همراه ما باشید

مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس گفت: قهرمانی پرسپولیس حاصل اتحاد و یکدلی این تیم بود، اما رقبای پرسپولیس هم وضعیت خوبی نداشتند.

مرزبان: پرسپولیس بی رقیب بود و شایسته قهرمانی/این پرسپولیس باید حفظ شود

مرزبان: پرسپولیس بی رقیب بود و شایسته قهرمانی/این پرسپولیس باید حفظ شود

پیروزی نیوز - مرزبان: پرسپولیس بی رقیب بود و شایسته قهرمانی/این پرسپولیس باید حفظ شود


به گزارش پیروزی دیلی، علیرضا مرزبان قهرمانی تیم پرسپولیس در لیگ شانزدهم را حاصل اتحاد تیمی و یکدلی مجموعه این باشگاه دانست و اظهار داشت: اول از همه این قهرمانی را به هواداران پرسپولیس تبریک می‌گویم، چرا که بعد از سال‌ها این اتفاق رخ داد و دل میلیون‌ها هوادار این تیم شاد شد.

وی در ادامه افزود: برای قهرمانی یک تیم عوامل زیادی دخیل هستند که مهم‌ترین آنها داشتن ثبات در نتیجه‌گیری است. پرسپولیس از همان هفته اول لیگ ثبات داشت و فقط در مواقعی با اُفت مواجه شد که این امر در ماراتن لیگ طبیعی است.

اتحاد در پرسپولیس موج می‌زد
مرزبان با اشاره به ارتباط خوب بین اعضای کادرفنی، مدیریتی، بازیکنان و دیگر عوامل در باشگاه پرسپولیس، عنوان کرد: یکدلی در کل مجموعه باشگاه پرسپولیس موج می‌زد و من اینجا فرصت را غنیمت شمرده و به مدیریت، کادرفنی، بازیکنان، محمود خوردبین و عوامل تدارکات تبریک می‌گویم. تبریک ویژه‌ای هم به هواداران دوست داشتنی پرسپولیس می‌گویم که این فصل به بهترین شکل تیم‌شان را مورد حمایت قرار دارند و نقش مهمی را در این قهرمانی ایفا کردند.

رقبای پرسپولیس شرایط خوبی نداشتند
مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس راجع به اینکه «نقش دیگر تیم‌های مدعی در قهرمانی پرسپولیس چقدر بود؟»، یادآور شد: واقعیت امر این است که تیم‌های بزرگ ایران فصل خوبی را سپری نکردند و این امر در قهرمانی زودهنگام پرسپولیس تأثیر زیادی داشت. استقلال و سپاهان فصل را با تغییرات زیادی آغاز کردند و همین مسئله باعث شد آنها دیر به انسجام و هماهنگی تیمی برسند. تراکتورسازی به خاطر مشکلاتی که در نیم‌فصل دچارش شد خودش را در یک بحران دید و از کورس قهرمانی عقب ماند. با تمام این حرف‌ها پرسپولیس از هر نظر شایسته کسب عنوان قهرمانی بود و در طول فصل کمترین بحران‌ها را داشت.

پروین نقش اساسی را ایفا کرد
وی با تمجید از علی پروین نیز ادامه داد: پیشکسوتان در این فصل همه جوره از پرسپولیس و کادرش حمایت کردند و علی پروین به عنوان بزرگ‌تر خانواده پرسپولیس در این امر نقش اساسی ایفا کرد. از طرفی مدیریت باشگاه پرسپولیس هم به مانند زمانی که حبیب کاشانی، مدیرعامل پرسپولیس بود توانست آرامش را از هر نظر و علی‌الخصوص مالی در تیم فراهم کند و به آنها نیز خسته نباشید می‌گویم. در کنار این عوامل نمی‌شود نقش وزارت ورزش را هم نادیده گرفت. وزیر ورزش و معاونانش تصمیمات خوبی را در دو فصل اخیر در باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال گرفتند. مسلماً هر وقت در این دو باشگاه آرامش حکمفرما باشد آنها بهتر می‌توانند نتیجه بگیرند و نماینده‌ای شایسته برای فوتبال ایران در رقابت‌های بین‌المللی باشند. این دو تیم هر وقت آماده بوده‌اند تیم ملی ایران هم در بهترین شرایط خود بوده است.

برخی بازیکنان تجربه بین‌المللی ندارند
مرزبان درباره اینکه چرا پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا به مانند لیگ برتر موفق نبود، گفت: این مسئله هم چند دلیل دارد. اول اینکه بازیکنان پرسپولیس بیشتر تمرکزشان روی بازی‌های لیگ بود تا لیگ قهرمانان آسیا، چرا که دوست نداشتند به مانند پارسال قهرمانی را از دست بدهند. دلیل دیگر کمبود تجربه بین‌المللی در این تیم بود. شاید پرسپولیس مهره‌های خوبی در اختیار داشته باشد، اما پتانسیل این تیم برای موفقیت در دو یا سه جام کافی نبود. تیمی که می‌خواهد در همه جام‌ها مدعی باشد باید تمام بازیکنانش در سطح استاندارد باشند، موردی که در پرسپولیس دیده نمی‌شود. چند بازیکن پرسپولیس از تجربه بین‌المللی برخوردار نبودند و نتوانستند در مسابقات بین‌المللی کیفیت بالایی از خود ارائه دهند. تفاوت زیادی بین بازی‌های داخلی و بین‌المللی وجود دارد و فکر کنم بازیکنان پرسپولیس این فصل به خوبی این موضوع را فهمیدند.

این پرسپولیس باید حفظ شود
مربی پیشین پرسپولیس در این‌باره تأکید کرد: به مدیران باشگاه پرسپولیس توصیه می‌کنم به هر شکلی که هست این تیم را برای سال بعد حفظ کنند تا بتوانند در لیگ قهرمانان آسیا هم مدعی باشند. البته حالا که لیگ برای پرسپولیس به خوبی تمام شده من آرزو می‌کنم این تیم با شکست الهلال وارد مراحل حذفی لیگ قهرمانان شود. پرسپولیس اگر بتواند در بین هشت تیم نهایی لیگ قهرمانان قرار بگیرد می‌تواند با تقویت خود یک مدعی جدی برای قهرمانی آسیا باشد.

با دو دستیار آلمانی می‌آیم
مرزبان در پایان درباره تیم آینده‌اش در ایران نیز اظهار داشت: در حال حاضر در آلمان بسر می‌برم و قرار است هفته دیگر با سفر به لیورپول دیداری با یورگن کلوپ داشته باشم. بعد از آن در صورت توافق با یکی از تیم‌های لیگ برتری با کادر بسیار قوی راهی ایران خواهم شد. یک دستیار قوی و یک مربی بدنساز که هر دو سابقه نشستن روی نیمکت مربیگری تیم ملی آلمان را دارند کادر من را برای فصل بعد تشکیل خواهند داد.

 

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه