همراه ما باشید

کارشناس فوتبال می‌گوید با حضور مربی چون برانکو از حضور دو بازیکن اوکراینی در تیم پرسپولیس تعجب می‌کند.

حاج رضایی: شانسی در لیگ قهرمانان نداریم/ تعجب میکنم چگونه اوکراینی‌ها سر از پرسپولیس در آوردند

حاج رضایی: شانسی در لیگ قهرمانان نداریم/ تعجب میکنم چگونه اوکراینی‌ها سر از پرسپولیس در آوردند

پیروزی نیوز - حاج رضایی: شانسی در لیگ قهرمانان نداریم/ تعجب میکنم چگونه اوکراینی‌ها سر از پرسپولیس در آوردند

به گزارش پیروزی دیلی، امیر حاج رضایی کارشناس فوتبال صحبت‌هایی را درباره کیفیت لیگ امسال و همچنین قهرمانی پرسپولیس انجام داد که به شرح زیر است:

لیگ شانزدهم تلفیقی از خوبی‌ها و کمبودها بود

لیگ امسال تلفیقی از خوبی‌ها و کمبودها بود. تعطیلات مکرر لیگ که به خاطر لیگ قهرمانان آسیا و بازی‌های ملی خللی در بازی‌های لیگ بود و مربیانی موفق بودند که توانستند تیم خود را در هر شرایطی خوب نگه دارند. رقابت‌های خوبی بین تیم‌های پر هوادار صورت گرفت که این به نفع فوتبال ایران است. بازی‌های خوبی در لیگ شانزدهم برگزار شد که جامعه فوتبالی را تحت تاثیر خود قرار داد. همچنین از دل لیگ استعدادهای بی نظیری بیرون آمدند. نکته مثبت این فصل جنگ قهرمانی بین تیم‌های پر طرفداری مانند پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی بود که باعث شد دوباره شور و شعف فوتبال در مردم ایجاد شود.

تعجب می‌کنم چگونه با حضور برانکو، اوکراینی‌ها سر از پرسپولیس در آوردند

حاج رضایی درباره قهرمانی سرخپوشان پایتخت بیان‌ کرد: من از قهرمانی پرسپولیس تعجب نمی‌کنم زیرا این تیم  از مربی خوبی چون برانکو بهره می‌برد و هم از لحاظ مدیریتی، کادری قوی داشت. حضور یک فوتبالی خوشنام همچون جعفر کاشانی کمک موثری را به مجموعه پرسپولیس برای کسب جام قهرمانی در لیگ شانزدهم کرد. برانکو تاثیر خود در این تیم گذاشت. دو فصل پیش تیم انتهای جدولی را تحویل گرفت، فصل گذشته در دیداری دراماتیک و تنها به علت تفاضل گل نایب قهرمان شد و این فصل نیز در فاصله سه هفته‌ باقی‌ مانده به پایان جام قهرمانی را به ارمغان آورده و همچنین نباید از ‌اضافه شدن بازیکنان خوبی همچون سید جلال حسینی و سروش رفیعی به این تیم چشم پوشید.

 البته در تیم پرسپولیس نکات منفی نیز وجود داشت که بارزترین آنها حضور دو بازیکن اوکراینی بود؛ بازیکنانی که هیچ گاه بر ما روشن نشد که چگونه آمدند و چگونه رفتند و تنها چیزی مشخص بود هزینه‌های چشمگیری بود که دامن‌گیر فوتبال ایران کردند. تعجب من از این است که چگونه با حضور شخصی برانکو، این دو بازیکن از پرسپولیس سر در آوردند. از دیگر نکات منفی این تیم وجود تنش‌هایی در مقاطع مختلف فصل بود که گاهی اوقات پا در میانی‌هایی که در فرهنگ ما است باعث فرو نشستن این تنش‌ها می‌شد  ولی در اصل  ثمری نداشت.

این کارشناس فوتبال درباره تنش‌های ایجاد شده در خصوص رامین رضاییان، توضیح داد: شما یک هنرپیشه را فرض کنید. شاید بازی او در روی صحنه فوق‌العاده‌ باشد، اما شخصیت حقوقی جالبی نداشته باشد. رامین رضاییان یکی از چهره‌های درخشان فوتبال ایران است که می‌توان به او نمره بالایی داد. کیفیت فوتبال او به گونه‌ای است که توانسته  خسرو حیدری و وریا غفوری را پس  بزند، اما ما با شخصیت حقوقی افراد کار داریم. اتفاقاتی که در اردوی دوبی پرسپولیسی‌ها افتاد تا حدی رسانه‌ای شد و اطلاعات ما هم در همان حد است، اما نمی‌توان با اطلاعات محدود قضاوت کرد. به‌ هر حال نگه داشتن ۴۰ نفر آدم با خلق و خوی متفاوت بسیار سخت است.

کاش برانکو آن حرف را پس از دیدار با الریان نمی‌زد

وی درباره پنالتی‌ طارمی در مقابل ماشین سازی و مصاحبه برانکو مبنی بر پنالتی‌ نزدن این بازیکن تا زمان حضورش در پرسپولیس، تصریح کرد: دوگانگی در صحبت بد است. کاش برانکو آن حرف را پس از دیدار با الریان نمی‌زد. او باید روی حرفش می‌ایستاد اما قسمت بد ماجرا، توجیه بدتر از حرف او بود؛ این که سید جلال دست راست من است. این حرف تزلزل آقای برانکو را می‌رساند و ممکن است در آینده روی عملکرد بازیکنان نیز تاثیر بگذارد.

آیا یک مدیر می‌تواند این اطمینان را داشته باشد که پنج سال دیگر بر مسند ریاست است؟

حاج رضایی درباره تمدید قرارداد برانکو به مدت پنج سال اظهار کرد: من در دو مراسم

آقای طاهری را ملاقات کردم و به ایشان گفتم که برانکو را حفظ کنید زیرا هم به سود پرسپولیس است و هم  به سود فوتبال ملی ایران البته حرفی از مدت زمان آن نزدم. من با اصل این کار مخالف نیستم  ولی به نظرم باید بندهایی در این گونه قراردادها گنجانده شود که فسخ آن با کمترین ضرر صورت بگیرد . قراردادهای قبلی توسط افراد کم سواد نوشته شده‌ که کشور را دچار زیان چند میلیاردی کرده‌اند و باعث ایجاد ۵۰ پرونده در فیفا شده‌اند.

وی ‌اضافه کرد: به عنوان مثال در باشگاه منچستریونایتد جدا شدن شواین اشتایگر هفت میلیون یورو برای آنها خسارت در بر داشت. مدیران نباید کار را به خواهش و التماس برسانند و از فرد خارجی تقاضای نسیه کنند. باید بندی در قرارداد آن تعبیه شود که کمترین زیان را به باشگاه ایرانی برسانند. در خصوص تمدید قرارداد پنج ساله با برانکو این را باید ‌اضافه کنم که آیا یک مدیر می‌تواند این اطمینان را داشته باشد که پنج سال دیگر بر مسند ریاست است؟

تراوشات ذهنی برانکو در عملکرد پرسپولیس دیده می‌شود

کارشناس فوتبال کشور درباره تمدید قرارداد با بازیکنان و جذب بازیکنان مورد نیاز پیش از شروع فصل نقل‌ و انتقالات توسط باشگاه پرسپولیس، اظهار کرد: کار خیلی خوبی است. بازیکنان با  کیفیت را باید حفظ کرد و آنهایی که باشگاه نیاز دارد باید پیش از این که باشگاه‌های دیگر با آنها مذاکره‌ای داشته باشند جذب شوند. من دوباره باشگاه منچستریونایتد را مثال می‌زنم. لینگارد بازیکن خوش آتیه‌ای است و سران منچستریونایتد پیش از اتمام قرارداد این بازیکن با او تمدید کردند. باید از این کارهای فوتبال اروپا الگوبرداری کرد و مطمئن هستم که تمام این کارها تراوشات ذهنی آقای برانکو و شخص فوتبالی همچون جعفر کاشانی است.

هیچ شانسی در لیگ قهرمانان آسیا نداریم

امیر حاج رضایی در پایان درباره عملکرد  تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا و شانس این تیم‌ها برای  کسب عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها، اظهار کرد: شانسی برای موفقیت نداریم. شرایط به گونه‌ای می‌رود که چشم انداز خوبی را شاهد نیستیم. از اول تا آخر فصل می‌گویند پول نداریم. نمی‌دانم که این پول‌ها کجا می‌رود. متاسفانه " راستی در این فوتبال گم شده است". ارقام سر سام آوری که وارد می‌شود، اما عاقبتش مشخص نمی‌شود.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه