همراه ما باشید

سرخپوشان هر چهار بازی یک گل خورده‌اند، علیرضا هر پنج بازی یک گل

گزارش ویژه/بیرانوند، جلوتر از پرسپولیس!

گزارش ویژه/بیرانوند، جلوتر از پرسپولیس!

پیروزی نیوز - گزارش ویژه/بیرانوند، جلوتر از پرسپولیس!


به گزارش پیروزی‌دیلی، علیرضا بیرانوند در بازی با تراکتورسازی هم موفق شد دروازه تیمش را بسته نگه دارد و رکوردش را بیشتر از قبل شگفت‌انگیز و دست‌نیافتنی کند. این بازیکن بعد از بهبود مصدومیت دستش از هفته پانزدهم به قفس توری پرسپولیس برگشت و الان شش مسابقه است که گل نخورده. مرد شماره یک تیم ملی حالا نشان می‌دهد که به بهترین گلر ایران تبدیل شده و با حضورش، خیال خیلی از هواداران راحت است. بیرانوند اگرچه در بازی بزرگ با تراکتورسازی یکی، دو خروج بحث‌برانگیز داشت، اما همچنان عادت خوب خروج‌های حداکثری‌اش را حفظ کرده و با همین نقطه قوت، بسیاری از حملات روی دروازه تیمش را در نطفه خفه می‌کند. آیا او می‌تواند همین درخشش را تا پایان فصل یا حتی چند سال دیگر ادامه بدهد؟ فراموش نکنیم این دروازه‌بان خوش قدوبالا فقط 24سال دارد و اگر از مسیر درست خارج نشود، سال‌ها فرصت هنرنمایی در فوتبال ایران را خواهد داشت.

آمار حیرت‌انگیز
پرسپولیس در 20 بازی برگزار شده از این فصل جمعا پنج گل دریافت کرده است؛ این یعنی هر چهار بازی یک بار دروازه آنها گشوده شده است. نکته جالب اما اینجاست که آمار شخصی بیرانوند از این هم درخشان‌تر است و او به طور متوسط در هر پنج بازی فقط یک گل خورده است. علیرضا امسال 15بار برای قرمزها به میدان رفته که در این تعداد بازی سه گل دریافت کرده است. سه نفری که به بیرانوند گل زده‌اند، عبارتند از عبدالله ناصری از فولاد، احسان حاج‌صفی از سپاهان و رحیم زهیوی از استقلال خوزستان. در پنج بازی دیگر این فصل، بوژیدار رادوشویچ از دروازه سرخ‌ها حفاظت کرده که او در این مدت دو گل خورده است؛ یکی از محسن یوسفی در بازی با پدیده و دیگری هم از احسان پهلوان مقابل ذوب‌آهن. به این ترتیب بیرانوند تا اینجای فصل با ثبت 12کلین‌شیت در 15بازی، عملکردی خارق‌العاده ارائه داده است.

سبقت از خسوس
همه اهالی فوتبال عملکرد استثنایی فرناندو دخسوس در مسابقات فصل گذشته را به یاد دارند و می‌دانند که همین گل نخوردن او در نهایت موجب قهرمانی استقلال خوزستان شد. با این وجود حالا آمار دفاعی سرخ‌ها حتی از خود خسوس هم حیرت‌انگیزتر شده است. دروازه‌بان فصل گذشته استقلال خوزستان تا هفته بیستم 9بار دروازه‌اش به روی رقبا باز شده بود، در حالی که پرسپولیس در این فصل در 20بازی فقط پنج گل خورده است. البته در ماجرای سبقت گرفتن بیرانوند و رادو از خسوس، کمک‌های مهدی طارمی هم مهم بوده است؛ چرا که در 20بازی اول فصل قبل، دو گل از 9گل دریافتی خسوس را طارمی زده بود!

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه