همراه ما باشید

مدافع سابق سرخها پرسپولیس فعلی را یکی از بهترین تیم های تاریخ این باشگاه دانست.  

مجتبی شیری: خدا را شکر طارمی در پرسپولیس ماند/ خداحافظی می کنم و می روم سراغ مربیگری

مجتبی شیری: خدا را شکر طارمی در پرسپولیس ماند/ خداحافظی می کنم و می روم سراغ مربیگری

پیروزی نیوز - مجتبی شیری: خدا را شکر طارمی در پرسپولیس ماند/ خداحافظی می کنم و می روم سراغ مربیگری

به گزارش پیروزی دیلی، مدت ها بود از مجتبی شیری مدافع شیرازی پرسپولیس در دهه 80 بی خبر بودیم. بد ندیدیم سراغش را بگیریم و جویای احوالش شویم. او از معدود سرخپوشانی است که با برادرش پیراهن سرخ را به تن کرد و چند سالی را در این تیم حضور داشت.دیروز درحالی دقایقی با او به گفت وگو نشستیم که دختر 2ساله اش دلسا بغلش بود و انتظار رسیدن روز 28 مرداد را می کشید تا پدر و مادرش برای او جشن تولد بگیرند. متن گفت‌وگوی خبرنگار پیروزی دیلی با مجتبی شیری را در ادامه بخوانید.

-کلا از نظرها محو شدی!

من محو نشدم کلا از یادها رفته ام!

-چرا؟!

نمی دانم ، معمولا از تیم های بزرگ که می روی کم کم بدست فراموشی سپرده می شوی. الان هم همه من را فراموش کردند.

-الان مشغول چکاری هستی؟!

فعلا که تیم ندارم و بازی هم نمی کنم.

-قرار است از فوتبال خداحافظی کنی؟!

نمی دانم! شاید بتوانم تیمی پیدا کنم و مدتی در میدان باشم. اما اگر نشد خداحافظی می کنم و می روم سراغ مربیگری.

-می خواهی مربی شوی؟!

بله مدرک درجه b را گرفته ام و تلاش می کنم در این راه موفق شوم.

-می گویند مربیگری دارای یک چرخه است که چند مربی در آن حضور دارند و دائم از این تیم به تیم دیگر می‌روند و البته مهم هم نیست چه کارنامه ای دارند. فکر می کنی بگذارند به این چرخه وارد شوی؟!

من هم شنیده ام که هر کسی لابی قوی داشته باشد می تواند در عرصه مربیگری صاحب تیم شود. البته خدایی در بین مربیان کنونی هستند کسانی که واقعا عملکرد خوبی دارند و مربیان باکیفیتی  هستند اما خب عده ای هم هستند که غیر حرفه ای و آماتور عمل می کنند. می دانم کسانی هستند که فوتبال بازی نکرده اند و امروز مربیگری می کنند.

-پس خودت را برای لابی کردن آماده کرده ای!

نه من اهل لابی کردن نیستم. می خواهم در این راه اصولی جلو بروم. من اگر اهل این کارها بودم سال های بیشتری در لیگ برتر می ماندم و الان برای خودم یک تیم پیدا می کردم.

-هیچ وقت مدیربرنامه نداشتی؟!

نه اما الان واقعا وجودش لازم است. آنهایی که مدیربرنامه دارند واقعا خوب پیشرفت می کنند. زمان ما مدیربرنامه نداشتیم. یکسال تمرین می کردیم تا در پرسپولیس بازی کنیم. الان بازیکن با سن کم به راحتی در ترکیب قرار می گیرد.

-بازی های پرسپولیس را دنبال می کنی؟

بله همه را می بینم. خدایی عجب تیمی داریم. بازیکنان چند سال است کنار هم بازی می کنند و این هماهنگی باعث موفقیت تیم می شود. هر وقت مدیریت ، کادر فنی و بازیکنان ثبات داشتند پرسپولیس خوب نتیجه می‌گیرد. در دنیا هم همینطور است. الگس فرگوسن سرمربی منچستر می شود و سال ها هدایت این تیم را بر عهده می گیرد و آن همه افتخار را برای این تیم کسب می کند. تفاوت ما با فوتبال روز اروپا در همین چیزهاست.

-نظرت در مورد طارمی و تلاشی که همیشه برای جدایی داشته چیست؟!

طارمی بازیکن خیلی خوبی است. خوب شد که در پرسپولیس ماند چون واقعا به درد این تیم می خورد. البته یادتان باشد طارمی بهترین بازیکن پرسپولیس است که پیراهن تیم ملی را هم بر تن دارد. برای همین پیشنهاد خارجی دارد و می تواند حق انتخاب داشته باشد. البته خوب شد نرفت وگرنه معلوم نبود در ترکیه یا یونان چه اتفاقی برای فوتبالش می افتاد.

-اگر جای همشهری ات سروش رفیعی بودی بازی در آسیا را رها می کردی و به تیم سیزدهم قطر می رفتی؟!

خیلی ها گفتند این قضیه به خاطر پول بوده ولی من می گویم به خاطرتیم ملی بوده است. وقتی لژیونر می شوی توجه مربی تیم ملی به عملکردت بیشتر می شود. برای همین سروش رفیعی چنین تصمیمی گرفت. من هم باشم و ببینم حقم حضور در تیم ملی است هر کاری می کنم تا به پیراهنش برسم.

-دوست داشتی در این پرسپولیس بازی می کردی؟!

معلومه که دوست داشتم. ما پرسپولیسی هستیم و این تیم را دوست داریم. الان هم پرسپولیس یکی از بهترین تیم های تاریخش را در اختیار دارد.

-این تیم قوی تر است یا تیم زمان شما؟!

تیم زمان ما خیلی پر مهره بود.ما تیم بسیارخوبی داشتیم.

-صحبت خاصی در پایان نداری؟

نه فقط ممنونم از شما که من را از یاد نبردید.


اردلان بزرگ نیا

 

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه