همراه ما باشید

اولین مسابقات جهانی است که پشت سر می گذارد، گرچه سال گذشته المپیک را تجربه کرد و به همین دلیل میثم نصیری را نمی توان کشتی‌گیری کم‌تجربه قلمداد کرد. او در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی هم به مدال طلا رسید و مدال های طلا و برنز آسیایی را هم در کارنامه دارد. 

نصیری: به خاطر تجربه المپیک هیچ حریفی را دست کم نمی‌گیرم

نصیری: به خاطر تجربه المپیک هیچ حریفی را دست کم نمی‌گیرم

پیروزی نیوز - نصیری: به خاطر تجربه المپیک هیچ حریفی را دست کم نمی‌گیرم

به گزارش پیروزی‌دیلی، پیش از پرواز تیم ملی به پاریس با نماینده وزن 65 کیلوی تیم ملی کشتی صحبت کردیم. نصیری در مورد این رقابت‌ها به خبرنگار روزنامه پیروزی گفت: به هر حال اولین مسابقات بعد از المپیک است، تیم ما هم جوان شده و جز دو سه نفر،‌ باقی برای اولین بار است که به جهانی می‌روند. البته تیم‌مان جوان و آینده‌دار است و همه تلاش می‌کنند که بهترین کشتی‌ها را بگیرند و برای رسیدن به مدال ماه‌ها تمرین کرده اند.

کشتی‌گیر زنجانی تیم ملی در پاسخ به این سوال که اصلی‌ترین حریفانش را در پاریس چه کسانی می‌داند، ادامه داد: در جهانی نمی‌شود هیچ‌ حریفی را دست کم گرفت، من المپیک را هم تجربه کردم که این دست کم گرفتن می‌تواند چه اتفاق تلخی را رقم بزند. من آن کشتی‌گیر بلغاری را قبلا خیلی راحت شکست داده بودم و به خاطر همین برای المپیک اصلا برنامه‌ای برای این مبارزه نداشتم و فکر می‌کردم که او را راحت شکست می‌دهم. تجربه خیلی تلخی شد اما یاد گرفتم که هیچ مبارزه‌ای را ساده فرض نکنم. تجربه هم نشان داده که سخت‌ترین حریفان برای ایرانی‌ها، معمولا کشتی‌گیران گمنام هستند. حالا توکلم به خداست و همه هدفم کسب خوش‌رنگ ترین مدال مسابقات است. روی کشتی گیران روس، آمریکا و ترکیه هم همیشه باید حساب کنیم، ضمن اینکه همانطور که گفتم از بقیه هم نمی‌شود به سادگی گذشت.

میثم نصیری تاکید می کند که در دنیای امروز که همه تیم‌ها، کشتی‌ها و کشتی گیران را در همه مسابقات رصد و آنالیز می‌کنند، نمی‌شود ادعا کرد که کشتی‌گیری می‌تواند از امتیاز گمنام بودن استفاده کند و حریفانش را شکست دهد. او دراین‌باره صحبت‌هایش را تکمیل کرد: من این را یک امتیاز نمی‌دانم چون همین خود من، درست است که در المپیک فقط یک کشتی‌ گرفتم اما در جام‌جهانی، کشورهای اسلامی و ... مبارزه کرده‌ام. حتما حریفان فیلم کشتی‌های من و دیگران دیده‌ و آنالیز کرده‌اند. من باید تمرکزم روی کشتی‌ام باشد و تلاش کنم که بهترین مبارزه را برابر حریف ارائه دهم.گفت‌وگو از مرضیه دارابی-خبرنگار پیروزی

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه