همراه ما باشید

 او میلی به صحبت درباره پیشنهادهایش ندارد و معتقد است مقطع فعلی زمان مناسبی برای به زبان آوردن این حرف‌ها نیست. صحبت از وحید امیری است

امیری: فکرم لخویا است نه جدایی/از لیگ قطر پیشنهاد دارم

امیری: فکرم لخویا است نه جدایی/از لیگ قطر پیشنهاد دارم

پیروزی نیوز - امیری: فکرم لخویا است نه جدایی/از لیگ قطر پیشنهاد دارم

به گزارش پیروزی دیلی، پول آنچنانی از راه فوتبال به دست نیاورده اما هرگز حسرت نمی‌خورد و جالب اینکه در ۲۹ سالگی باز هم به پوشیدن پیراهن پرسپولیس افتخار می‌کند. با اینکه از لیگ ستارگان قطر پیشنهادی دریافت کرده اما فکر و ذکرش را روی موفقیت مقابل لخویا گذاشته. او میلی به صحبت درباره پیشنهادهایش ندارد و معتقد است مقطع فعلی زمان مناسبی برای به زبان آوردن این حرف‌ها نیست. صحبت از وحید امیری است. بازیکنی که نقش بسزایی در قهرمانی پرسپولیس ایفا کرد. مصاحبه با او را از شرایط پرسپولیس و پیشنهادهایش آغاز کردیم و با لخویا به پایان بردیم.


چند روز قبل صحبت از جدایی تو مطرح شد. اینکه از پرسپولیس به تیمی خارجی منتقل می‌شوی و فوتبالت را به عنوان یک لژیونر ادامه می‌دهی. می‌خواهیم بدانیم هدفت در نقل و انتقالات تابستانی چیست؟ در پرسپولیس بمانی یا جدا شوی؟
 چون یک بازی حساس پیش رو داریم، دوست ندارم نه به این قضیه فکر کنم و نه درباره‌اش حرفی بزنم. واقعیتش فکرم را مشغول این پیشنهادها نمی‌کنم. همه تمرکزم را گذاشته‌ام تا اینکه لخویا را ببریم و به مرحله بعد صعود کنیم.
تصمیم‌گیری را می‌گذاری برای بعد از بازی با لخویا اما می‌توانی که راجع به پیشنهادها صحبت کنی. پیشنهاد جدی و رسمی که انگار از لیگ ستارگان قطر به دستت رسیده.
 دروغ چرا، یک پیشنهاد از قطر دارم اما فعلا تصمیم گرفته‌ام فکری درباره‌اش نکنم.
از اروپا چطور؟ آیا تیمی برای جذبت پیشقدم شده؟
 خودم خبر ندارم اما در رسانه‌ها خواندم که یکی دو تیم اروپایی برای جذبم علاقه نشان داده‌اند. باز هم تکرار می‌کنم فعلا هم و غم خودم را گذاشته‌ام روی موفقیت پرسپولیس مقابل لخویا و حتی یک ثانیه هم این پیشنهادها ذهنم را مشغول نخواهد کرد.
به نظر می‌رسد نه تنها تو که فکر همه بازیکنان پرسپولیس به بازی مقابل لخویا معطوف شده. دیداری که می‌تواند گام بلندی برای شما به سوی مراحل بالاتر لیگ قهرمانان آسیا باشد. همینطور است؟
 طبیعتا هدف همه این است که لخویا را ببریم و گام بلندی برای موفقیت و صعود به مراحل بالاتر برداریم. این فصل را با قدرت شروع کرده‌ایم و هدف مان این است که با قدرت به پایان ببریم.
امیدوارم در ادامه مسیر نیز مثل قبل با صلابت ظاهر شویم و موفقیت را به هواداران هدیه بدهیم.
اما بازی شما مقابل لخویا بدون تماشاگر است. این مساله بخت پرسپولیس را برای برد کاهش نمی‌دهد؟
 همیشه جو ورزشگاه آزادی با حضور هواداران پرسپولیس برای تیم‌های حریف سخت است و غیر قابل هضم. هواداران روی هر تیمی که وارد ورزشگاه آزادی می‌شد تاثیر فراوانی می‌گذاشتند. البته فوتبال است و اتفاق‌هایش اما ما به امید خدا لخویا را می‌بریم. قلب هواداران همراه ما است و وارد زمین می‌شویم تا ابتدا گل نخوریم و بعد گل بزنیم و حریف قدرتمند قطری را شکست بدهیم.
فکر می‌کنی با پرسپولیس تا کدام مرحله از لیگ قهرمانان آسیا پیش بروید؟ اصلا هدفی در این زمینه برای شما ترسیم شده؟
 شرایط پرسپولیس از نظر فنی فوق‌العاده است اما تیم‌های حریف هم با امکانات بیشتر و شرایط مالی بهتر به مقابله با ما می‌آیند. از گروهمان که صعود کردیم نشان دادیم لیاقت حضور در مراحل بالاتر را داریم. هدفمان بزرگ است و امیدوارم با یکدلی و شرایط فنی تیم بتوانیم اتفاق‌های خوشی را برای هواداران رقم بزنیم.
اگر لخویا را ببرید، برای مرحله بعد باید با تیم جدید به میدان بروید. این روزها احتمال جدایی تو، کمال کامیابی نیا و سروش رفیعی وجود دارد. با توجه به این شرایط آیا باز هم می‌توان به آینده پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا امیدوار بود؟
 اگر همه بازیکنان بمانند شک نکنید نتایج فوق‌العاده‌ای رقم خواهیم زد. پرسپولیس بزرگ است و هر بازیکنی پیراهن این تیم را بپوشد باید افتخار کند.
پرسپولیس پرطرفدارترین و بهترین تیم ایران است و من و سایر بازیکنان از حضور در این تیم به خود می‌بالیم.
شاید باورتان نشود اما همه بازیکنان نهایت انرژی خود را برای پرسپولیس می‌گذارند تا این تیم موفق شود. به عنوان نمونه اگر کمال کامیابی نیا به جدایی فکر می‌کرد، خودش را فدای تیم نمی‌کرد.
 دیدید که وضعیت کتف او به کجا رسید و در نهایت مجبور شد جراحی کند. پس مطمئن باشید بازیکنان پرسپولیس، این روزها به چیزی جز لخویا فکر نمی‌کنند و نهایت تلاش خود را انجام می‌دهند تا روز موفقی را رقم بزنند.
تو وارد ۲۹ سالگی شده‌ای. فکر می‌کنم در این سال‌ها از نظر مالی و قراردادی پول زیادی نصیبت نشده. همین مساله شاید دلیلی باشد تا به فکر جدایی از پرسپولیس و حضور در تیمی باشی که از لحاظ مالی برای تو مناسب باشد.
 حرف شما را قبول دارم اما همه چیز پول نیست. یک جاهایی است که نمی‌شود فقط به پول فکر کرد. خدا را شکر با پرسپولیس و تیم ملی به افتخاراتی رسیدم که بیشتر از مادیات برایم ارزش داشت. کسب عنوان قهرمانی لیگ و نتایج درخشان با پرسپولیس، کار کردن با کارلوس کی‌روش که در جهان زبانزد است و البته بازی زیر نظر برانکو که یکی از بهترین مربیان ایران و آسیا محسوب می‌شود. به نظر شما یک نفر چقدر باید هزینه کند تا به این افتخارات برسد؟ اینها و وجودشان نه تنها قیمت ندارند بلکه روز به روز سطح فنی یک بازیکن را بالا می‌برند و این افتخاری است که نصیب من شده.
با این صحبت‌ها انگار علاقه‌مندی در پرسپولیس بمانی.
 گفتم که پرسپولیس تیم بزرگی است و افتخار می‌کنم پیراهن این تیم را پوشیده ام. ما در سال جام جهانی قرار داریم و باید بهترین تصمیم را بگیریم. من وقتی به پرسپولیس آمدم قرارداد دو ساله امضا کردم. یک فصل از این قرارداد سپری شده و یک فصل دیگر باقی مانده. هر تیمی مرا می‌خواهد باید با باشگاه صحبت کند و رضایتنامه بگیرد. فعلا در اختیار باشگاه هستم اما مطمئن باشید تا لحظه‌ای که در پرسپولیس حضور دارم با تمام وجود تلاش می‌کنم تا این تیم موفق شود. بخصوص مقابل لخویا که موفقیت در آن می‌تواند یکی از بهترین سال‌ها را برای پرسپو‌لیس رقم بزند.
لخویا با اقتدار قهرمان لیگ ستارگان قطر شده و در جدول رده بندی بالاتر از السد ایستاده. چقدر امیدواری این بازی را ببرید؟
 پرسپولیس هم قهرمان لیگ ایران شده، آن هم با اقتدار. مطمئن باشید قطری‌ها هم می‌دانند پرسپولیس چه تیم قدرتمندی است. اینها دلیل نمی‌شود که ما نا امید باشیم. با تمام قوا می‌رویم و شک نکنید نتیجه‌ای خوب کسب می‌کنیم.
چه نتیجه‌ای ؟ پیش‌بینی می‌کنی؟
 قطعا لخویا را می‌بریم. اگر هواداران بودند که برد قاطعی به دست می‌آوردیم.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه