همراه ما باشید

پرسپولیس با زوج کامیابی نیا و ربیع خواه در میانه میدان به مصاف تیم دسته دومی خوشه طلایی رفت.

ربیع‌خواه - کامیابی‌نیا؛ زوج جدید سرخ‌ها

ربیع‌خواه - کامیابی‌نیا؛ زوج جدید سرخ‌ها

پیروزی نیوز - ربیع‌خواه - کامیابی‌نیا؛ زوج جدید سرخ‌ها

به گزارش پیروزی دیلی، پرسپولیس در دوران برانکو ایوانکوویچ اغلب با یک هافبک دفاعی به مصاف رقبا رفته اما دیروز برانکو بازی با 2 هافبک دفاعی را تمرین کرد و شاید در مسابقات مهم تر هم از این سیستم استفاده کند.

 ایوانکوویچ در بازی رفت با الاهلی، ربیع خواه را به کامیابی نیا ترجیح داد اما نتیجه این انتخاب آنچنان که باید و شاید خوب نبود و کمال در نیمه دوم به میدان آمدکه این تصمیم و تغییر نتیجه خوبی داشت.

 حالا سرخ ها بازی با 2 هافبک دفاعی را تمرین می کنند تا در صورت استفاده، توان دفاعی بیشتری مقابل الاهلی و بازیکنان تکنیکی این تیم داشته باشند. تنها نماینده ایران در 8 تیم برتر آسیا، برای عبور از سد تیم سعودی ملزم به گلزنی است اما از آن طرف هم باید مراقب باشد تا اسیر فرصت طلبی مهاجمان الاهلی نشود چرا که هر گل تیم حریف، یک گل بیشتر از پرسپولیس را برای صعود طلب می کند و باز کردن دروازه معیوف، بدون حمایت و انرژی چند ده هزار نفری هواداران، کار آسانی نیست.

 از طرف دیگر، حضور کمال کامیابی نیا در ترکیب پرسپولیس، شانس این تیم برای گلزنی با ضربات شوت و سر را افزایش می دهد. او تنها گل فصلش را با استفاده از کرنر و در دیدار با تراکتورسازی به ثمر رساند و فصل پیش هم، هنر استفاده از توپ های سوم و کرنر را به خوبی نشان داده بود. زوج کمال و محسن، یک ساعت در بازی دوستانه با خوشه طلایی به کار گرفته شد اما نمیتوان به این بازی آسان اکتفا کرد. شاید دیدار با گسترش فولاد، میدان بزرگتری برای این ترکیب باشد. 

دیداری که احتمالا، اولین حضور احمد نوراللهی در لیست تیم پس از مدت ها هم خواهد بود و استفاده از دو هافبک دفاعی همزمان، بیش از همه نوراللهی را خوشحال خواهد کرد؛ چرا که بدون دغدغه، در ترکیب اصلی قرار خواهد گرفت.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه