعالیت های تبلیغاتی است. 

مایک کانلی بازیکن 29 ساله تیم بسکتبال ممفیس گریزلیز در مکان دوم قرار گرفته است. این ستاره ان بی ای دستمزدی معادل 26.5 میلیون دلار داشته است. این در حالی است که ال هارفورد از تیم بوستون سلتیک با دستمزد 26.5 میلیون دلاری در جایگاه سوم قرار گرفته است. این بازیکن 30 ساله اهل پورتو پلاتا جمهوری دومینیکن می باشد.


مرتضی انصاری‌فرد

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه