همراه ما باشید

بازیکن سابق پرسپولیس کار این تیم مقابل لخویای قطر در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا را بسیار سخت می‌داند.

صادقیان: اگر تماشاگران بودند مقابل لخویا قیامت به‌پا می‌شد/ آمار می‌گوید پرسپولیس تیم اول ایران است

صادقیان: اگر تماشاگران بودند مقابل لخویا قیامت به‌پا می‌شد/ آمار می‌گوید پرسپولیس تیم اول ایران است

پیروزی نیوز - صادقیان: اگر تماشاگران بودند مقابل لخویا قیامت به‌پا می‌شد/ آمار می‌گوید پرسپولیس تیم اول ایران است

به گزارش پیروزی دیلی، پیام صادقیان بازیکن سابق پرسپولیس کار این تیم مقابل لخویای قطر در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا را بسیار سخت می‌داند چراکه در گذشته خودش مقابل این تیم بازی کرده و معتقد است لخویا یک تیم قدرتمند و حرفه‌ای است و هر تیمی در این مرحله از موقعیت‌ها بهتر استفاده کند می‌تواند به جمع هشت تیم برتر آسیا صعود کند. آنچه که از نظر او اهمیت خاصی دارد این است که پرسپولیس در تهران گل نخورد و در قطر با یک بازی منطقی به هدفش برسد و از این مرحله عبور کند.

 

بازی پرسپولیس مقابل لخویا را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
پرسپولیس بازی سختی دارد. این مرحله حذفی است و متاسفانه تماشاگران پرسپولیس هم محروم هستند و این یک پوئن منفی برای پرسپولیس است چون هواداران پرسپولیس در آزادی هر تیمی را اذیت می‌کنند. من جلوی لخویا بازی کرده‌ام و خیلی تیم قدرتمند و حرفه‌ای هستند و ان‌شاءا... اینجا نتیجه بگیریم و در قطر هم با انجام یک بازی منطقی به مرحله بعد صعود کنیم.

 

غیبت کمال کامیابی‌نیا برای پرسپولیس در این مرحله مشکل‌ساز نمی‌شود؟
همه می‌دانیم که کمال دو فصل فوق‌العاده را در پرسپولیس داشت و جلوی مدافعان تیم یک وزنه است اما ان‌شاءا... جایگزین او عملکرد خوبی داشته باشد چون جایگزینی کمال سخت خواهد بود و ان‌شاءا... از این بابت برای پرسپولیس مشکلی پیش نیاید.

 

غیبت هواداران باعث متحدتر و همدل‌تر شدن بازیکنان نمی‌شود؟
باید یک مقدار منطقی نگاه کنیم. به هر حال این اتفاق به بازیکنان بر خورده و آنها را جری کرده است که هواداران‌شان را محروم کرده‌اند چون پرسپولیس پرهوادارترین تیم آسیاست و اگر هواداران بودند در این بازی قیامت می‌شد و کار لخویا خیلی سخت می‌شد. بچه‌ها در این بازی برای گلزنی عجله نکنند چون اینجا یک بر صفر یا دو بر صفر هم ببریم خوب است و آنجا روی ضدحمله می‌توانیم به لخویا گل بزنیم. مهم اینکه اینجا گل نخوریم و در تهران لخویا را ببریم و یک هدیه به هواداران بدهیم.

 

در روزهایی که از طارمی خیلی انتقاد می‌شد مقابل الوحده امارات هت‌تریک کرد. مهدی در این مرحله مقابل لخویا هم می‌تواند مهره تعیین‌کننده‌ای برای پرسپولیس باشد؟
مهدی آن موقع هم که من در پرسپولیس بودم و تازه به تیم آمده بود معلوم بود که عطش بازی و گلزنی دارد و معلوم بود که گلزن است. درست است که موقعیت خراب می کند اما در نهایت کار خودش را می‌کند. نمی‌شود از آقای گل لیگ انتقاد کرد. مهدی دو سال پشت سر هم آقای گل لیگ شده و چه انتقادی می‌کنند؟ عملکرد مهدی خوب و مثبت است و نباید انتقاد کرد. شاید هواداران از گل نزدن و چیپ او ناراحت باشند اما آن چیپ را با هت‌تریک تلافی کرد.

 

در این مرحله بازی رفت در تهران مهم‌تر است یا بازی برگشت در قطر؟
چون بچه‌های پرسپولیس به آزادی عادت دارند و اینجا بازی کرده‌اند و به شرایط آب و هوایی تهران عادت دارند بازی رفت خیلی مهم‌تر است. اگر اینجا ببرند در قطر می‌توانند نتیجه لازم را بگیرند و صعود کنند.

 

اگر کار به بازی در قطر بکشد پرسپولیس چقدر شانس صعود خواهد داشت؟
اگر کار به بازی در قطر بکشد باید فوق‌العاده منطقی بازی کنند چون لخویا یک تیم کاملا حرفه‌ای است و کاملا منطقی بازی می‌کند و ما هم مثل خودشان باید حرفه‌ای و خیلی باحوصله بازی کنیم و از تک موقعیت‌ها استفاده کنیم.

 

پرسپولیس در مجموع چقدر شانس صعود از این مرحله را دارد؟
به نظرم الان همه‌چیز 50-50 است چون پرسپولیس به تیمی خورده است که واقعا قدرتمند است. باید منطقی صحبت کنیم و لخویا واقعا تیم فوق‌العاده‌ای است و هر تیمی از تک موقعیت‌ها استفاده کند برنده می‌شود. اگر ما از تک موقعیت‌ها به خوبی استفاده کنیم در آزادی دو، سه تا می‌توانیم بزنیم و در قطر با آرامش بیشتر و استرس کمتری مقابل لخویا بازی کنیم و از این مرحله صعود کنیم.


در صحبت‌هایت اشاره کردی که پرسپولیس پرهوادارترین تیم آسیاست اما منصوریان اعلام کرده که استقلال تیم اول پایتخت است. در این رابطه چه صحبتی داری؟
نباید خودمان را گول بزنیم.

 

یعنی استقلال تیم اول پایتخت نیست؟
همه‌چیز معلوم است و آمار و ارقام کاملا مشخص است و نباید خودمان را گول بزنیم. چون نه الان بلکه چندین سال است که پرسپولیس تیم اول ایران است. از نظر هوادار پرسپولیس از قدیم تا الان تیم پرطرفداری بوده است و الان هم پرطرفدارترین تیم آسیاست. این همه برنامه 90 نظرسنجی گذاشت و نه یک بار نه دو بار بلکه صد بار نظرسنجی گذاشت و مردم اس‌ام‌اس زدند و اگر استقلالی‌ها زیاد بودند از این صد بار حداقل یک بار از پرسپولیس بیشتر شده بودند.

 

پس چرا منصوریان چنین حرفی زده است؟
این حرف را در رقابت‌های آسیایی زده تا از استقلال بترسند. اما همه می‌دانند پرسپولیس پرطرفدارترین تیم آسیاست و تمام آمار و ارقام هم موجود است و نباید خودمان را گول بزنیم و باید به مسایل منطقی نگاه کنیم و از روی آمار و ارقام حرف بزنیم. امیدوارم استقلال هم در آسیا موفق شود چون من با علی آقا کار کرده‌ام. برای استقلال خوزستان هم در آسیا آرزوی موفقیت دارم چون آنها هم نماینده ایران در این رقابت‌‌ها هستند و هر سه تیم افتخار کشور در آسیا هستند و امیدوارم هر سه تیم ما در لیگ قهرمانان آسیا موفق باشند.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه