همراه ما باشید

کنفدراسیون فوتبال آسیا در اقدامی عجیب، برای دیدار پرسپولیس مقابل حریف عربستانی خود از یک داور عرب‌زبان استفاده خواهد کرد.

عدم رضایت پرسپولیس و الاهلی از داور اردنی!

عدم رضایت پرسپولیس و الاهلی از داور اردنی!

پیروزی نیوز - عدم رضایت پرسپولیس و الاهلی از داور اردنی!

به گزارش پیروزی دیلی، انتخاب کوبل‌های داوری برای مناطق مختلف آسیا به عنوان یکی از شاخصه‌های نشان‌دهنده ضعف مفرط مدیریت در AFC همچنان مطرح است. مدیران کمیته اجرایی لیگ قهرمانان آسیا برای آنکه ثابت کنند همچنان با روال سابق در حال حرکت هستند، بار دیگر با کج‌سلیقگی خود، داور عرب برای بازی بین یک باشگاه ایرانی و یک باشگاه از کشوری عربی انتخاب کردند.

 ادهم مخادمه، داور بین‌المللی اردنی دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا میان پرسپولیس و الاهلی عربستان را قضاوت خواهد کرد. این در حالی است که معمولاً در چنین شرایطی AFC باید از منطقه‌ای دیگر به غیر از خاورمیانه یا کشورهای عربی، داور انتخاب می‌کرد. این هم یکی دیگر از تصمیمات عجیبی بود که توسط AFC اتخاذ شد. 

موضوع وقتی عجیب‌تر می‌شود که بدانید مدیران باشگاه الاهلی عربستان نیز از اعلام نام این داور به AFC شکایت کرده‌اند. آنها احتمالاً به خاطر دو قضاوت ادهم مخادمه داور اردنی که قرار است بازی با پرسپولیس را سوت بزند در این فصل و لیگ قبلی شاکی هستند. آنها فصل قبل در لیگ قهرمانان مقابل العین امارات در مرحله گروهی به میدان رفتند که با قضاوت مخادمه همراه بود و با حساب یک بر صفر بازنده شدند. در این فصل نیز بار دیگر در مرحله گروهی و باز هم مقابل العین امارات، این مخادمه بود که برای‌شان سوت زد و آنها این بار به تساوی 2–2 رسیدند. احتمالاً به خاطر اشتباهات فراوان در مدل قضاوت این داور اردنی، عربستانی‌ها نیز خواهان تغییر داور بازی با پرسپولیس هستند!

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه