همراه ما باشید

سرمربی تیم گسترش فولاد تبریز تأکید کرد که هرگز به تراکتورسازی برنمی‌گردد و حتی هدایت استقلال و پرسپولیس را قبول نمی‌کند.

فراز کمالوند: هرگز به تراکتورسازی برنمی گردم/مسلمان بهترین بازیکن سال 95 بود

فراز کمالوند: هرگز به تراکتورسازی برنمی گردم/مسلمان بهترین بازیکن سال 95 بود

پیروزی نیوز - فراز کمالوند: هرگز به تراکتورسازی برنمی گردم/مسلمان بهترین بازیکن سال 95 بود

به گزارش سایت پیروزی دیلی، به حسرت هشت ساله تراکتورسازان برای حضور در لیگ برتر پایان داد و تبریزی‌ها را به لیگ برتر آورد. از همان زمان فراز کمالوند یک اسم آشنا در فوتبال ما به حساب می‌آید. فراز کمالوند پس از پشت سر گذاشتن دوران محرومیتش، با گسترش فولاد به لیگ برتر برگشت و حالا با این تیم، سودای گرفتن سهمیه آسیا دارد. به بهانه فرا رسیدن عید نوروز به سراغ او رفتیم و گفت‌وگویی داشتیم که ماحصل این گفت‌وگو را در زیر می‌خوانید:

*سال 95 برای فراز کمالوند چطور گذشت؟ 
 امسال هم مثل‌ سال‌های دیگر، فراز و نشیب‌های زیادی برای من داشت. ما در لیگ برتر شروع خوبی نداشتیم، اما رفته‌رفته هماهنگ شدیم و توانستیم خودمان را با شرایط وفق بدهیم. آن هفت هشت هفته اول سختی‌های فراوانی کشیدیم و فشار زیادی را متحمل شدیم، اما بعد از هشت بازی اول، هر چقدر که جلوتر رفتیم، شرایط برای‌‌مان بهتر شد. حالا هم که خدا را شکر سال 95 را با ایستادن روی یک رتبه تک رقمی به اتمام رساندیم. تلاش می‌کنیم در چند بازی باقی‌مانده هم نتایج خوبی بگیریم تا به اهدافی که داریم، برسیم.

*در هفته‌های ابتدایی لیگ شانزدهم که گسترش فولاد نتیجه نمی‌گرفت، بحث اولتیماتوم به شما و مذاکره با یک‌سری گزینه‌های دیگر هم مطرح شد. واقعاً این صحبت‌ها صحت داشت؟ 
 الان که زمان زیادی از آن اتفاقات می‌گذرد، راحت می‌توانم در این مورد صحبت کنم. همه این صحبت‌ها کذب محض بود. از داخل باشگاه هیچ فشاری روی من نبود. ما حتی یک جلسه هم در این مورد نداشتیم. باید از مالک و مدیریت باشگاه گسترش فولاد تشکر کنم که در آن مقطع، به خوبی از سرمربی‌شان حمایت کردند. آن حمایت‌ها باعث شد که ما خودمان را پیدا کنیم و نتایج خوبی بگیریم. البته این شایعات در فوتبال وجود دارد. وقتی تیم نتیجه نمی‌گیرد، به وجود آمدن شایعات هم طبیعی است. گسترش فولاد در آرامش کار خودش را انجام می‌داد و همه مجموعه دست‌به‌دست هم داده بودند که تیم از بحران خارج شود، اما اینکه می‌گفتند تیم به دسته یک سقوط بیشتر شبیه جُک بود. من بازیکنانم را می‌شناختم و می‌دانستم که جایگاه تیمم قعر جدول نیست. اخباری که در آن زمان مخابره می‌شد، فقط حرف‌ و حدیث‌های بی‌پایه و اساس بود که اصلاً درست نبود. 

*البته در آن مقطع اتفاقاتی افتاد که به این حاشیه‌ها دامن زد؛ مثلاً شما با برخی از بازیکنان به مشکل خوردید و یک‌سری اتفاقات دیگر هم در گسترش فولاد رخ داد.
 من نمی‌خواهم از فرد خاصی نام ببرم. ما در تیم‌مان یک‌سری اصول فنی و یک‌سری اصول غیر فنی داریم. بازیکن باید هم اصول فنی و هم اصول اخلاقی را رعایت کند. من روی نظم و انضباط تیمی خیلی حساسم. در طول فصل، ممکن است یک بازیکن شیطنت‌هایی داشته باشد که ما قطعاً با آن برخورد می‌کنیم. در کل، من مشکل خاصی با هیچ‌کدام از بازیکنانم نداشتم. البته بهتر است در مورد همان عید نوروز حرف بزنیم. نه شما وارد مسائل حاشیه‌ای شوید و نه من جوابی بدهم که خدایی نکرده حاشیه‌سازی شود. 

* پس؛ از بدترین اتفاقی که در سال 95 برای‌تان افتاد بگویید.
  بدترین اتفاق که امسال افتاد، نتایج ابتدای فصل‌مان بود. ما هر چقدر خوب بازی می‌کردیم، نمی‌توانستیم نتیجه بگیریم. فشار زیادی هم متحمل می‌شدیم و اذیت شدیم. 

*... و بهترین اتفاق؟
 بهترین اتفاق هم سفرم به کربلا بود. در میانه‌های فصل ما یک سفر کوتاه به کربلا داشتیم که پس از آن، به لطف امام حسین (ع) همه مشکلات برطرف شد.

*ناراحت‌کننده ترین اتفاق سال 95 را چه می‌دانید؟ 
 فکر می‌کنم فوت آقای پورحیدری ناراحت‌کننده‌ترین اتفاقی بود که در این سال اتفاق افتاد. به هر حال «منصورخان» اسطوره فوتبال ایران بود و با فوتش، همه‌مان را ناراحت کرد. 

*عنوان بهترین بازیکن سال را به چه کسی می‌دهید؟ 
 محسن مسلمان. 

* بهترین عیدی که گرفتید را به خاطر دارید؟
 همیشه بهترین عیدی‌ها را از پدر خدا بیامرزم می‌گرفت، اما حالا او دیگر از دنیا رفته است. از من هم سن‌وسالی گذشته و بیشتر خودم عیدی می‌دهم. 

* به چه کسانی عیدی می‌دهید؟1
  بیشتر به بچه‌های فامیل، دوستان و هر کسی را که می‌شناسم و سن کمتری از من دارد. در عیدی دادن هم خیلی بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید دست‌ودل بازم و همه از عیدی دادن من راضی هستند (می‌خندد). 

*بامزه‌ترین بازیکن گسترش فولاد چه کسی است؟
 شیمبا از همه بامزه‌تر است. دائماً شوخی می‌کند و کلاً آدم باانرژی است.

*... و بی‌مزه‌ترین؟ خدا را شکر بازیکن بی‌مزه نداریم. همه بچه‌ها در جای خودش بامزه و با نمک هستند.

*پروفسور تیم کیست؟ 
 مصطفی اکرامی. یعنی این بشر از هر چیزی اطلاعات دارد. می‌خواهید از صنعت کشتی‌رانی بپرسید، می‌خواهید از مبل‌سازی و خلاصه هر چیز دیگر. از همه چیز اطلاعات دارد. 

*ساکت‌ و آرام‌ترین بازیکن‌تان چه کسی است؟ 
 درویشی و خالقی‌فر.

* بازیکنی ندارید که دیگر از دستش عاصی شده باشید؟
 نه خدا را شکر. همه بچه‌های من، بچه‌های خوبی هستند که شیطنت و اذیت نمی‌کنند.

*صمیمی‌ترین دوست فوتبالی‌تان چه کسی است؟ 
 سؤال‌های سخت نپرسید. الان من هر کس را بگویم، دیگری ناراحت می‌شود. رابطه‌ام با امیر قلعه‌نویی خوب است، اما با سایر همکارانم هم رابطه خوبی دارم. کسی نیست که مشکلی با او داشته باشم.

*اگر به ابتدای سال 95 برگردیم، اشباهاتی داشتید که دیگر آنها را تکرار نمی‌کنید؟ 
 صددرصد. انسان همیشه در حال خطا کردن است. شاید اگر به ابتدای امسال برگردیم، یک‌سری کارهایی را که در زندگی‌ شخصی داشتم، تکرار نمی‌کنم و یک‌سری کارهایی که در زندگی فوتبالی داشتم را. شاید اگر به هفت هشت ماه پیش برگردیم، نخستین کاری که می‌کنم، دقت بیشتر در جذب برخی بازیکنان است. 

*چه اهدافی برای سال 96 دارید؟ 
همچنان سال بعد هم در گسترش فولاد به کارتان ادامه خواهید داد؟ ما در گسترش فولاد مشکلی نداریم. همه چیز خوب است. من با مجموعه باشگاه گسترش فولاد دوست هستم و در آرامش کامل به کارم ادامه می‌دهم.

* به برگشت به تراکتورسازی فکر نمی‌کنید؟ 
 هرگز دوست ندارم به تراکتورسازی برگردم. من یک‌سری خاطرات خوب با مردم آذربایجان دارم و حالا نمی‌خواهم که آن خاطرات خوب خراب شوند. من یکی از معدود افرادی بودم که در تبریز مورد اعتراض مردم قرار نگرفتم و همیشه در خوبی و خوشی با آنها زندگی کردم. دوست دارم این خاطرات خوب باقی بمانند. من کار خودم را در تراکتورسازی انجام دادم و هر کاری که لازم بود برای این تیم کردم. حالا دیگر بقیه دوستان بیایند و کار کنند. ضمن اینکه تراکتورسازی الان یک مربی خوب به نام امیر قلعه‌نویی دارد که اگر سال بعد هم در تبریز بماند، می‌تواند نتایج به مراتب بهتری هم بگیرد.

*اگر یک روزی پیشنهاد مربی‌گری در استقلال یا پرسپولیس را داشته باشید، قبول می‌کنید؟
 کلاً علاقه‌مند به حضور در تیم‌های پرتماشاگر نیستم. دوست دارم در یک جای آرام مثل گسترش فولاد کار کنم. 

*پس با این حساب به حضور در تیم ملی هم فکر نمی‌کنید؟
 خیلی به این چیزها فکر نمی‌کنم. به نظرم اگر سه، چهار بازیکن جوان مثل داریوش شجاعیان، مهدی کیانی و محمد ابراهیمی را به فوتبال معرفی کنم، کار خودم را انجام دادم. 

*در لحظه تحویل سال یاد چه موضوعی می‌افتید؟
 من همیشه اول برای فرج آقا امام زمان (عج) و بعد هم برای سلامتی مردمم دعا می‌کنم. امیدوارم سال 96 هم یک سال خوب، پر خیر و برکت برای همه مردم ایران باشد.  

*کدام سین سفره هفت‌سین را بیشتر دوست دارید؟ 
 سیب را بیشتر دوست دارم، چون میوه بهشتی است و یکی از میوه‌های مورد علاقه‌ام به حساب می‌آید. 

* چند کلمه می‌گویم و می‌خواهم نخستین چیزی را که با شنیدن این کلمات به ذهن تان می‌رسد، بگویید. 

 فراز کمالوند: مردم باید قضاوت کنند 

 گسترش فولاد: باشگاه ایده‌آل 

 تراکتورسازی: عشق همیشگی

 امیر قلعه‌نویی: پر افتخار

 تبریز: بهترین شهر دنیا 

 
*گفت‌وگو از امیر ملک‌زاده

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه