همراه ما باشید

خبر بازگشت یوسف العربی به اردوی لخویا و پایان مصدومیت این ستاره مراکشی به سوژه اصلی کاروان پرسپولیس تبدیل شده است و در این گزارش به مقایسه او با آقای گل پرسپولیس خواهیم پرداخت.

مقایسه مهاجمان شماره 9 پرسپولیس و لخویا؛ طارمی برتر است یا اعجوبه‌ی مراکشی؟

مقایسه مهاجمان شماره 9 پرسپولیس و لخویا؛ طارمی برتر است یا اعجوبه‌ی مراکشی؟

پیروزی نیوز - مقایسه مهاجمان شماره 9 پرسپولیس و لخویا؛ طارمی برتر است یا اعجوبه‌ی مراکشی؟

به گزارش پیروزی دیلی، با توجه به تساوی بدون گل پرسپولیس مقابل لخویا در ورزشگاه آزادی، تکلیف تیم صعود کننده از این مرحله در بازی برگشت روشن خواهد شد و البته با توجه به میزبانی لخویا در این بازی، نماینده کشورمان کار دشواری در پیش خواهد داشت. نکته مهم در دیدار برگشت پرسپولیس و لخویا، نقش پررنگ مهاجمان هدف دو تیم یعنی طارمی و یوسف العربی هست که می‌توانند با عملکرد خود نتیجه بازی را رقم بزنند.


طارمی که بهترین گلزن پرسپولیس و آقای گل این تیم در رقابت‌ها بوده است و از سوی دیگر العربی هم به عنوان خطرناک‌ترین مهاجم لخویا پس از مدت‌ها از بند مصدومیت رها شده و گفته می‌شود می‌تواند مقابل پرسپولیس به میدان برود.


به همین بهانه به مقایسه عملکرد فردی این دو مهاجم پرداختیم:

 


هفت بازی طارمی مقابل 3 بازی العربی
طارمی در 7 بازی خودش برای پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 6 گل به ثمر رسانده است و العربی هم 3 گل در 3 بازی به نام خودش ثبت کرده است که نشان می‌دهد در دو مهاجم آمار مشابه یک گل در هر بازی را دارند.

 


مقایسه عملکرد فردی
طارمی در 7 بازی خود برای پرسپولیس 158 پاس برای هم‌بازیان خود ارسال کرده است که 73.4 درصد آن موفق بوده است و 69.8 درصد آن در نیمه زمین حریف انجام شده است. در سوی دیگر العربی از 68 پاس خود 69.1 درصد پاس موفق ارسال کرده است و 64.6 درصد پاس در نیمه زمین حریف داشته است که از این حیث آمار به سود مهاجم ایرانی پرسپولیس است.


طارمی در 39 نبرد تن به تن موفق بوده است و در 41 نبرد شکست خورده که 46.1 درصد موفقیت به نام او ثبت شده است. از سوی دیگر یوسف العربی 9 نبرد موفق و 14 شکست داشته است که حاصل موفقیت 39 درصدی است تا در این زمینه نیز طارمی موفق‌تر از ستاره مراکشی لقب بگیرد.


در نبردهای هوایی هم پیروزی و شکست طارمی 20 به 24 بوده است که 45.5 درصد موفقیت برای او به همراه داشته است و العربی در قبال 2 نبرد هوایی موفق 9 نبرد هوایی ناموفق داشته که نشان می‌دهد تنها در 18.2 نبردهای هوایی موفق شده است. این مساله ناکامی او در نبرد هوایی با توجه به حضور سیدجلال حسینی و محمد انصاری در قلب دفاعی پرسپولیس می‌تواند آمار در دیدار برگشت را برای او بدتر نیز کند.


طارمی در پرسپولیس 14 بار بازیابی توپ داشته که دوبرابر بیشتر از العربی با 7 بازیابی بوده است.عملکرد دفاعی العربی و طارمی
در عملکرد دفاعی دو بازیکن هم طارمی موفق‌تر بوده است. مهاجم پرسپولیس 2 تکل داشته که هر دو موفق بوده که 100 درصد پیروزی را نشان می‌دهد ولی العربی از 3 تکل خود 2 پیروزی و یک شکست داشته که نشان می‌دهد 66.7 تکل موفق انجام داده است.


طارمی هفت بار موقعیت حریف را تخریب کرده و 2 بار هم از شوتزنی آنها جلوگیری کرده است و البته دوبار پاس حریفان را قطع کرده است. این آمار برای العربی به ترتیب 6، صفر و باز هم صفر بوده است.


هیچکدام از دو بازیکن پنالتی نداده‌اند و طارمی 9 بار متحمل و 2 بار مرتکب خطا شده است و العربی هم 2 بار مرتکب و 2 بار متحمل خطا شده است. طارمی کارت زرد و قرمز دریافت نکرده ولی العربی یک کارت زرد گرفته است.

 


عملکرد تهاجمی دو بازیکن
طارمی با 6 گل زده در هفت بازی هر 105 دقیقه یک گل زده است و این آمار برای العربی با 3 گل زده 78.3 دقیقه برای هر گل بوده است. طارمی 14 شوت داخل چهارچوب و 14 شوت خارج از چهارچوب داشته است و العربی در مقابل 4 شوت داخل چهارچوب تنها یک شوت بیرون به ثمر رسانده است و این نشان می‌دهد طارمی 50 درصد شوتهایش داخل چهارچوب بوده و العربی 80 درصد که بیرانوند را در صورت حضور در این جدال با دردسر مواجه خواهد کرد.


طارمی یک ارسال موفق و 2 ارسال ناموفق داشته که 33 درصد موفقیت در این آمار را برایش نشان می‌دهد ولی العربی تنها یک ارسال اشتباه داشته است. طارمی در نهایت با یک پاس گل و ایجاد 11 موقعیت و 2 پنالتی گرفته شده آمار بهتری از العربی داشته که پاس گل نداده است و تنها 3 موقعیت گل ایجاد کرده و برای تیمش پنالتی نگرفته است.


طارمی با 7 بار قرار گرفتن در تله آفساید دوبار بیشتر از العربی در این موقعیت قرار داشته است. این در حالی است که العربی در سه بازی 5 بار در تله آفساید حریفان قرار گرفته و مدافعان این تیم می‌توانند از این حربه نیز برای مهار این مهاجم سود ببرند.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه