همراه ما باشید

مدافع سابق پرسپولیس معتقد است که تیم‌های عربی در دو دهه اخیر کار کرده‌اند و هزینه‌ زیادی در فوتبال داشته‌اند و با مدیریت درست پیشرفت کرده‌اند.

هاشمی‌نسب: باید لخویا را طوری ببریم که راه دوحه را گم کنند

هاشمی‌نسب: باید لخویا را طوری ببریم که راه دوحه را گم کنند

پیروزی نیوز - هاشمی‌نسب: باید لخویا را طوری ببریم که راه دوحه را گم کنند

به گزارش پیروزی دیلی، مهدی هاشمی‌نسب مدافع سابق پرسپولیس معتقد است که تیم‌های عربی در دو دهه اخیر کار کرده‌اند و هزینه‌ زیادی در فوتبال داشته‌اند و با مدیریت درست پیشرفت کرده‌اند و مثل سابق نیست که راحت به آنها سه یا چهار گل بزنیم چراکه تیم‌های ما در این سال‌ها در جا زده‌اند و پیشرفت نکرده‌ایم اما باز هم به خاطر عرق ایرانی دوست داریم که پرسپولیس و دیگر تیم‌های ایرانی در مسابقات بین‌المللی که حکم بازی‌های ملی را دارد موفق باشند.

 

پرسپولیس در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف لخویای قطر برود. چه تصوری از این بازی دارید؟
فکر می‌کنم که عیار تیم‌های ما اینجا معلوم می‌شود. اینجا می‌توانیم بگوییم که تیم‌های ما خوب بوده‌اند یا بد و مستحق صعود بودند یا نه و شایستگی رسیدن به جمع چهار تیم و قهرمانی آسیا را دارند یا نه. هرچند که در سال‌های قبل تیم‌های ما در این مرحله مشکلی نداشتند اما الان تیم‌هایی مثل لخویا کار کرده‌اند و هزینه زیادی کرده‌اند و مدیریت صحیح داشته‌اند و پیشرفت کرده و حق‌شان است که اینجا باشند اما تیم‌های ما در جا زده‌اند و پیشرفت نداشته‌اند. عیار ما اینجا معلوم می‌شود هرچند هر کدام از تیم‌های ما که صعود کرده‌اند به این مرحله رسیده‌اند کار بزرگی نکرده‌اند و قبلا هم این کار را کرده‌ایم و راحت به تیم‌های شرق آسیا می‌رسیدیم اما الان دیدن تیم‌های شرق آسیا هم برای ما آرزو شده است چه برسد به اینکه به مراحل بالای لیگ قهرمانان آسیا برسیم و با تیم‌های شرق آسیا بازی کنیم.

 

چه شناختی از لخویا دارید؟
لخویا تیم خوبی است و خیلی هزینه می‌کند. آنها شناخت کافی از فوتبال ما و تیم‌های ما دارند و کار راحتی نداریم. بازی سختی برای پرسپولیس خواهد بود چون آنها با شناخت کافی می‌آیند و دیگر آن دوره هم گذشت که فشار تماشاچی روی آنها تاثیرگذار باشد و الان برای آنها تماشاچی عادی شده است و حتی شاید به نوعی دوست هم داشته باشند که تماشاچی در استادیوم باشد چون ترسی ندارند.

 

کمال کامیابی‌نیا بازی با لخویا را از دست داد. عدم حضور او روی پرسپولیس چه تاثیری خواهد داشت؟
در مورد کمال کامیابی‌نیا فقط کوتاه می‌گویم که نبودنش در داربی برای گفتن همه چیز کفایت می‌کند. وابستگی پرسپولیس به کمال در آن بازی نمود داشت و مهم‌ترین بازی سال را از دست داد و کاملا مشخص بود که کامیابی‌نیا چقدر در پرسپولیس تاثیرگذار است. درست است که کمال مهره کلیدی پرسپولیس است اما این بازی یک بازی ملی است و امیدوارم جانشین خوبی برای او پیدا شود. پرسپولیس در این مرحله حساس با تیم خوبی بازی دارد و یکی از بازیکنان اصلی‌اش غایب است و این اتفاقات گریبانگیر تیم‌های بزرگ می‌شود.

 

در مورد محرومیت تماشاگران پرسپولیس از بازی مقابل لخویای قطر چه نظری دارید؟
هر کسی خربزه می‌خورد باید پای لرزش هم بنشیند. آخر و عاقبت ترقه و لیزر همین است و این مسایل جزیی از فرهنگ تماشاگران ما شده است. حالا می‌نشینند در خانه و بازی را می‌بینند تا اگر در بازی‌های بعد من نوعی لیزر انداختم طوری تو سرم بزنند که راه خانه‌ام را گم کنم. آنهایی که لیزر می‌اندازند بغل‌دستی‌های‌شان باید برخورد کنند تا این اتفاقات نیفتد. خود کرده را تدبیر نیست. نبودن تماشاگر بی‌تاثیر نیست، هرچند که بگوییم شاید آنها ترسی از تماشاگر نداشته باشند اما آزادی مثل همیشه وحشتناک است به خصوص بازی‌هایی که ملی است و همیشه فشار زیادی به حریفان می‌آید. این اتفاق به ضرر پرسپولیس است اما چاره‌ای نیست و امیدوارم پرسپولیس که نماینده کشورمان است موفق باشد. ما همیشه با تیم‌های حوزه خلیج‌‌فارس مشکل داشتیم و دوست داریم از سد آنها بگذریم. لخویا تیم قابل احترامی است اما بحث ورزش از سیاست جداست و هر چند با آنها مشکل داریم اما به آنها احترام می‌گذاریم ولی در زمین باید طوری بازی کنیم  و ببریم که راه دوحه را گم کنند.

 

در این شرایط حساس و مشکلاتی که پرسپولیس دارد برانکو چه تاثیری می‌تواند داشته باشد؟
برانکو نشان داده مربی باهوشی است و کاملا شناخت دارد. بازی با استقلال و غیبت کمال کامیابی‌نیا تجربه‌ای برای برانکو بود چون در بحث مربیگری آدم هر روز تجربه جدیدی به دست می‌آورد. شاید برانکو هیچ‌وقت این تجربه را نداشت که بازیکن اصلی تیمش در دو بازی مهم نباشد و آنجا تجربه‌ای به دست آورد که مقابل لخویا به دردش می‌خورد.

 

پرسپولیس در مجموع چقدر شانس صعود از این مرحله را دارد؟
عرق ملی اجازه نمی‌دهد که خدای ناکرده بگوییم شانسی ندارد. آرزوی قلبی ماست که پرسپولیس از این مرحله صعود کند و به جمع هشت تیم برتر آسیا برسد اما یکسری واقعیت‌ها هست که نمی‌شود کتمان کرد و پرسپولیس کار سختی دارد.

 

بازی رفت در تهران مهم‌تر است یا بازی برگشت در قطر؟
بازی برگشت قطعا مهم‌تر است چون همه‌چیز در بازی برگشت مشخص می‌شود. سال 75 پرسپولیس در بازی رفت سه تا از آلیمای قزاقستان خورد اما در تهران پنج تا به این تیم زد و صعود کرد. البته در آن سال من در تیمی از ترکمنستان بازی می‌کردم که پرسپولیس اول ما را برد و بعد آلیمای قزاقستان را شکست داد. بازی برگشت خیلی مهم است و فاصله ما با تیم‌های قطری این‌طوری نیست که اینجا سه تا بزنند و کار را در بازی رفت تمام کنیم اما دوست داریم پرسپولیس صعود کند به‌خاطر هواداران واقعی‌اش که عاشقانه تیم را دوست دارند و تیم را به خاطر خود تیم دوست دارند.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه