همراه ما باشید

استقلال در برزخ قرارگرفته، حمایت تا قیامت به حیاکن رهاکن رسیده، منصوریان استعفاء بده نیست، اخراجش تبعات مالی و حاشیه دارد، دالیچ هم استقلال مسن و مصدوم ته خط لیگ را جواب کرده، گزینه خارجی ارزان باکیفیت وجود ندارد و از مربیان استقلالی تنها مظلومی بیکار و در عین حال کارآمد است ...

مظلومی سرمربی تام الاختیار منصوریان مربی! / نسخه ایرانی فرار استقلال از برزخ با کمترین هزینه

مظلومی سرمربی تام الاختیار منصوریان مربی! / نسخه ایرانی فرار استقلال از برزخ با کمترین هزینه

پیروزی نیوز - مظلومی سرمربی تام الاختیار منصوریان مربی! / نسخه ایرانی فرار استقلال از برزخ با کمترین هزینه

بعد از یک فصل ناموفق برای استقلال با منصوریان که انتهای آن به دوم شدن تیم سوم لیگ پانزدهم ، حذف فینالیست حذفی فصل قبل در مراحل نخست حذفی جدید و بدترین شکست تاریخ حضور نمایندگان فوتبال باشگاهی ایران در آسیا یعنی ۶ معروف العین ختم شد بعلاوه پنج هفته کابوس وار هم از فصل هفدهم که منصوریان استقلال را به رغم چندین اردوی تدارکاتی داخلی و خارجی و بدنسازی ها و فرشینگ های مدنظر خود در برزخ قرار داده است، هواداران صبور این تیم که این یک سال و چند ماه در سرما و گرما شاهد سقوط تدریجی تیمشان با رانندگی ناشیانه منصوریان به قعر دره بوده اند نیاز به تغییر و تحول در کادر فنی را با شعار حیاکن رهاکن توصیه کرده و بشدت پیگیری می کنند. از دید اکثریت پیشکسوتان این باشگاه و کارشناسان هم استقلال با منصوریان ره به جایی نمی برد اما منصوریان همچنان استقلال را رها نمی کند و از استعفاء دادن و برگرداندن آرامش به آن طفره می رود! یکجور گروکشی زشت به پشتوانه زمان زیاد باقی مانده از قراداد سه ساله اش که طبعا فسخ یکطرفه آن از سوی باشگاه در این اوضاع نابسامان مالی استقلال برعکس لغو همکاری با مظلومی محجوب و عاشق استقلال ، می تواند بار مالی حقوقی سنگینی را توسط منصوریان بر استقلال تحمیل کند. طبیعی است که ترس وی از بی تیم ماندن بعد کسب نتایج اسفبار در عین داشتن تمامی امکانات و حمایتها که آرزوی امثال ویسی و بسیاری دیگر از مربیان با دانش لیگ برترست و ترس بازیکنانی که وی را در آن هرج و مرج بعد مظلومی آوردند و ترکیب این دو با ترس پا به سن گذاشته های بدون تیم که این فصل اضافه شده اند ، نمی گذارد منصوریان برود! استقلال ظاهرا با دالیچ هم برای قرارگرفتن بالای سر منصوریان یا زیر دست وی ! به نتیجه نرسیده و با حال و روز کنونی استقلال در جدول و آشفتگی و سرخوردگی که مدرسه پیرمردها دچار آن شده است و وضعیت بازار نقل و انتقالات مربیان ، بعید هم به نظر می رسد که بتوان سرمربی با کیفیتی با دستمزد پایین پیدا کرد. ادامه کار با منصوریان و با اولتیماتوم های تکراری به وی هم به قهر هواداران شاکی استقلال و کاهش درآمد و اعتبار باشگاه خواهد انجامید. 
اما این سرگیجه استقلال راه چاره ای هم حداقل بصورت موقت و تا عبور محترمانه از نیم فصل اول و گشایش کارها! دارد. بازگشت سرمربی موفق اسبق استقلال به نیمکت این تیم در کسوت سرمربیگری و بالادست منصوریان با توجه به قرارداد پیشین وی که بعید می دانیم هنوز بطور رسمی و دوطرفه فسخ شده باشد و نزول منصوریان به جایگاه مربی و دستیار. حضور اینچنینی پرویز مظلومی مزایای فراوانی دارد که از آن جمله است : 
- وارد شدن شوک مثبت به تیم 
- سپرده شدن کار به دست کاربلد استخوان خردکرده و دلسوز از جنس استقلال که اتفاقا هنوز هواداران پرشماری را در بین استقلالی ها دارد 
- اجبار به سکوت و کرنش بوقچی های آبی حامی کنونی منصوریان که روزی مخل آسایش مظلومی حتی در تمرینات بودند 
- ایجاد اتحاد مابین اندک حامیان منصوریان با هواداران پرشمار مظلومی و استقلال! روی سکوها 
- شناخت کامل مظلومی از امثال جباری و پژمان منتظری و دیگر بازیکنان قدیمی استقلال که روزی شاگرد خودش بوده اند 
- رسیدن مظلومی به خواسته خود که اکنون بجای یک پلی میکر ، دو یا سه پلی میکر را در استقلال می بیند و ترکیبی از جوانان و با تجربه ها را تحت امر خود خواهد داشت
- بازگشت استقلال از مسیر غلط رو به عقب منصوریان به مسیر صحیح روبرو جلوی پیشین مظلومی و بازگشت از بیراهه به جاده اصلی 
- رفع نیاز به اخراج منصوریان که یا می ماند ، کنار مظلومی کار می کند و تجربه می اندوزد یا استعفاء می دهد و بی هزینه و منت می رود و کادر خود را هم با خود می برد تا از این دو طریق ثابت کند عشق به استقلال فقط حرف نیست و بر پول و جایگاه ، ارجح است. 
و بسیاری مزیت های دیگر و البته احتمالا تبعات منفی و حداقلی هم خواهد داشت. مانند نیمکت نشینی رحمتی و جداشدن وی و حاشیه هایش از استقلال در نیم فصل که با حضور حسینی سرپنجه و جوان و آماده بازهم در دراز مدت مثبت تلقی می شود. 
باید دید هیئت مدیره استقلال برای خروج از بحران ، ترکیب مظلومی منصوریان فریبا را بکار می بندد یا همچنان آنقدر فرصت سوزی می کند تا کار از کار کاملا گذشته و استقلال قربانی کم دانشی منصوریان و ترس افتخاری شود! 

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه