همراه ما باشید

شاید پرسپولیس بر خلاف دیگر تیم‌های حاضر در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان ستاره بزرگ خارجی در اختیار نداشته باشند، اما مهره‌هایش خلاق‌تر از هر تیم دیگری در آسیا هستند.

بازیکنان پرسپولیس موفق‌تر از گوانگ‌ژو و شانگهای؛ ساخت ایران

بازیکنان پرسپولیس موفق‌تر از گوانگ‌ژو و شانگهای؛ ساخت ایران

پیروزی نیوز - بازیکنان پرسپولیس موفق‌تر از گوانگ‌ژو و شانگهای؛ ساخت ایران

به گزارش پیروزی دیلی، به لحاظ قیمت، پرسپولیس یکی از ارزان‌ترین تیم‌های این مرحله لیگ قهرمانان آسیاست. بازیکنان این تیم در سایت ترانسفر مارکت، روی هم ۱۵،۳ میلیون یورو ارزش‌گذاری شده‌اند. کمتر از نصف بازیکنان الاهلی عربستان، که ۳۱،۴ میلیون یورو ارزش دارند. البته در زمین مسابقه، آمار شرایط متفاوتی را نشان می‌دهد و مهره‌های پرسپولیس در آسیا، بهترین بوده‌اند.

داشتن سه هافبک خلاق و دو مهاجم تکنیکی در زمین، پرسپولیس را بالاتر از تیم‌های بزرگ شرق آسیا و ستاره‌های نامدارشان، تبدیل به دریبل‌زن‌ترین تیم مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان کرده است. پرسپولیسی‌ها در هشت بازی قبلی لیگ قهرمانان، ۱۲۸ دریبل زده‌اند و با اختلاف قابل توجهی نسبت به سایر تیم‌ها دریبل‌زن‌ترین تیم حاضر در مرحله یک چهارم نهایی بوده‌اند. مثلا شانگهای که اسکار را در اختیار دارد، مجموعا ۷۶ دریبل زده و گوانگ‌ژو، ۵۵ دریبل موفق داشته است.

آمار بازیکنان پرسپولیس در دفاع هم به همین اندازه خوب است. پرسپولیسی‌ها در این ۸ بازی، مجموعا در ۵۱۴ دوئل پیروز شده‌اند و در این زمینه هم بهترین تیم حاضر در لیگ قهرمانان هستند. هیچ تیم دیگری در آسیا، از مرز ۵۰۰ پیروزی در دوئل‌های مستقیم عبور نکرده و فقط، پرسپولیسی‌ها چنین آماری در اختیار دارند.

ستاره‌های برانکو، کم نام و نشان‌تر از سایر تیم‌های پرخرج آسیایی هستند اما در زمین، مهارناپذیرتر از همه به نظر می‌رسند. نابغه‌هایی که در دوئل‌های یک در مقابل یک، موفق‌تر از اسکار و هالک و پائولینیو بوده‌اند.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه