همراه ما باشید

نگاهی به عملکرد پدیده مشهد؛ رقیب هفته بیست و هشتم پرسپولیس

عملکرد پدیده حریف امروز پرسپولیس زیر ذره‌بین پیروزی

عملکرد پدیده حریف امروز پرسپولیس زیر ذره‌بین پیروزی

پیروزی نیوز - عملکرد پدیده حریف امروز پرسپولیس زیر ذره‌بین پیروزی

به گزارش پیروزی‌دیلی، پس از قطعی شدن قهرمانی شاگردان برانکو ایوانکوویچ، سرخپوشان در دیداری که جشن قهرمانی خود را در انتهای آن برگزار خواهند کرد به مصاف پدیده مشهد خواهند رفت. شاگردان مهاجری در هفته‌های اخیر کاملا متحول شده‌اند و روز چهارشنبه حریف آسانی برای پرسپولیس نخواهند بود.


دو روی متفاوت سکه

پدیده با 18 امتیاز از 12 بازی در نیم‌فصل دوم در رده چهارم جدول نیم‌فصل دوم لیگ برتر قرار گرفته است. شاگردان مهاجری 15 امتیاز از 34 امتیاز کسب کرده‌شان در فصل جاری را در 5 دیدار اخیر کسب کرده‌اند و تا اینجای کار در نیم‌فصل نسبت به کل نیم‌فصل اول 2 امتیاز بیشتر کسب کرده‌اند. شاگردان مهاحری در حالی که با 10 بازی بدون برد بعد از ماشین‌سازی و سیاه‌جامگان بدترین عملکرد لیگ را داشته‌اند، با 5 برد متوالی نیز بعد از پرسپولیس با 6 برد و همراه با ذوب‌آهن و استقلال در رده دوم قرار دارند.


25 بازیکن بازی کرده، همانند پرسپولیس؛

پدیده در فصل جاری لیگ برتر از 25 بازیکن در ترکیب خود استفاده کرده و آماری مشابه با پرسپولیس را به ثبت رسانده است. مجتبی روشنگر 35 ساله پیرترین بازیکن پدیده و حسین مهربان 21 ساله جوان‌ترین بازیکنی است که برای پدیده به میدان رفته است.


بیشترین دقایق؛

محمدرضا ناصخی با 2245 دقیقه بازی برای پدیده، بیشترین دقایق باز یاین تیم را در اختیار دارد. ناصحی تنها یک دیدار پدیده را به علت محرومیت از دست داده است. بعد از ناصحی، وارزدات هارویان با 2076 دقیقه و معین عباسیان با 2069 دقیقه قرار دارند.


گلزنی؛

پدیده با 27گل زده در 27 بازی، در رده نهم بهترین خط حمله‌های لیگ برتر قرار می‌گیرد. محسن یوسفی با 6 گل، بهترین گلزن پدیده است و پس از وی 9 بازیکن پدیده با دو گل قرار دارند. در فصل جاری 12 بازیکن برای پدیده گلزنی کرده‌اند و یک گل به خودی نیز به نفع این تیم به ثمر رسیده است.


گلسازی؛

ابوالحسن جعفری مدافع راست پدیده با 5 پاس گل بهترین گلساز پدیده در فصل جاری بوده است. یونس شاکری نیز 3 پاس گل داده و یک پنالتی نیز گرفته است. معین عباسیان نیز دو گل ساخته و حسین زامهران نیز دو پنالتی برای پدیده گرفته است.


دروازه‌بانی؛ 

با 28گل خورده، پدیده هشتمین خط دفاع برتر لیگ است. مهاجری در فصل جاری سه دروازه‌بان در لیست خود داشته است، مجتبی روشنگر، شهاب گردان و سعید جلالی راد که در طول فصل به تناوب از روشنگر و گردان استفاده کرده است. مجتبی روشنگر در 10 بازی 9 گل خورده و 5 کلین‌شیت نیز داشته و شهاب گردان نیز در 17 بازی 19 گل خورده و 4 کلین‌شیت نیز ثبت کرده است.


عملکرد انضباطی؛

با 42 کارت زرد و 2 کارت قرمز، شاگردان مهاجری یکی از کم کارت‌ترین تیم‌های لیگ برتر به شمار می‌روند. ابوالحسن جعفری با 5 کارت زرد و محمدحسین مرادمند با 3 کارت زرد و یک قرمز بدترین عملکرد انضباطی را داشته‌اند. دریسا دیاراسوبا نیز با حضور در 18 بازی و بدون دریافت کارت زرد بهترین عملکرد انضباطی را در میان شاگردان مهاجری داشته است.


بلک لیست و جابه‌جایی‌های نیم‌فصل؛

پدیده در نیم‌فصل اکبر ایمانی بازیکن سابق فولاد را به خدمت گرفت و رضا حقیقی و محمد علی‌احمدی نیز به صورت آزاد به این تیم پیوستند. پدیده همچنین قصد خرید دیوید ویکروم بازکین سابق نفت تهران را داشت که به علت قوانین کنترلی سازمان لیگ این انتقال صورت نگرفت. محمدرضا خرسندنیا نیز از این تیم جدا شد و فریبرز گرامی نیز به علت مصدومیت فصل را از دست داد. همچنین مهاجری در نیم‌فصل دوم مهرداد کفشگری و رضا حقیقی را به علت مسائل انضباطی کنار گذاشت.


جوان‌گرایی؛

پدیده نزدیک به 15 درصد زمان بازی خود را به بازیکنان زیر 23 سال اختصاص داده و از این حیث تیم ششم جدول است. میلاد کمندانی، محمدعلی فرامرزی، محمد علی‌مردانی، حسین مهربان، حمزه خضیراوی و دریسا دیاراسوبا شش بازیکن زیر 23 سال پدیده هستند که در فصل جاری شانس بازی داشته‌اند. کمترین میانگین سنی ثبت شده برای پدیده در فصل جاری 26.1 سال بوده است که این تیم را در رده هشتم تیم‌های لیگ برتری قرار می‌دهد.پدرام محمدزاده

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه