همراه ما باشید

علی دایی اظهار داشت: تمامی جامعه با این مشکلات مواجه هستند و این فقط مربوط به فوتبالیست‌ها یا ورزشکاران نیست. قلیان در جامعه ما تبدیل به یک اپیدمی شده است.

دایی: قلیان کشیدن فوتبالیست‌ها اپیدمی است

دایی: قلیان کشیدن فوتبالیست‌ها اپیدمی است

پیروزی نیوز - دایی: قلیان کشیدن فوتبالیست‌ها اپیدمی است

به گزارش پیروزی‌دیلی پرسپولیس و استقلال در حالی فردا مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت که شخصیت‌های مختلف فوتبالی در ایران، واکنش‌های مختلفی در خصوص این مسابقه و اینکه شانس کدام تیم برای برد بیشتر است، داشته‌اند.


در این میان شنیدن حرف‌های علی دایی، سرمربی و بازیکن سابق پرسپولیس هم در نوع خودش جالب توجه است. دایی که در هفته‌های اخیر تیمش با اشتباهات داوری، امتیازهای زیادی را از دست داده است، در خصوص شرایط سایپا، تقابل استقلال و پرسپولیس، انتخاب رونالدو به عنوان بهترین بازیکن دنیا و... به سوالات زیر پاسخ داده است.

 

اعتماد به داوران را از دست داده‌ام

از دایی در خصوص اشتباهات داوری سوال می‌کنیم و اینکه آیا او امیدوار است این مشکلات برطرف شود. دایی حرف‌هایش را اینگونه آغاز می‌کند:« من نمی‌توانم در مورد سوال شما نظر خاصی بدهم و فقط امیدوارم شرایط بهتر شود. این چیزها ربطی به من ندارد و ما فقط باید کارمان را انجام دهیم. متاسفانه یک سری اتفاقات افتاد که فقط آرزو می‌کنم تکرار نشود. در ضمن من اطمینان دارم که تیمم از لحاظ فنی خوب است و حتی بهتر هم می‌شود اما اشتباهات داوری دیگر دست من نیست.»


از دایی می‌پرسیم آیا شما با این اشتباهات مشکوک نمی‌شوید که او اینطور پاسخ می‌دهد:« من اعتمادم را به داوران از دست داده‌ام. اول فصل گفتم که نمی‌خواهم در مورد داوری حرف بزنم اما متاسفانه کاری کردند که صحبت کنم. حتی برخی دوستانم وقتی که نتیجه گرفتیم به من گفتند که الان زمان حرف زدن است اما من مصاحبه‌ای انجام ندادم. اتفاقات اخیر کمرا مجبور کرد که صحبت کنم. فقط امیدوارم که داوران به حق قضاوت کنند.فقط امیدوارم که این مشکلات برطرف شود.»

 

نامه عجیب کمیته داوران

دایی در قسمت دیگری از حرف‌هایش می‌گوید:« به جای اینکه رئیس کمیته داوران به رئیس فدراسیون نامه بدهد و بخواهد که مرا به کمیته اخلاق دعوت کنند، بهتر است که داور را به کمیته اخلاق دعوت کنند. جالب اینجا است که در این نامه این موضوع هم قید شده که حق با علی دایی است.  باید داور به کمیته اخلاق بیاید که به یک باشگاه که 300 تا 400 نفر در آن کار می‌کنند ظلم کرد. دوستان به جای اینکه صورت مسئله را پاک کنند، بهتر است از یک سری داوران قدیمی که در کمیته آموزش فیفا هستند، دعوت به همکاری کنند تا داوران ما را آموزش بدهند. کجای دنیا سراغ دارید که چنین نامه ای بزنند و در آن ذکر کنند که حق با علی دایی بوده اما او را به کمیته اخلاق دعوت کنید؟ جالب اینجا است که راضی نبودند آن بازی مساوی شود و در پایان هم آن خطای دو ضرب را گرفتند. بروید ببینید چطوری داوری کرده‌اند و چگونه ما را از جام حذفی اوت کردند.»

 

نمی‌توانم ساکت باشم

دایی حرف‌هایش را اینگونه ادامه می‌دهد:« من زیر حرف زور نمی روم. من فقط دنبال حق و حقیقت هستم. من فقط دنبال راه سالم هستم. کاری به کسی ندارم و دنبال چیزهای دیگر نیستم. متاسفانه این اتفاقات برای ما رخ می دهد، چون نه با کسی خوش و بشی داریم نه در حاشیه می رویم. وقتی یک سری چیزها را می‌بینم نمی‌توانم ساکت باشم.»

 

قلیان اپیدمی شده است

از دایی در خصوص اتفاقات چند روز اخیر و بحث قلیان کشیدن فوتبالیست‌ها سوال می‌کنیم که او می‌گوید:« تمامی جامعه با این مشکلات مواجه هستند و این فقط مربوط به فوتبالیست‌ها یا ورزشکاران نیست. قلیان در جامعه ما تبدیل به یک اپیدمی شده است. به هر حال یکی سری چیزها در فرهنگ ما است که باید تغییر کند.»

 

دربی روز پنجشنبه

دایی در مورد تقابل استقلال و پرسپولیس هم حرف‌های جالبی می‌زند:« من الان سرمربی یک تیم لیگ برتری هستم و طبیعتا نمی‌توانم زیاد در این خصوص صحبت کنم. در دربی هر تیمی از لحاظ روحی و روانی شرایط بهتری داشته باشد در نهایت برنده خواهد شد. امیدوارم که این بازی زیبا و تماشاگرپسند باشد.» دایی در خصوص اینکه آیا در این بازی طرفدار پرسپولیس است می‌گوید: « اگر در لیگ مربیگری نمی‌کردم طبیعتا طرفدار پرسپولیس بودم ولی الان مربی هستم و دوست دارم دربی مساوی شود. ما دوست نداریم فاصله استقلال و پرسپولیس با سایپا زیاد شود.»

 

مسی خارق‌العاده است

مصاحبه ما با علی دایی حتی بهع انتخاب بهترین بازیکن دنیا هم کشیده شد. او در این خصوص می‌گوید:« روتالدو با پرتغال فاتح جام ملت های اروپا شد و لیگ قهرمانان و لالیگا را هم برد. این مسائل تاثیرگذار است اما در مجموع باید بگویم که مسی یک فوتبالیست خارق‌العاده و استثنایی است که نمونه او تا سال‌ها پیدا نخواهد شد. مسی قطعا بهتر از مارادونا و بهترین فوتبالیست تاریخ است.» دایی در پاسخ به این سوال که آیا مسی از مارادونا هم بهتر است می‌گوید: « شک نکنید که خیلی از مارادونا بهتر است. اصلا فوتبال آن زمان را با فوتبال حالا که خیلی سخت شده نمی توان قیاس کرد.»

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه