همراه ما باشید

بر خلاف آنچه که در چند روز گذشته مطرح شده است، محرومیت مهدی طارمی در ماجرای اعتراض به دادگاه بین المللی ورزش هم تعلیق نخواهد شد.

محرومیت طارمی تعلیق نمی شود؛ ریزه اسپور به دنبال اعتراض به حکم فیفا

محرومیت طارمی تعلیق نمی شود؛ ریزه اسپور به دنبال اعتراض به حکم فیفا

پیروزی نیوز - محرومیت طارمی تعلیق نمی شود؛ ریزه اسپور به دنبال اعتراض به حکم فیفا

به گزارش پیروزی دیلی، در حالی که همه انتظار دارند CAS با صدور دستور موقت محرومیت طارمی را تا اعلام رای نهایی معلق کند اما طبق قوانین فیفا، گرفتن دستور موقت دو ماه طول می کشد و به این ترتیب طارمی نمی تواند در بازی برگشت مقابل الهلال عربستان به میدان برود.

دکتر محمودی حقوقدان ورزشی و کارشناس حقوقی اتحادیه فوتبال در این باره گفت: گرفتن دستور موقت از دادگاه بین الملل ورزش دو ماه طول می کشد و من تعجب می کنم که برخی می گویند طارمی با گرفتن دستور موقت می تواند در بازی برگشت مقابل الهلال حاضر شود. البته این کار ممکن است منجر به این شود که طارمی حضور در جام جهانی را از دست بدهد.  طارمی به دلیل بستن دو قرارداد با دو باشگاه به طور قطعی محروم شده و به این ترتیب او به بازی مقابل الهلال عربستان هم نخواهد رسید.»

در چند روز گذشته فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس با فیفا مکاتباتی داشتند تا این مورد را پیگیری کنند اما از فیفا پاسخ آمده که طارمی چه ابتدا با ریزه اسپور بسته باشد و چه با پرسپولیس، به دلیل بسته شدن دو قرارداد همزمان، تخلف انجام داده و محرومیتش غیر قابل تجدید نظر است و محرومیت به دنبال دارد.

البته فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس همچنان به دنبال این هستند که در بندهای دیگر حکم فیفا، تجدید نظر بگیرند که تا این لحظه موفق نشده اند.

نکته عجیب دیگر خبر اعتراض باشگاه ریزه اسپور به فیفاست. براساس اطلاعات دریافتی ظاهرا ریزه اسپور به رای فیفا معترض شده و به دادگاه cas اعتراض کرده است. این باشگاه با شکایت به فیفا خواهان غرامت دو میلیون یورویی شده بود اما فیفا پرسپولیس و طارمی را محکوم به پرداخت ۷۸۹هزار یورو کرده و حالا ریزه اسپور می خواهد شکایتی را پس از بررسی های همه جانبه در دادگاه بین المللی ورزش مطرح کند. محمودی در این باره به سایت می گوید:« از خبر شکایت ریزه اسپور به فیفا خبر ندارم اما در حکم پرسپولیس آمده بود که آنها خواهان غرامت دو میلیون یورویی هستند و چنین برخوردی از آنها بعید به نظر نمی رسد.»

تا این لحظه هم باشگاه پرسپولیس به صورت رسمی اعلام نکرده که به برای تجدید نظر در حکم فیفا چه کارهایی انجام داده است. مدیر حقوقی پرسپولیس در بازی مقابل الهلال در دوبی و ابوظبی حضور داشت. آخرین خبرها حاکی از آن است که پرسپولیسی ها وکیل سوییسی فدراسیون فوتبال که در پرونده مناقشه ایران و عربستان با فدراسیون کار کرده در حال مشاوره هستند.درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه