همراه ما باشید

ضیا عربشاهی  در دهه 60 روزهای بی تکراری را با پرسپولیس سپری کرد. حالا او در مورد شرایط کنونی پرسپولیس نظرات جالبی دارد.

عربشاهی: پرسپولیس مثل بازی با تراکتور باشد دربی را پر گل می برد

عربشاهی: پرسپولیس مثل بازی با تراکتور باشد دربی را پر گل می برد

پیروزی نیوز - عربشاهی: پرسپولیس مثل بازی با تراکتور باشد دربی را پر گل می برد

به گزارش پیروزی دیلی،  عربشاهی که به همراه تیم پیشکسوتان پرسپولیس برای انجام بازی دوستانه به ایلام سفر کرده بود پاسخگوی سوالات ما بود. از عربشاهی در مورد بازی پرسپولیس و تراکتورسازی سوال کردیم و از او خواستیم در این مورد صحبت کند. او هم این چنین به ما پاسخ داد:

 

به نظر من بازی خیلی خوبی بود. پرسپولیس واقعا هدفمند و بابرنامه بود و با گل زودهنگامش توانست قدم محکمی به سمت هدفش بردارد. به نظر من این بازی اصلا یک بازی عادی 3 امتیازی نبود و پرسپولیس برای کسب 6 امتیاز پا به میدان گذاشته بود. گلی که طارمی زد به نظرم به روند حرکتی پرسپولیس خیلی زود سر و شکل داد و خوشبختانه این تیم روند هجومی بهتری در ادامه کار پیدا کرد.

 ضعفی در بازی این تیم ندیدید؟

نه واقعا پرسپولیس در همه جناح ها عالی بازی کرد و نمایش خیره کننده ای داشت. شما نگاه کنید کمال کامیابی نیا در مرکز محدوده دفاعی تا هافبک چطور حرکت می کرد و حریفش را از کار می انداخت. احمدزاده به عنوان وینگر چپ خوب به حمله اضافه می شد و سروش رفیعی هم واقعا چهره خوب این دیدار بود.

  و تراکتور چطور عمل کرد؟

تراکتور واقعا یک تیم قوی است و از بازیکنان بسیار خوبی بهره می برد. به نظر من پرسپولیس کار بزرگی کرد که توانست این تیم را با 3 گل شکست دهد.

 این تیم با مشکلات عجیبی روبرو شده است!

اتفاقا من فکر می کنم ضعف مدیریتی فدراسیون فوتبال باعث به وجود آمدن این وضعیت شده است. الان یک تیم ایرانی راهی بازیهای آسیایی می شود ای اف سی و حتی فیفا کاملا وضعیت باشگاه و بازیکنانش را رصد می کنند تا مشکلی نداشته باشند اما فدراسیون فوتبال ما چنین کاری را انجام نمی دهد. نمی گویم باشگاههای ما بی نقض هستند اما مدیریت و متولی فوتبال باید بیشتر مراقبت کند.

 به نظر شما باید بازیهای انجام شده تراکتورسازی سه بر صفر شود؟

من می گویم چرا چوبش را باشگاه بخورد! فدراسیون فوتبال نباید اجازه ثبت قرارداد بازیکن را می داد و برای آنها کارت صادر می کرد. فدراسیون باید در این مورد جوابگو باشد.

آقا ضیا از دربی بگو!

من به عنوان یک پیشکسوت باشگاه پرسپولیس از بچه های تیم می خواهم این بازی را برآیند همه تلاشهای خود بدانند و با همه قوا و به دور از غرور پا به میدان بگذارند. من می گویم اگر همان بازی را که جلوی تراکتور از پرسپولیس دیدیم مقابل استقلال هم ببینیم پرسپولیس با نتیجه 3 بر 1 این بازی را خواهد برد. درست است استقلال مدتی است خودش را جمع و جور کرده و خوب نتیجه گرفته اما اگر پرسپولیس دچار غرور نشود این بازی را می برد. پرسپولیس باید گل اول بازی را بزند و زود هم این کار را بکند و البته بعد از گل عقب نکشد. آنوقت است که شیرازه استقلال از هم خواهد پاشید. فقط حیف که کمال کامیابی نیا در این بازی نیست. او در بخش دفاعی واقعا جنگنده است و غیبت او می تواند مشکل ساز شود. البته من امیدوارم جانشین او یک بازیکن شجاع باشد و عملکردش باعث خوشحالی هواداران تیم شود.

 به نظر می رسد شرکت پیشکسوتان با علی اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس ارتباطات بهتری برقرار کرده است.

ما با ایشان هیچ مشکلی نداریم و به او ارادت داریم. او و باشگاه هم با ما مشکلی ندارند و فقط اختلاف سلیقه هایی در بعضی موارد وجود داشته است. طاهری برای ما قابل احترام است و دوست داریم ایشان در کنار ما باشد و به ما کمک کند.


اردلان بزرگ نیا


 

 

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه