همراه ما باشید

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید بازیکنانش به او این اطمینان را می‌دهند که بازی باکیفیتی را به عنوان یک قهرمان مقابل پدیده ارائه دهند.

برانکو: غرضی در شوخی جوانان‌مان نبود/ رضاییان فقط ۵ بار برای ما بازی کرد؛ به او نپردازید!

برانکو: غرضی در شوخی جوانان‌مان نبود/ رضاییان فقط ۵ بار برای ما بازی کرد؛ به او نپردازید!

پیروزی نیوز - برانکو: غرضی در شوخی جوانان‌مان نبود/ رضاییان فقط ۵ بار برای ما بازی کرد؛ به او نپردازید!

به گزارش سایت پیروزی دیلی، برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس در نشست خبری بازی تیمش برابر پدیده حضور یافت و درباره این دیدار اظهار کرد: این بازی برای ما خاص است. این نخستین بار است که در خانه خودمان و به عنوان قهرمان مقابل حریف حاضر می‌شویم. انتهای این بازی برای‌مان جشن قهرمانی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: با چنین وضع و حال و هوایی که وجود دارد، ممکن است کیفیت بازی‌مان مانند همیشه نباشد. البته من به بازیکنانم اعتقاد دارم و آن‌ها هستند که به من این اطمینان را می‌دهند که به عنوان یک قهرمان مقابل هواداران ارائه دهیم. برانکو در ادامه گفت: تلاش می‌کنیم که پدیده را شکست دهیم تا مراسم قهرمانی را با برد جشن بگیریم. البته احترام زیادی برای حریف قائلیم چون در یک ماه اخیر نتایج خوبی گرفته و تیم باثبات و باکیفیتی بوده است. بعد از بازی با پدیده، بلافاصله به عمان می‌رویم و دوست داریم که قبل از آن با هواداران جشن بگیریم تا به این شکل از آن‌ها که یار دوازدهم‌مان بودند قدردانی کنیم. انتظار داریم ورزشگاه آزادی فردا پر باشد. او در ادامه گفت که تمام بازیکنان تیمش برای دیدار فردا سالم هستند و فقط محسن مسلمان محروم است. 

 سرمربی پرسپولیس درباره صحبت‌های چند بازیکن پرسپولیس که باعث ناراحتی محمود خوردبین و جلال حسینی شده بود هم گفت: همیشه باید مرزی برای شوخی وجود داشته باشد. در این زمینه هر کس نگاه خودش را دارد. آنچه مهم است اینکه بازیکنان قصد و غرض بدی نداشتند اما با این حال با آن‌ها صحبت خواهم کرد. او درباره جذب بازیکنان جدید برای فصل آینده هم گفت: بعد از بازی با الهلال آنالیز تیم را شروع می‌کنیم و بر اساس پتانسیل‌ها و نیازهای تیم به صورت جدی در این زمینه کار خواهیم کرد. 

 وی در مورد تغییر در کادر فنی در فصل آینده تصریح کرد: برنامه‌ای برای تغییر در کادر فنی‌مان ندارم. در طول فصل به نحو احسن کار خود را انجام داده‌ایم و از آن‌ها به خاطر تلاش دسته‌جمعی‌شان تشکر می‌کنم و افتخار می‌کنم که چنین افرادی را در کنارم دارم. او درباره کم‌انگیزه شدن بازیکنان پس از قهرمانی در لیگ شانزدهم اظهار کرد: طبیعی است که این می‌تواند خطرساز باشد. پس از بازی با الریان در دیدار با ماشین‌سازی دیدید که بازیکنان چگونه از لحاظ فیزیکی و روحی خالی کرده بودند و خسته شدند اما سعی می‌کنیم بهترین بازی خود را به نمایش بگذاریم و این قول را می‌توانم بدهم که در این سه بازی بهترین بازی پرسپولیس را خواهید دید تا بتوانیم اختلاف امتیاز خود را حفظ کنیم.

سرمربی پرسپولیس درباره حمایت پیشکسوتان در طول فصل و همچنین دعوت از آن‌ها در جشن قهرمانی این تیم توضیح داد: من از پیشکسوتانی چون علی کریمی، مهرداد میناوند، ادموند بزیک و... تشکر می‌کنم. آن‌ها همیشه به اردوی ما می‌آمدند و ما را حمایت و تشویق می‌کردند. این کار یکی از زیباترین صحنه‌های این فصل پرسپولیس بود. هر کسی که عضو خانواده پرسپولیس باشد، می‌تواند در این جشن حضور داشته باشد. او درباره ممنوع‌الخروج بودن بازیکنانش گفت: سروش و سید جلال محروم هستند اما ممنوع‌الخروج نیستند. من پلیس نیستم که چنین اطلاعاتی را داشتم. درست است پدر من پلیس بوده است اما من اکنون مربی‌ام و چنین اطلاعاتی ندارم.

 برانکو ایوانکوویچ درباره لیست بازیکنان مورد نیازش برای فصل بعد اظهار کرد: ما بعد از دیدار با الهلال کار خود را برای اضافه کردن بازیکنان مورد نیاز شروع خواهیم کرد و آن‌ها را آنالیز خواهیم کرد. دیدار با الهلال تاثیری در لیست فصل بعد من نخواهد داشت. تمام تمرکز ما بر روی لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر بوده و اگر بتوانیم از گروه خود صعود کنیم، بازیکنانی را جذب می‌کنیم که بتوانند در بازی‌های تعیین کننده پیش‌روی ما ثمربخش باشند. 

 سرمربی کروات سرخ‌پوشان درباره استفاده از رضا کرملاچعب دردیدار با پدیده تصریح کرد: آیا شما بازی رضا در پرسپولیس را نگاه کرده‌اید؟ او تنها سه دقیقه مقابل نفت تهران بازی کرد اما من هر روز عملکردش را در تمرین زیر نظر دارم. برای برای حضور در ترکیب اصلی تیم ما هم کرملاچعب، هم آقایی، هم الوان‌زاده یا حتی سید جلال و طارمی هم باید تلاش کنند. همه دوست دارند برای پرسپولیس بازی کنند اما اولین معیار من تمرین است. 

 برانکو درباره تمدید قرارداد ۵ ساله با باشگاه پرسپولیس گفت: این موضوع بستگی به برنامه‌های آینده ما دارد. اینکه چه برنامه‌های بلندمدتی را در نظر داشته باشیم و باشگاه چطور آن‌ها را اجرا کند. من یک سال دیگر با باشگاه پرسپولیس قرارداد دارم و در این مدت زمان درباره این موضوع هم مذاکره خواهیم کرد و بازبینی‌های لازم را درباره آینده خواهیم داشت. 

 او درباره وجود پیشنهاد مربی‌گری از سوی تیم‌های دیگر خاطرنشان کرد: پیشنهاد همیشه وجود دارد. خیلی‌ها سوال می‌کنند و مسائل مختلفی را مطرح می‌کنند. باید دید اهداف و تفکرات چیست. باید دیدگاه‌ها را بررسی کرد. در فوتبال همه چیز در یک روز اتفاق می‌افتد و روزانه مسائل مختلف تغییر می‌کند. سرمربی پرسپولیس در واکنش به اینکه موفقیت پرسپولیس و استقلال همواره موجب موفقیت تیم ملی بوده و این موضوع رابطه مستقیم با هم دارد گفت: فکر می‌کنم در باشگاه پرسپولیس از مدیریت تا کادر فنی و بازیکنان همه خواستار موفقیت تیم ملی هستند تا بهترین نتایج را کسب کنیم. تا به امروز هم از تیم ملی حمایت کرده‌ایم. برای همه ما موفقیت تیم ملی مهم است. شما اگر نتایج تیم‌های ملی را دنبال کرده‌ باشید می‌بینید که هلند از راهیابی به جام جهانی باز مانده است. آرژانتین به نوعی آویزان است و در آستانه یک تراژدی ملی هستند. همین اتفاقات روی فوتبال این کشورها تاثیر می‌گذارد. 

 او اضافه کرد: اینکه تیم ملی به جام جهانی راه پیدا کند بسیار مهم است. افتخار می‌کنم که این تعداد ملی‌پوش را در تیم‌مان داریم و سعی می‌کنیم با حفظ این بازیکنان تعداد ملی‌پوشان‌مان را افزایش دهیم. فکر می‌کنم تیم ملی قاطعانه به جام جهانی راه پیدا می‌کند و در حال حاضر ایران جزو تیم‌های خوب و جزو سه تیم برتر آسیاست. همه ما افتخار می‌کنیم که تیم ملی نتایج خوبی را کسب کرده است. برانکو در پاسخ به این سوال که تیم ملی چطور می‌تواند به مرحله دوم جام جهانی صعود کند اظهار کرد: درباره اینکه تیم ملی چطور به دور بعد جام جهانی صعود کند کادر فنی می‌تواند بهتر پاسخ دهد و باید از کی‌روش در این باره سوال کنیم.

 برانکو درباره اینکه پیش از او استانکو نخستین سرمربی کروات پرسپولیس بود و توانست دو قهرمانی پشت سر هم را کسب کند، گفت: استانکو اولین مربی کروات پرسپولیس بود و برای اولین بار مکتب فوتبال کرواسی را در ایران معرفی کرد. استانکو سرمربی تیم ملی کرواسی بود و فکر می‌کنم در مقطعی هم هدایت ایران را بر عهده داشت. از آنجا بود که عشق کروات‌ها به ایران آغاز شد. از میان همه مربیان خارجی شاغل در باشگاه‌ها فقط مربیان کروات بودند که چنین نتایجی را کسب کردند. 

 او درباره حمایت پیشکسوتان پرسپولیس از این تیم در طول فصل و اینکه آیا برای مراسم قهرمانی از آن‌ها دعوت می‌کند، گفت: من تنها از چند نفر اسم بردم که در مراسم حاضر شوند چون تعداد پرسپولیسی‌ها زیاد است. هیچ مشکلی برای حضور آن‌ها نداریم. آن‌ها بخشی از خانواده پرسپولیس هستند و مسئولیت‌هایی در این تیم داشته‌اند. آن‌ها اگر در ورزشگاه هم حضور نداشته باشند از قهرمانی پرسپولیس خوشحال می‌شوند. مهدی مهدوی‌کیا، هاشمیان و گل‌محمدی جزو پیشکسوتان این تیم هستند و به همین خاطر پرسپولیس به خود افتخار می‌کند. 

 سرمربی پرسپولیس درباره تقدیر از هادی نوروزی و جشن قهرمانی این تیم گفت: نام هادی برای همیشه در باشگاه پرسپولیس ثبت شده است. برگزاری مراسم به عهده باشگاه است و بر عهده من نیست که بدانم چه تمهیداتی را اندیشیده‌اند اما برای ما افتخار بزرگی است که این قهرمانی را به هادی تقدیم کنیم. حیف شد که پارسال نتوانستیم قهرمان شویم اما از لحاظ اخلاقی و روحی قهرمان سال گذشته ما بودیم.

 او درباره استفاده از بازیکنان ذخیره و استراحت دادن به بازیکنان اصلی تصریح کرد: سروش و سید جلال فردا بازی خواهند کرد چون مقابل الهلال محرومند. اگر وقت بیشتری برای ریکاوری داشتیم بهتر بود. اما بازیکنانم باید هرچه توان دارند برای موفقیت تیم بگذارند. 

 برانکو درباره لیست خریدش برای فصل بعد ادامه داد: هنوز لیستی نداریم. بعد از الهلال بررسی خواهیم کرد. نام‌هایی که گفته می‌شود تنها گمانه‌زنی جالب رسانه‌هاست. فعلا با کسی صحبت نکرده‌ایم و لیستی را مشخص نکرده‌ایم. اول وضعیت بازیکنان خودمان را می‌بینیم و اولویت‌مان نیز حفظ آن‌هاست. 

 سرمربی پرسپولیس درباره تاثیر رامین رضاییان در قهرمانی پرسپولیس گفت: چرا شما رسانه‌ها ذهن خود را معطوف او کرده‌اید و مدام به رامین رضاییان می‌پردازید؟ او در مجموع ۵ بار برای ما به میدان رفت. ایشان هنوز دو سال کامل نبود که عضو پرسپولیس شده بود. دلیل نمی‌بینیم که اینقدر به او پرداخته شود. چرا به امید عالیشاه، احمد نوراللهی، آنتونی گولچ، ولادیمیر و الکسی نمی‌پردازید. آن‌ها هم امسال جزو پرسپولیس بودند. 

 او درباره افزایش توقع هواداران از پرسپولیس در فصل بعد اذعان کرد: امسال نسبت به سال گذشته فصل بهتری برای ما بود زیرا فشار بیشتری روی دوش‌مان حس می‌کردیم. باید این را قبول کنیم که خواسته‌ها افزایش می‌یابد و هوادار می‌خواهد که نتیجه ۲ بر صفر امسال، سال بعد تبدیل به ۳ بر صفر یا ۴ بر صفر شود و این خوی انسانی است.

 برانکو ایوانکوویچ در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا امید عالیشاه و احمد نوراللهی را باغیرت می‌دانید یا خیر اظهار کرد: باید بپذیریم که امید و احمد به خدمت مقدس سربازی رفته‌اند و رفته‌اند وظیفه‌شان را نسبت به کشورشان انجام دهند. موقعیت ما به این شکل بود که آن‌ها باید می‌رفتند و کاری از دست ما برنمی‌آمد. آن‌ها مقدس‌ترین وظیفه خود را انجام می‌دهند و بعد از آن می‌توانند آزادانه به فوتبال خود بپردازند.

 برانکو درباره پیشنهادهایی که به برخی از بازیکنان این تیم می‌شود و امکان جدایی این بازیکنان از پرسپولیس گفت: اولویت ما حفظ بازیکنان خودمان است. طبیعی است که بعد از قهرمانی قاطعانه در لیگ برتر و گرفتن جام هواداران خواستار ماندن بازیکنان هستند. در حال حاضر هم بازیکنان چند پیشنهاد دارند. در مقاطعی از فصل می‌گفتند انصاری از این تیم جدا می‌شود. در ابتدای فصل هم طارمی و رضاییان از این تیم رفتند اما بازگشتند. باز هم پیشنهادات درباره بازیکنان وجود دارد. افتخار می‌کنم که بازیکنان به خاطر آمادگی بالایشان از باشگاه‌ها پیشنهاد دارند. بعد از بازی با الهلال صحبت خواهیم کرد و به آنالیز بازیکنان‌مان می‌پردازیم. در واقع فصل نقل و انتقالات برای ما شروع می‌شود. 

 او اضافه کرد: شما نام ترابی و چند بازیکن دیگر را ذکر کردید. رسانه‌ها این نام‌ها را می‌نویسند و این خیلی عادی است. هر باشگاهی نام ۱۰ بازیکن را برای فصل نقل و انتقالات در نظر می‌گیرد اما در نهایت دو، سه بازیکن را جذب می‌کند. ما در فصل نقل و انتقالات نیم فصل، سروش رفیعی و سامان نریمان جهان را جذب کردیم. در برخی از پست‌ها نیاز به بازیکنانی داریم که بر اساس نیازهایمان عمل می‌کنیم. 

 او در پاسخ به این سوال که آیا پیروزی در داربی شیرین‌تر است یا قهرمانی در لیگ برتر گفت: همه ما اهمیت داربی را می‌دانیم و در طول فصل در انتظار این بازی هستیم. پیروزی در داربی بسیار شیرین‌تر است اما قهرمانی در لیگ اهمیت بسیار بالایی دارد و تا سال‌ها از آن یاد خواهند کرد. آیا شما می‌دانید دو سال پیش چه تیمی پیروز داربی شد و چه کسی گلزنی کرد؟

 او درباره اظهارات جعفر کاشانی رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس مبنی بر اینکه وقتی به یک کلاس بالاتر می‌روید باید معلم‌تان را عوض کنید، گفت: هر کسی حق اظهار نظر دارد. شاید کاشانی دنبال این است که سرمربی تیم را عوض کند.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه