همراه ما باشید

اسماعیل حلالی معتقد است تجربه برانکو برگ  برنده پرسپولیس در دربی است.  

حلالی: کفه ترازو به سود برانکو سنگینی می‌کند

حلالی: کفه ترازو به سود برانکو سنگینی می‌کند

پیروزی نیوز - حلالی: کفه ترازو به سود برانکو سنگینی می‌کند

به گزارش پیروزی دیلی، اسماعیل حلالی پیشکسوت پرسپولیس درباره دربی می گوید: «اولا که پرسپولیس، خوب پرس می‌کند. استقلال تا سه چهار هفته قبل اگر با پرسپولیس بازی داشت واقعاً مشکل داشتند. استقلال هم مشکل هماهنگی خودش را داشت، هم اینکه آنقدر مسلط نشده بود که بتواند از زیر این پرس در بیاید اما در این سه چهار بازی اخیر دیدم که در مناطقی، خیلی خوب می‌توانند به همدیگر پاس بدهند و از پرس خارج شوند. این نشان می‌دهد که در این مدت کار کرده‌اند و توانسته‌اند به یک راه حلی برسند. پرسپولیس هم می‌خواهد این کار انجام نشود. تیم‌های لیگ ما در این موضوع مشکل دارند چون مربیان‌شان بازی مستقیم انجام می‌دهند و بلد نیستند چطور این کار را انجام دهند اما پرسپولیس این کار را خیلی خوب انجام می‌دهد و زمانی که پرس انجام می‌دهد بلد است که چطور مثلث و مربع ایجاد کند و از آن فشار، توپ را دربیاورد. استقلال شرایطش خوب شده و می‌تواند این کار را انجام دهد. اگر استقلالی‌ها در دربی هم این کار را بتوانند انجام دهند، پرسپولیس درباره این موضوع باید فکر دیگری کند.» 
آیا خط حمله قوی استقلال برای پرسپولیسی‌ها مشکل‌ساز خواهد شد؟، حلالی در پاسخ می‌گوید: «استقلال بهترین خط حمله لیگ را با 29 گل زده دارد و کمترین گل خورده هم برای پرسپولیس است. پرسپولیس ساختار دفاع تیمش خوب است و استقلال در فاز دفاع متزلزل نشان داده اما در کار حمله خیلی موفق بوده. نظر من این است که پرسپولیس روز سختی خواهد داشت‌؛ حتی با اینکه گل خورده کمتری دارد چراکه استقلال خط حمله خوبی دارد. در فاز حمله به تیم استقلال هم کارش راحت‌تر از دفاع مقابل این تیم است.»

نقش منصوریان و برانکو هم در این دربی انکارنشدنی است. اسماعیل حلالی معتقد است در این زمینه، کفه ترازو به سود برانکو سنگینی می‌کند: «منصوریان شاید در قالب بازیگری تجربه زیادی داشته باشد اما برانکو در قالب مربی، تجربه بیشتری از منصوریان دارد و مقداری بیشتر می‌تواند به بازیکنانش کمک کند ولی انگیزه زیاد استقلالی‌ها برای پرسپولیس خطرناک است. وقتی شما لیگ را از دست می‌دهی، دیگر چیزی برای از دست دادن نداری. اتفاقاً استقلال با تمام قوا می‌‌آید و خیلی خوب بازی می‌کند. ما هم وقتی بازی می‌کردیم، همین‌طوری بود. وقتی که همه می‌گفتند استقلال شما را می‌برد، ما بهترین بازی را می‌کردیم و شاید هم می‌بردیم. برعکس است. به همین دلیل می‌گویم خیلی سخت است. الان استقلال، لیگ را تا حدودی از دست داده است. وقتی لیگ را از دست داده، می‌‌آید اعاده حیثیت کند. ما هم همین‌طوری بودیم. وقتی لیگ را از دست می‌دادیم می‌رفتیم در دربی جبران کنیم. به نظرم استقلال انگیزه بیشتری نسبت به پرسپولیس دارد

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه