همراه ما باشید

پلیس پایتخت،‌ سازمان آتش‌نشانی و اورژانس تهران برای شهرآورد 85 تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته‌اند که برخی از آنها از روز گذشته آغاز و تا تخلیه کامل ورزشگاه آزادی در روز جاری ادامه خواهد داشت.

تمهیدات ویژه برای برگزاری شهرآورد 85

تمهیدات ویژه برای برگزاری شهرآورد 85

پیروزی نیوز - تمهیدات ویژه برای برگزاری شهرآورد 85

به گزارش پیروزی دیلی، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مورد تمهیدات پلیس پایتخت که از ظهر دیروز (چهارشنبه) آغاز شده است گفت: برای انجام این مسابقه، پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته است که این تهمیدات تا پایان مسابقه تخلیه بار ترافیکی ادامه خواهد داشت.

وی از شهروندان خواست برای تماشای این بازی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و افزود: توصیه من به تماشاگران مسابقه این است که حتی المقدور از مترو، اتوبوس های تندرو و تاکسی استفاده و از همراه آوردن وسیله نقلیه شخصی و توقف در حاشیه بزرگراه ها خودداری کنند.

سردار رحیمی، با اشاره به این مطلب که پلیس طی هماهنگی های انجام شده قصد افزایش پارکینگ‌ها را دارد گفت: در این خصوص هماهنگی‌هایی با سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی برای حمل و نقل هواداران دو تیم در نظر گرفته شده است.

تمهیدات اورژانس برای شهرآورد امروز

اسماعیل فراهانی معاون فنی و عملیات مرکز اورژانس تهران نیز در مورد تمهیدات اورژانس تهران برای شهرآورد 85 گفت: ناوگان امدادی مرکز اورژانس تهران در مسیرهای منتهی به استادیوم، اطراف و داخل استادیوم آزادی به هموطنان و فوتبال دوستان خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی افزود: مدیر جانشین ناحیه غرب اورژانس تهران به عنوان فرمانده عملیاتی میدان در استادیوم مستقر است و کلیه پایگاه‌های اورژانس در نزدیکی مسیرهای منتهی به استادیوم آزادی به صورت ویژه در حال آماده باش هستند.

فراهانی تصریح کرد: مرکز فرماندهی ارتباطات اورژانس ۱۱۵ نیز به صورت ویژه جهت دریافت تماس‌های مددجویان آماده‌باش است.

وی همچنین جمع کل ناوگان به کارگیری شده برای شهرآورد را به شرح زیر اعلام کرد:

تعداد ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس

تعداد ۱۰ دستگاه آمبولانس

تعداد ۴ دستگاه موتور لانس

تعداد ۱ دستگاه خودروی فرماندهی عملیات

لازم به ذکر است تمهیدات ویژه برای افزایش ناوگان آمبولانسی در زمان مورد نیاز نیز پیش‌بینی شده است.

تدابیر آتش نشانی برای دربی

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز در گفت و گو با ایسنا، در مورد تمهیدات آتش‌نشانی برای شهرآورد 85 اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تمام تلاش و توان خود را برای تامین ایمنی شهرآورد به کار می‌بندد و علاوه بر اینکه امروز 130 ایستگاه آتش‌نشانی در سطح شهر، در آماده‌باش خواهند بود،‌ ایستگاه شماره 20 که جنب ورزشگاه آزادی قرار دارد در آماده باش‌ ویژه است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، با اشاره به اینکه نیروهای آتش‌نشانی از ساعت 13 در محل‌های مشخص حضور پیدا می‌کنند گفت: 13 دستگاه خودروی سنگین، 5 دستگاه موتورسیکلت به همراه 60 نیروی عملیاتی از ساعت 13 در پارکینگ‌ خودروهای شخصی و اتوبوس شرکت واحد، درهای ورودی و خروجی ورزشگاه، معابر و بزرگراه‌های اطراف تا پایان مسابقه و تخلیه کامل ورزشگاه و عادی شدن تردد حاضر می‌شوند و اوضاع ایمنی را کنترل می‌کنند.

وی با بیان اینکه این آمادگی وجود دارد تا چنانچه اتفاقی رخ داد، نیروهای کمکی از ایستگاه‌های اطراف اعزام شوند اضافه کرد: همچنین تعدادی از مدیران ارشد عملیات با خودروهایی که در اختیار دارند به گشت زنی می‌پردازند و ضمن بررسی وضعیت ایمنی منطقه به نیروهای آتش‌نشان مستقر هم سرکشی می کنند.

ملکی با اشاره به حضور بعضی از تماشاگران از شب گذشته در اطراف ورزشگاه گفت: کارشناسان به دفعات از بخش‌هایی که این افراد در آنجا مستقر بودند بازدید و اوضاع ایمنی را بررسی کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران همچنین گفت: تقاضای ما از حاضران در ورزشگاه این است که مثل همیشه با نیروهای امدادی به خصوص آتش‌نشانی همکاری کنند و اگر اتفاقی رخ داد خونسردی خود را حفظ کنند و سپس به نیروهای مستقر و یا شماره 125 اعلام کنند.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه