همراه ما باشید

مدیر باشگاه لخویا به بازیکنان تیمش قبل از دیدار برگشت برابر تیم فوتبال پرسپولیس هشدار داد و این بازی را بسیار سخت توصیف کرد.

داستان پنالتی های مهدی طارمی؛ فراموش کن آقای گل!

داستان پنالتی های مهدی طارمی؛ فراموش کن آقای گل!

پیروزی نیوز - داستان پنالتی های مهدی طارمی؛ فراموش کن آقای گل!

به گزارش سایت پیروزی دیلی، مهدی طارمی ابتدای لیگ چهاردهم از لیگ یک به پرسپولیس دایی پیوست و تقریبا تا اواسط فصل طول کشید تا جای خود را به عنوان یک چهره تاثیرگذار ثبت کند. در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۵ بود که پرسپولیس در ورزشگاه آزادی در آخرین روزهایی که می شد از تیمهای عربستانی پذیرایی کرد به مصاف النصر عربستان رفت و در شرایطی که بازی گره خورده بود پرسپولیس صاحب ضربه پنالتی شد. پرسپولیس تا آن زمان پنالتی های زیادی را از دست داده بود و کادر فنی پنالتی را به مهدی طارمی بازیکن جویای نام آن موقع پرسپولیس سپرد و این بازیکن با یک ضربه جیپ شادی را به اردوی پرسپولیس آورد و با یک خوشحالی بعد از گل خاص آن را ماندگار تر کرد. طارمی بعد از این نه تنها به عنوان یک گلزن درجه یک بلکه به عنوان یک پنالتی زن هم مطرح شد ولی داستان پنالتی برای طارمی به این خوبی ادامه پیدا نکرد. 

 پرسپولیس لیگ پانزدهم را به بدترین نحو ممکن آغاز کرد و در هفته پنجم برابر فولاد یک پنالتی توسط رضاییان از دست رفت. هر چند پرسپولیس آن بازی را برد ولی همین پنالتی از دست رفته باعث شد تا دوباره نام طارمی که مدعی اصلی آقای گلی به نظر می رسید به عنوان پنالتی زن اصلی مطرح شود. هفته بعد پرسپولیس صاحب یک ضربه پنالتی شد که طارمی پنالتی را از دست داد ولی در دقایق تلف شده و در شرایطی که پرسپولیس از سایپا ۲ بر صفر عقب بود پرسپولیس پنالتی دیگری بدست آورد که طارمی آن را گل کرد تا پنالنی زن پرسپولیس باقی بماند. پنالتی بعدی در هفته دوازدهم نصیب طارمی شد و در دیداری که پرسپولیس با یک گل از نفت جلو بود گل کردن پنالتی می توانست تیر خلاصی بر پیکر رقیب باشد ولی مهدی طارمی در مصاف با بیرانوند ناکام ماند و از بد حادثه پرسپولیس چند دقیقه بعد گل تساوی را پذیرفت که شاید اگر این پنالتی گل می شد پرسپولیس می توانست جشن قهرمانی اش را یک دوره زودتر برگزار کند. طارمی دیگر پنالتی نزد تا نوبت به دربی ۸۲ رسید و بازی با شروع طوفانی و رویایی پرسپولیس و طارمی آغاز شد و این بازیکن در همان دقایق نخست به ۲ گل رسید تا دقیقه ۳۷ که پرسپولیس صاحب یک ضربه پنالتی شد که مهدی با جنگ و دعوای بسیار برای کامل شدن هت تریکش پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و مغلوب رحمتی شد. شاید اگر این پنالتی گل می شد شاید شکست آبیها از این چیزی که اتفاق افتاد سنگین تر می شد ولی به هر حال این اتفاقها موجب دوری یک ساله طارمی از نقطه پنالتی شد. 

 پس از کنار گذاشتن رضاییان از پرسپولیس دوباره طارمی پنالتی زن پرسپولیس شد و در بازی حساس برابر الریان قطر در ورزشگاه آزادی پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و این بار هم جیپ زد ولی ضربه او به آسمان رفت. این ضربه با واکنش تند برانکو همراه شد و گفت تا زمانیکه در پرسپولیس است اجازه نخواهد داد طارمی پنالتی بزند ولی این قول برانکو کمتر از یک هفته دوام آورد. پرسپولیس در هفته بیست و ششم به مصاف ماشین سازی رفت و در حالیکه با یک گل برتری نسبت به حریف صاحب ضربه پنالتی شد و با وساطت بزرگترهای تیم مثل سید جلال حسینی، پنالتی به مهدی طارمی که در کورس آقای گلی قرار داشت سپرده شد. تا این گلزن بالاخره با گلزنی از روی نقطه پنالتی آشتی کند. این داستان دو هفته بعد مقابل ذوب آهن مجددا اتفاق افتاد و در دیداری که برای پرسپولیس تشریفاتی بود مهدی طارمی با گلزنی از روی نقطه پنالتی مانع شکست تیمش شد و در شرایطی که به نظر می رسید که دیگر طارمی گل کردن پنالتی را یاد گرفته یک بار دیگر در گل کردن پنالتی برابر لخویا ناکام ماند. مهدی طارمی که آمار خیره کننده ای از گلزنی به جای گذاشته ظاهرا باید راه دیگری به جز پنالتی زدن برای افزایش آمار گلزنی اش پیدا کند. این بازیکن تنها ۴ پنالتی از ۹ پنالتی که زده است را به گل تبدیل کرده است ولی این آمار ضعیف چیزی از ارزشهای او کم نمی کند همانطور که از ارزش های برهانی و عنایتی کم نکرد. آرش برهانی از ۱۵ پنالتی تنها ۸ پنالتی را تبدیل به گل کرد. رضا عنایتی نیز آمار مشابهی دارد ولی هر دو بهترین گلزنان تاریخ لیگ برتر هستند و طارمی برای موفقیت خود و تیمش باید هر چه سریعتر ماجرای خراب کردن پنالتی ها را فراموش کند.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه