همراه ما باشید

رامین رضاییان این فصل، یک سال کاملا متفاوت را سپری می‌کند.

آمار عالی رضاییان با یک سوم بازی برای پرسپولیس/ فقط طارمی بهتر از رامین!

آمار عالی رضاییان با یک سوم بازی برای پرسپولیس/ فقط طارمی بهتر از رامین!

پیروزی نیوز - آمار عالی رضاییان با یک سوم بازی برای پرسپولیس/ فقط طارمی بهتر از رامین!

به گزارش پیروزی دیلی، رامین رضاییان این فصل، یک سال کاملا متفاوت را سپری می‌کند. او که از حضور در ریزه‌اسپور ترکیه پشیمان شده بود، خیلی سریع به پرسپولیس برگشت تا در لیگ شانزدهم نیز این تیم را همراهی کند اما با این که در تیم‌ملی فیکس بود، در پرسپولیس به بازی گرفته نمی‌شد و یا به عنوان بازیکن جانشین به میدان می‌رفت تا هم حوصله خودش و هم هواداران پرسپولیس سر برود! با این حال مدافع راست شماره 27 سرخپوشان دست از تلاش برنداشت و با درخشش خود در دقایقی که به میدان می‌رفت، برانکو ایوانکوویچ را مجبور کرد تا از او در ترکیب اصلی استفاده کند و حالا آمار نشان می‌دهد که رامین با وجود دقایق کمی که به میدان رفته، یکی از موثرترین بازیکنان پرسپولیس بوده است و به احتمال زیاد در داربی روز یکشنبه هم یکی از مردان اصلی پروفسور خواهد بود.

 

بازی؛ کمتر از یک سوم!
اگر 20 بازی 90 دقیقه‌ای، برای یک بازیکن در لیگ برتر در نظر بگیریم، دقایق بازی‌های او را به 1800 می‌رساند. این در حالی است که رضاییان 580 دقیقه برای پرسپولیس بازی کرده و این نشان می‌دهد که او تا به حال در کمتر از یک سوم بازی‌های سرخپوشان حضور داشته است!

 

اولین بازی در هفته نهم
رضاییان تا هفته چهارم هنوز با پرسپولیس قرارداد جدید خود را نبسته بود و در روزهای پایانی نقل و انتقالات به جمع قرمزها برگشت. رامین از هفته پنجم تا هشتم، چهار هفته کامل نیمکت نشین بود و از دقیقه 85 بازی با استقلال خوزستان در اهواز به جای فرشاد احمدزاده میدان آمد و هشت دقیقه در میدان بود تا اولین بازی خود در این فصل را در هفته نهم انجام داده باشد.

 

اولین پاس گل
اولین تاثیرگذاری رامین در لیگ شانزدهم و در هفته دهم رخ داد که او در دقیقه 77 بازی با صنعت نفت آبادان به جای علی علیپور میدان آمد و در دقیقه 86 با سانتر دیدنی خود از سمت راست، موجبات گلزنی مهدی طارمی و پیروزی یک بر صفر پرسپولیس را فراهم آورد.

 

بازهم نیمکت‌نشینی
این پاس گل هم سبب نشد تا رضاییان به ترکیب برگردد! او در بازی هفته یازدهم مقابل پیکان هم نیمکت نشین بود و اخراج شدن محمد انصاری در آن بازی باعث شد تا حسین ماهینی به دفاع وسط برود و رامین از دقیقه 69 به جای علیپور میدان آمد و 24 دقیقه بازی کرد.

 

بازگشت به ترکیب اصلی؛ 2 پاس گل و یک گل
مدافع راست قرمزها در هفته دوازدهم و بازی با ماشین‌سازی به ترکیب اصلی آمد و یک پاس گل دیگر هم داد. رضاییان در سه بازی بعدی مقابل پدیده، ذوب‌آهن و سیاه‌جامگان هم در ترکیب اصلی بود که در مقابل پدیده پاس گل داد و در مقابل سیاه‌جامگان هم اولین گل خود را به ثمر رساند.

 

مصدومیت ناگهانی و آمدن محرمی
بدشانسی رضاییان این بود که به علت گرفتگی عضلات کمر مصدوم شد و دو بازی هفته شانزدهم و هفدهم مقابل سایپا و فولاد را از دست داد تا روند بازی‌هایش در ترکیب اصلی قطع شود و در این شرایط صادق محرمی دیگر مدافع راست جوان قرمزها از بازی با فولاد خود را در ترکیب اصلی نشان داد.

 

نیمکت‌نشینی دوباره
رضاییان دوباره در بازی هفته هجدهم مقابل گسترش فولاد نیمکت‌نشین شد و برانکو محرمی خوب و با انگیزه را به او ترجیح داد و رامین هم از دقیقه 72 به جای سروش رفیعی میدان آمد و 21 دقیقه بازی کرد.

 

درخشش در بازی با صبا
محرومیت سیدجلال حسینی، فرشاد احمدزاده و مهدی طارمی در بازی با صبا باعث شد تا تغییرو تحولاتی در ترکیب اصلی پرسپولیس صورت بگیرد و برانکو مجبور به استفاده از رامین در ترکیب شود. رضاییان هم از این فرصت نهایت استفاده را کرد. او در نیمه اول توپ را از روی خط با ضربه سر رد کرد و اجازه باز شدن دروازه پرسپولیس را نداد. در نیمه دوم با ارسال کرنر از سمت چپ، باعث تاثیرگذاری وحید امیری و گل به خودی زدن حنیف عمران زاده شد و در ادامه یک پنالتی هم گرفت که خودش با ضربه چیپ آن را وارد دروازه فروزان کرد تا ستاره میدان لقب بگیرد.

 

گلزنی به تراکتور
او در بازی قبلی پرسپولیس مقابل تراکتورسازی هم در ترکیب اصلی بود و گل دوم سرخپوشان را وارد دروازه تراکتورسازی کرد تا هم در پیروزی پرسپولیس تاثیرگذار باشد و هم در لیگ برتر سه گله شود و اعتماد برانکو را مجددا به خود جلب کند.

 

سیدجلال و مسلمان موثرترین‌های لیگ
آمار بازیکنان برتر لیگ که در سایت برنامه 90 به آن پرداخته می‌شود، نشان می‌دهد که سیدجلال حسینی کاپیتان و مدافع پرسپولیس با 42/2 امتیاز بهترین بازیکن لیگ و موثرترین بازیکن پرسپولیس بوده است و محسن مسلمان با 58/2 امتیاز در رده دوم قرار دارد. در جدول بهترین بازیکنان سایت برنامه 90 نام بازیکنانی قرار داده می‌شود که در نیمی از بازی‌های تیم‌اش به میدان رفته باشد اما رضاییان حتی در یک سوم بازی‌های پرسپولیس هم بازی نکرده است.

 

نمره بهتر از سیدجلال اما ناقص!
اگر به جدول بازیکنان برتر لیگ که در سایت برنامه 90 و در بخش پرسپولیس سری بزنید، می‌بینید که نمره میانگین 33/2 به دست آورده که از نمره سیدجلال هم بهتر است اما بررسی این جدول نشان می‌دهد که به همه بازی‌های رضاییان نمره داده نشده و فقط به سه بازی او مقابل سیاه‌جامگان، صبا و تراکتورسازی نمره داده شده است!

 

امتیاز و رتبه دیگر پرسپولیسی‌ها
در جدول بازیکنان برتر لیگ در سایت برنامه 90، بعد از سیدجلال و مسلمان، کمال‌الدین کامیابی‌نیا با 68/2 در رتبه پنجم، علیرضا بیرانوند با 77/2 یازدهم، وحید امیری با 83/2 شانزدهم، محمد انصاری با 84/2 هفدهم، فرشاد احمدزاده با 84/2 نوزدهم، حسین ماهینی با 85/2 بیستم، سروش رفیعی با 95/2 بیست و نهم، مهدی طارمی با 3 سی و چهارم، علی علیپور با 50/3 در رده 161، سامان نریمان‌جهان با 54/3 در رده 177، محسن ربیع‌خواه با 63/3 در رده 181 قرار دارند.

 

آمار خوب رامین
اما رضاییان در این 580 دقیقه بازی برای پرسپولیس در کل، سه گل زده که یکی از آنها از روی نقطه پنالتی بوده، سه پاس گل داده و یک پنالتی گرفته است که نشان می‌دهد او به‌طور متوسط در هر 193 دقیقه و یا به عبارتی در هر دو بازی یک گل زده است و یک پاس گل هم داده است که آمار بسیار خوبی است.

 

بازی کمتر از پارسال، آمار بهتر
نکته جالب این است که رضاییان در فصل قبل در 20 هفته اول در تمام بازی‌ها فیکس بود و فقط در بازی رفت با استقلال اهواز 84 دقیقه بازی کرده بود که دقایق بازی‌اش 1794 دقیقه بوده و 1214 دقیقه بیشتر از هفته بیستم امسال بازی کرده اما دو گل زده بوده و دو پاس گل داده بود اما امسال خیلی کمتر بازی کرده اما آمار خیلی بهتری دارد.

 

طارمی بهتر از رضاییان
اگر به جدول گلزنان و بهترین پاسورهای لیگ تا هفته بیستم نگاه کنیم، می‌بینیم که مهدی طارمی با 10 گل زده، بهترین گلزن سرخپوشان بوده که دو پاس گل هم داده و یک پنالتی هم گرفته است. طارمی این عملکرد را در 1548 دقیقه داشته که به طور متوسط نشان می‌دهد او در هر 154 دقیقه یک گل زده است و آمار بهتری هم نسبت به رضاییان دارد.

 

رامین بهتر از امیری
در جدول گلزنان وحید امیری هم شش گل زده و دو پاس گل داده و 1546 دقیقه بازی کرده است و دومین گلزن برتر پرسپولیس به شمار می‌آید و نشان می‌دهد او در هر 257 دقیقه گل زده و پاس گل کمتری هم نسبت به رامین دارد.  

 

رامین، جلوتر از مسلمان
در جدول پاسورها هم سروش رفیعی شش پاس گل داده که از این تعداد، تنها دو پاس گل مربوط به بازی‌اش در پرسپولیس بوده که در بازی مقابل تراکتورسازی به طارمی و امیری داد. محسن مسلمان هم در این فصل با چهار پاس گل، بهترین پاسور پرسپولیس بوده که 1611 دقیقه بازی کرده و به طور متوسط در هر 402 دقیقه یک پاس گل داده. البته مسلمان یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس در این فصل بوده و بسیار عالی کار کرده است اما از لحاظ آماری رامین در پاس گل دادن، بهتر از او عمل کرده است.

 

تشنه گلزنی و پاس گل
این بررسی آماری عملکرد رضاییان نشان می‌دهد که بازی نکردن در ابتدای فصل بسیار او را تشنه گلزنی، پاس گل و بازی خوب مقابل چشمان برانکو نشان داده است و حالا باید دید این بازیکن موثر که خیلی سخت در پازل تاکتیکی برانکو قرار گرفته، در 10 بازی پایانی فصل، چه عملکردی را از خود به نمایش می‌گذارد!

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه