همراه ما باشید

سعید علی‌حسینی پس از طی دوران محرومیت خود به میادین بازخواهد گشت.

علی حسینی در گفت‌وگوی اختصاصی با پیروزی: 12 سال به امید این المپیک صبر و تمرین کردم

علی حسینی در گفت‌وگوی اختصاصی با پیروزی: 12 سال به امید این المپیک صبر و تمرین کردم

پیروزی نیوز - علی حسینی در گفت‌وگوی اختصاصی با پیروزی: 12 سال به امید این المپیک صبر و تمرین کردم

به گزارش پیروزی‌دیلی، از آن روزها 8 سال گذشت. روزهای تلخی بود، قهرمان که  خودش را آماده کرده بود بار دیگر ایران را صاحب عنوان «قوی‌ترین مرد جهان» کند، به یکباره با دردسری مواجه شد که هیچ‌کس باورش نمی‌شد خطایی از او سر زده باشد.

می‌گفتند سناریویی‌ نوشته شده که سعید، به جهانی نرود. همه می‌دانستند او همه رکوردهای جهانی را می‌شکند. در نگاهش به وزنه‌ها، انگیزه‌ای بود که مشابه‌اش را در کمتر وزنه‌برداری می‌شد دید. سناریو جوری طراحی شده بود که برای همیشه برود، 12 سال محرومیت!

اما بعد از گذر از روزهای تلخ و سختِ ابتدایی، نه او رفتنِ همیشگی را باور کرد و نه مردم خواستند باور کنند، سعید علی حسینی بدون رسیدن به آنچه که استحقاقش را دارد، در ابتدای مسیر، از وزنه‌برداری می‌رود.

باور داشت برمی‌گردد و برگشت. او را 12 سال محروم کرده بودند که دیگر نام و نشانی از علی حسینی در وزنه‌برداری نباشد، اما تغییر قوانین، محرومیت او را به 8 سال تبدیل کرد و او از سال گذشته متوجه شد که از 2 آبان 96 می‌تواند مجددا فعالیت‌های حرفه ای خود را در عرصه بین المللی آغاز کند.

و امروز همان روزی که سعید هشت سال به انتظارش نشست، تولدی دوباره و بازگشت به وزنه‌برداری. به همین بهانه با وزنه‌بردار فوق سنگین ایران تماس گرفتیم. از مرور گذشته بدش می‌آید، سعید فقط آینده را می بیند. اگر غیراز این بود، وقتی با محرومیت 12 ساله مواجه شد، می‌رفت پی زندگی‌اش، زندگی‌ای که در آن تا ابد اسمی از وزنه‌برداری نباشد.

گفت‌وگوی خبرنگار روزنامه پیروزی با سعید علی‌حسینی را در زیر می‌خوانید:


- سال‌های محرومیت را خیلی بی‌سروصدا و در آرامش سپری کردید. از وقتی هم که برگشته‌اید خیلی مصاحبه نکرده‌اید. 

اتفاقا دلیلش دوستان خبرنگار هستند که دائم می‌خواهند به گذشته برگردند. به خاطر همین کم صحبت می‌کنم و کمتر پاسخ تلفن همراهم را می‌دهم.


- این معنای خوبی دارد،‌ اینکه حرف‌های‌تان را در مسابقه خواهید زد.

وقتی مدال گرفتم آن وقت می‌توانم کلی صحبت کنم. هرچقدر که آدم حرف بزند فایده‌ای ندارد، تا اینکه حرف هایش را در مسابقه بزند. من فقط به هدفم فکر می‌کنم. بعد از سکو هرچقدر که بخواهم می‌توانم حرف بزنم. چه فایده دارد، امروز چیزی بگویم که حساسیتی درست شود.


- از رکوردهای‌تان راضی هستید؟

خداراشکر. رکوردهای خوبی داشتم، امیدوارم در آخرین رکوردگیری بتوانم رکوردهای خوبی را ثبت کنم چون بعد از آن نفرات اعزامی به جهانی آمریکا مشخص می‌شوند.


- خیلی‌ها در این مدت نسبت به بازگشت شما واکنش نشان داده‌اند، مثل شاهین نصیری‌نیا، کوروش باقری و بقیه، همه آنها معتقدند سعید علی‌حسینی از جهانی آمریکا برای المپیک توکیو استارت می‌زند.

اینها بزرگان وزنه‌برداری ما هستند که همه نسبت به من لطف دارند. صددرصد هدف من هم همین است. تمام این سال‌ها تمرین کردم با این هدف که در المپیک شرکت کنم و رکوردهای خوبی بزنم. می‌خواستم برای کشورم افتخار کسب کنم. البته قبل از اینکه به المپیک برسم صددرصد باید خودم را در مسابقات جهانی نشان دهم و خودم را به عنوان یک مدعی ثابت کنم. وقتی که بتوانم این کار را انجام دهم، امکانات بیشتری در اختیارم قرار می گیرد و حمایت بیشتری می شود و من هم می‌توانم با فکر باز و با انگیزه خیلی بیشتر سال‌های قبل از المپیک را طی کنم. 


- سعید علی‌حسینی می‌تواند عنوان قوی ترین مرد جهان را دوباره پس بگیرد؟

از همان روزی که دعوتم کردند به اردو، تلاش کردم که بهترین‌ها را برای کشورم رقم بزنم.


- سال‌های زیادی به خاطر محرومیت در رسیدن به اهداف‌تان وقفه افتاد، این از انگیزه‌های شما کم نکرد؟

خب به هر حال راه دور و یا شاید به نوعی کج شد. این برایم خیلی ناراحت‌کننده بود اما خدا را شکر می‌کنم که دوباره برگشتم و یک چیز خوشحال‌کننده این است که به زودی می‌توانم در مسابقات شرکت کنم و به رویای کودکی‌ام که رسیدن به مدال جهانی و المپیک بود برسم. هم اینکه می‌توانم باعث خوشحالی کسانی شوم که در این مدت چشم‌انتظار بازگشت من بودند.


- شما یکی از معدود قهرمانانی بودید که با چنین محرومیتی مواجه می‌شدید اما نظر غالب مردم این بود که بی‌گناه هستید و همه در انتظار حل مشکل‌تان بودند.

مردم وقتی مرا می‌دیدند دائم می‌پرسیدند «کِی برمی‌گردی؟» امیدوارم بتوانم همه آنها را با مدالم خوشحال کنم.


- زمانی که با محرومیت سنگین مواجه شدید، فکر می‌کردید روزی دوباره فرصت حضور در مسابقات جهانی را پیدا کنید؟

محرومیت من از همان ابتدا 12 ساله بود، نه مادام‌العمر که بعد 8 ساله شد. این آمادگی بدنی‌ که امروز دارم فقط به خاطر این است که در همان دوره محرومیت طولانی‌مدت هم به این فکر می‌کردم که بعد از 12 سال بار دیگر به مسابقات برگردم که خدا کمک کرد و قوانین هم عوض شد و زودتر این دوره به اتمام رسید. خیلی ها فکر می‌کردند کارم تمام است اما من نیتم از همان ابتدا این بود که بعد از 12 سال برگردم.


- زمانی که متوجه شدید محرومیت تان 8 ساله شده،‌ کجا بودید؟

شنیدم که قوانین تغییر کرده، این موضوع را با دکتر باقری مسئول کمیته پزشکی فدراسیون درمیان گذاشتم و گفتم اگر می‌شود لطف کنید موضوع را پیگیری کنید ببینید شامل حال من هم می شود یا نه که فدراسیون علی‌مرادی و دکتر باقری لطف کردند و پیگیر شدند دیدیم می‌توانم برگردم.


- جهانی آمریکا می‌تواند استارت دوره جدید سعید علی‌حسینی باشد؟

تلاشم همین است. امیدوارم همینجا در آمریکا مردم یک سعید علی‌حسینی باکیفیت را ببینند. از همه مردم و دوستان هم می‌خواهم دعایم کنند.


گفت‌وگو از مرضیه دارابی-خبرنگار پیروزی

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه