همراه ما باشید

برانکو ایوانکویچ مهمان ویژه برنامه نود بود و به گفتگو با عادل فردوسی پور نشست.

برانکو: از ابتدا دنبال قهرمانی بودیم/ قطعا الهلال را شکست خواهیم داد

برانکو: از ابتدا دنبال قهرمانی بودیم/ قطعا الهلال را شکست خواهیم داد

پیروزی نیوز - برانکو: از ابتدا دنبال قهرمانی بودیم/ قطعا الهلال را شکست خواهیم داد


به گزارش پیروزی دیلی، برانکو ایوانکویچ درباره ی شرایط پرسپولیس در دوران مربیگری اش در این تیم گفت: ما از ابتدا اهداف را مشخص کردیم ، تیم را با بازیکنان جدیدیت زیادی بستیم و نفراتی چون جلال حسینی ، کمال کامیبابی نیا و علیرضا بیرانوند را به تیم اضافه کردیم ، از ابتدا دنبال قهرمانی بودیم که توانستیم به آن برسیم ، تشکر ویژه ای دارم از دکتر طاهری که در ابتدای فصل گذشته از من حمایت کرد ما در ۶ هفته نخست در انتهای جدول بودیم و دکتر طاهری تمام این فشارها را تحمل کرد و به فلسفه کادرفنی اعتقاد داشت .

وی درباره این که کدام قهرمانی برایش جذاب تر است گفت : به نتایجی که گرفته ام افتخار می کنم. بعد از رفتن من از ایران بعد از جام جهانی، تیم دینامو زاگرب را در اختیار گرفتم و سال اول هم لیگ هم جام حذفی را قهرمان شدیم. با ۲۰ امتیاز اختلاف امتیاز در مقابل تیم دوم جدول. این قهرمانی همیشه در خاطرم خواهد ماند. در چین هم سال اول قهرمان شدم و ۱۳ امتیاز از تیم دوم بالاتر بودیم. الان هم اینجا قهرمان شدیم. اما این قهرمانی برای من اهمیت خاصی دارد و عزیز است. بعد از ۹ سال پرسپولیس قهرمان شده آن هم با قاطعیت.

برانکو  از اینکه شاگردانش رابطه دوستانه ای با هم دارند ابراز خوشحالی کرد و گفت: خوشحال هستم فضای خوب و دوستانه‌ای بین بازیکنان است چون این موضوع مهم‌ترین مسئله در باشگاه بوده است؛ بازیکنان برای هم جان‌شان را می‌دهند، به یکدیگر کمک کرده و احساس هم را درک می‌کنند.

او درخصوص مدل موی عجیب محسن مسلمان گفت: در مورد نوع مو، آرایش و کفش‌های بازیکنان طبیعی است رفتار شخصی‌شان را انجام می‌دهند و باید حق بدهیم برای این مسئله خودشان تصمیم بگیرند؛ مهم‌ترین موضوع خوب بازی کردن و زندگی حرفه‌ای است.

برانکو با بیان اینکه با همه بازیکنان ارتباط خوبی دارم، گفت: بازیکنانی مثل فرشاد احمدزاده که در تیم شادابی به وجود می‌آورند را دوست دارم.

او درخصوص بهترین بازیکن این فصل اظهار کرد: ما یک تیم هستیم، با هم می‌بریم، می‌بازیم، مساوی می‌کنیم و به شادی می‌پردازیم و هرگز فرد را در نظر نمی‌گیرم؛ بازیکنان مهم‌ترین موضوع برای ما هستند ولی در کنار آن بدون مدیر عامل خوب و عالی مثل آقای طاهری و اعضای هیأت مدیره و مدیران باشگاه، تدارکات، تماشاگران و ... نمی‌شود کار کرد ولی بازیکنان از همه چیز مهم‌تر هستند.

سرمربی پرسپولیس درباره جذب بازیکن در نیم‌فصل عنوان کرد: طرفدار این موضوع نیستم که بعد از ۶ ماه بازیکن به تیم بیاید چون در اینصورت برای هماهنگی بازیکن، زمان از دست می‌رود ولی نفرات خودمان نشان دادند توانایی زیادی دارند؛ تیمی که می‌برد را به سختی می‌شود تغییر داد و این آمار واضح است.

برانکو اضافه کرد: بازیکنانی که گل می‌زنند تشویق و معروف می‌شوند ولی بدون بازیکنانی مثل کامیابی‌نیا، سید جلال، ماهینی، ربیع‌خواه و ... نمی‌شود نتیجه گرفت؛ البته تیم باید ستاره داشته باشد چون آنها مردم را به ورزشگاه می‌آورند و برای اسپانسرها جالب توجه هستند اما باید این ستاره‌ها با امکانات در خدمت تیم باشند.

سرمربی پرسپولیس درخصوص جذب اوکراینی‌ها در ابتدای فصل گفت: رادوشوویچ دروازه بان ما هموطن من هم هست. اما او را نمی شناختم. شما نمی دانید کدام بازیکن جواب خواهد داد. بازیکنی که از استرالیا آوردیم با تیمش قهرمان شده بود. فکر می کردیم جواب ما را خواهد داد. اوکراینی ها هم همین طور. فکر می کردیم بهتر از بازیکنانی هستند که در اختیار داریم. ۷ روز قبل از شروع لیگ آمدند. آماده نبودند. در چنین موقعیتی وقتی تیم برنده می شود به سختی می توان بازیکن را تغییر داد. روی نیمکت ما بودند و این خودش یک کیفیت مضاعف ما بود که فقط با بازیکنان ایرانی قهرمان شدیم به جز رادوشوویچ. تنها تیم ایرانی هستیم که بدون بازیکن خارجی بازی کردیم و قاطعانه قهرمان شدیم.

وی درباره پالتوی کرم رنگی که در بیشتر مسابقات می‌پوشد، ابراز کرد: قبل از هر چیز آن را به خاطر گرم نگه داشتن خودم می‌پوشم ولی آن پالتو خوش شانسی هم می‌آورد؛ خیلی سرد می‌شود این پالتو را می‌پوشم و در مسابقات حساس هم این کار را می‌کنم؛ قرار است در دمای ۴۰ درجه مسقط هم برابر الهلال این کار را می‌کنم. اگر لازم شد دو پالتو مثل این روی هم می‌پوشم.

وی درباره پنالتی مهدی طارمی مقابل ماشین‌سازی با اینکه قرار بود او چنین کاری انجام ندهد، گفت: در دیدار با ماشین‌سازی باید سید جلال پنالتی را می‌زد اما او کاپیتان و دست راست من در زمین است و حق داشت تصمیم را تغییر بدهد؛ او خواست به مهدی طارمی اعتماد به نفس دوباره بدهد و بعد از پنالتی‌ای که خراب کرده اعتماد دوباره را بازگرداند و بنده نیز این موضوع را پذیرفتم.

سرمربی پرسپولیس اذعان کرد: بعد از آن پنالتی طارمی و رضاییان در بازی با سپاهان، با اینکه گل شد از آنها انتقاد کرد ولی به شخصه طرفدار این پنالتی‌ها نیستم چون بازی باید جوانمردانه باشد و پنالتی را خیلی از بازیکنان گل نمی‌کنند اما باید پنالتی‌های حساس را بهتر زد.

برانکو با بیان اینکه شکست در دربی یک ناراحتی فراموش‌نشدنی است، عنوان کرد: مقابل استقلال خیلی خوب شروع کردیم ولی جوی بازیکنان را گرفت و انگیزه بیش از حد داشتند که طی دو دقیقه استقلال نتیجه را برگرداند؛ در نیمه دوم تلاش زیادی کردیم و به تیرک زدیم که آمار این موضوع را نشان می‌دهد اما شکست خوردیم.

وی درباره تعویض نکردن کامیابی‌نیا اذعان داشت: هیچوقت نمی‌توان این موضوع را تشخیص داد ولی کمال کارت زردی که نباید می‌گرفت را دریافت کرد؛ در ایران اتفاق می‌افتد بازیکنان تحت فشار و احساسات قرار می‌گیرند و سخت است در آن لحظه فکر کنید در نتیجه ۳ بر صفر چنین اتفاقی بیافتد؛ متاسفانه او از دربی محروم شد و کار ما را سخت کرد.

سرمربی پرسپولیس درباره پنالتی چیپ عنوان کرد: در کرواسی چنین سابقه‌ای نداشتم؛ متاسفانه یحیی گل‌محمدی هم در تیم ملی ایران مقابل چین چیپ زد و ما به فینال نرفتیم؛ ما خیلی عالی بازی کردیم و نمایش خوبی برابر کره جنوبی داشتیم؛ پیش از آن نیز برابر ژاپن عمکلرد قابل قبولی انجام دادیم.

وی در رابطه با عدم حفظ رامین رضاییان اذعان داشت: نتیجه نهایی این بود بهترین تصمیم بخاطر باشگاه رفتن او است. رضاییان ۴-۳ مساله انضباطی داشت که بنده از آنها گذشت کردم و نخواستم به موقع واکنش نشان دهم تا بگویند ضدیت داشتم ولی از آخرین درگیری نتوانستم بگذرم؛ خیلی از بازیکنان نسبت به رضاییان از نظر فنی ارجحیت دارند چون او دیر به تیم اضافه شد؛ نتایج هم نشان می‌داد نباید تغییری داشته باشم.

برانکو در مورد پنالتی مهدی طارمی و رامین رضائیان گفت : من انتقاد کردم با اینکه گل شد. من موافق این پنالتی ها نیستم. دوست دارم جوانمردانه باشد. خیلی بازیکنان هستند که پنالتی را گل نمی زنند. پنالتی های حساس را باید خیلی دقت کرد.


سرمربی پرسپولیس درباره ادامه حضورش در این باشگاه گفت: یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم و همانطور که آقای طاهری گفته باشگاه دورنمایی به آینده دارد تا تیم در کدام مسیر برود؛ در این زمینه همکاری بسیار خوبی داریم و تیم باید در همین مسیر برود و من و همکاران به همراه هم در رده‌های پایه و آکادمی پیشنهادات و نظراتمان را اعلام کنیم و اقداماتی انجام دهیم.

برانکو درخصوص جذب بازیکن جدید اذعان کرد: با چند بازیکن صحبت کردیم ولی بعد از بازی با الهلال به طور جدی تیم را آنالیز می‌کنیم و نیاز تیم را می‌بینیم. نیازهایی داریم ولی محدودیت‌هایی نیز وجود دارد که باید به آن توجه داشت؛ آنالیز اصلی را پس از دیدار با الهلال انجام می‌دهیم و حتما الهلال را می‌بریم.

سرمربی پرسپولیس در خاتمه اذعان داشت: بازیکنان مهم‌ترین بخش کار هستند و از تماشاگران تشکر می‌کنم که یار دوازدهم ما بودند؛ از اسپانسرها تشکر زیادی دارم چون بهبود وضعیت مالی اهمیت زیادی دارد.

برانکو درخصوص بازی پیش رو در لیگ قهرمانان آسیا گفت: بازی سختی داریم چون الهلال یکی از بهترین تیم‌های آسیا بوده و همیشه به مراحل نهایی لیگ قهرمانان رسیده است؛ آنها بیش از ۵۵ قهرمانی دارند اما در بازی رفت نشان دادیم آنها از ما بهتر نیستند ولی الان موضوع مهم این است ما چقدر بچه‌های تیم را شاداب‌تر و با انرژی‌تر کنیم و آخرین قطرات انرژی را از آنها بگیریم تا موفق شویم. قهرمانی الان یک مقدار بچه‌ها را خالی کرده ولی یک واکنش مثبتی داریم و آن بازی خوب مقابل الهلال است که باید به درستی انجام دهیم.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه