همراه ما باشید

پرسپولیس تیمی است که توانمندی بزرگی کردن در آسیا را دارد.

پرسپولیس احیاگر غرور ایرانی؛ شطرنج به سبک برانکو

پرسپولیس احیاگر غرور ایرانی؛ شطرنج به سبک برانکو

پیروزی نیوز - پرسپولیس احیاگر غرور ایرانی؛ شطرنج به سبک برانکو

به گزارش پیروزی‌دیلی، این پرسپولیسی که در مسقط عمان آن چنان ناگهانی و غافلگیر کننده گل خورد و در اوج حملات گل دوم را هم خورد با بازگشت غرورانگیزش در ادامه بازی  ثابت کرد که تیمی با ثبات و دارای برنامه و اهداف مشخصی است. برای اجرای هر برنامه ای اتفاقا عوامل و ابزار آن را هم در اختیار دارد.


تفکری که پروفسور برانکو ایوانکویچ بر پرسپولیس حاکم کرده یک تفکر هدفدار و دارای پشتوانه محکم است.


برانکو همه را یاد دیدار حساس مقدماتی جام جهانی 2006 تیم ملی مقابل قطر در دوحه انداخت. دیداری که باید می بردیم تا به مرحله نهایی صعود می کردیم اما با گل به خودی یحیی گل محمدی 2 بریک عقب افتادیم و تا 8 دقیقه با پایان بازی دو بریک بودیم و حذف شده در مرحله اول. برانکو دست به چند تعویض زد در آن دقایق. ایمان مبعلی و خداداد عزیزی را به بازی آورد. همین دو بازیکن دو پاس گل دادند و دقیقه 93 بازی 3بر2 شد به سود ایران و صعودی غرور انگیز داشتیم در آن شب سخت ورزشگاه الاتحاد دوحه. چون برانکو شب قبل بازی در لابی هتل تمام این اتفاقات را مرور کرده بود. نشسته بودیم و از پروفسور سوال کردیم به چه چیزی الان می اندیشد.


پروفسور گفت به اتفاقات بازی فردا. به اینکه اگر عقب افتادیم یا پیش افتادیم – ده نفره شدیم یا حریف ده نفره شد و....چه واکنشی نشان دهم.


در بازی پرسپولیس و الاهلی وقتی پروفسور سه تعویض هم زمان انجام داد قرص و محکم پیش خودم گفتم پرسپولیس بر می گردد.


تعویض های برانکو هم تاییدی بر تفکراتش بود و هم گره گشا. او مهدی طارمی آقای گل و بهترین گلزنش در لیگ قهرمانان را عوض کرد و منشا را جای او به زمین فرستاد تا بگوید که بازی با مهره ها را مثل یک شطرنجباز قهار می داند.


او کمال کامیابی نیا را به زمین فرستاد و با وجود این محسن ربیع خواه را هم در زمین نگه داشت تا به منتقدانش ثابت کند که کامیابی نیا و ربیع خواه هر کدام جایگاه خاص خود را در تفکرات او دارند و کامیابی نیا نیمکت نشین نشده تا ربیع خواه بازی کند.


برگشت به بازی در آن هوای دم کرده ورزشگاه سلطان قابوس مسقط برای پرسپولیس خیلی دشوار تر از سخت پوستان جزیرة العرب بود. اما پرسپولیس نشان داد اسباب بزرگ بودن و بزرگی کردن و آقایی در آسیا را دارد.


در بازی برگشت یقینا عربها چاشنی شانس ندارند که دقیقه اول گل بزنند و این شانس را پرسپولیس از آنها خواهد گرفت.


این پرسپولیس ستودنی است و نیاز به حمایت و اتحاد و یکدلی دارد تا در بازی برگشت در ابوظبی صدای عربهای جزیره را خاموش کند. صدایی که نود دقیقه با بلندگو انواع تحریک ها و تخریب ها و روی اعصاب راه رفتن ها را برای ما و تماشاگران ایرانی حاضر در استادیوم داشت ولی برانکو آنها را خاموش کرد.


به احترام برانکو و پرسپولیس همه آسیا خبر دار ایستادند و این مایه افتخار فوتبال ایران است.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه