همراه ما باشید

تا فرصت تمدید شده کنفدراسیون فوتبال آسیا برای باشگاه‌های ایرانی ۴۸ ساعت باقی مانده که می‌تواند برای فوتبال ایران تعیین کننده باشد.

۴۸ ساعت تعیین کننده برای نمایندگان آسیایی کشورمان/ فوتبال ایران روی لبه تیغ!

۴۸ ساعت تعیین کننده برای نمایندگان آسیایی کشورمان/ فوتبال ایران روی لبه تیغ!

پیروزی نیوز - ۴۸ ساعت تعیین کننده برای نمایندگان آسیایی کشورمان/ فوتبال ایران روی لبه تیغ!

به گزارش پیروزی دیلی، مهلت باشگاه‌های ایرانی برای ارائه مدارک و مستندات لازم به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) 31 آگوست 2017 (9 شهریورماه 96) به پایان می‌رسید که با رایزنی مهدی تاج، این تاریخ برای دو ماه تمدید شد. یعنی AFC نظر نهایی خود را در خصوص باشگاه‌های ایرانی که می‌توانند در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند، 31 اکتبر (9 آبان ماه 96) اعلام خواهد کرد. 

باشگاه‌ها نیز 48 ساعت دیگر فرصت دارند مدارک و مستندات نهایی خود را برای AFC ارسال کنند که این فرصت بسیار سرنوشت‌ساز است. باشگاه‌های ایرانی در فرصت کوتاه باقی مانده باید شرایط خود را برای دریافت مجوز حرفه‌ای و حضور در لیگ قهرمانان آسیا محرز کنند. AFC در دفعات قبلی و برخورد با باشگاه‌های عربستانی و اماراتی نشان داده کاملاً در برخورد با مسائلی که حرفه‌ای بودن باشگاه‌ها را نقض می‌کند، جدی است. از همین‌رو باشگاه‌های ایرانی هم در 48 ساعت آینده شرایط بسیار سختی را پیش‌رو خواهند داشت که مسلماً برای فوتبال ایران بسیار تعیین کننده خواهد بود. 

 در هفته‌های اخیر صحبت‌های نگران کننده زیادی شنیده شده، مبنی بر اینکه باشگاه‌های ایرانی شانس کمی برای دریافت مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا خواهند داشت و حتی شایعاتی مبنی بر حذف استقلال و پرسپولیس به گوش رسیده است. شایعه‌ای که با توجه به بدهی‌های سنگین این دو باشگاه بسیار محتمل است. به نوعی باشگاه‌های ایرانی در شرایط فعلی روی لبه تیغ هستند.

پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و نفت تهران نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستند. جدا از استقلال، پرسپولیس و حتی تراکتورسازی، شرایط نفت تهران بسیار نگران کننده است، تیمی که هر روز یک خبر جدید درباره آن منتشر می‌شود. باید منتظر ماند و دید در نهایت این چهار تیم جواز حضور در لیگ قهرمانان را به دست می‌‌آورند یا تیم‌های دیگری جایگزین خواهند شد.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه