همراه ما باشید

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال می‌گوید: مساله حق پخش می‌تواند باعث ورشکستگی فوتبال ایران شود.

اسلامیان: "سرافراز" پول حق پخش را قطع کرد/ دوستان عربستانی دست از ایران‌ستیزی بردارند

اسلامیان: "سرافراز" پول حق پخش را قطع کرد/ دوستان عربستانی دست از ایران‌ستیزی بردارند

پیروزی نیوز - اسلامیان: "سرافراز" پول حق پخش را قطع کرد/ دوستان عربستانی دست از ایران‌ستیزی بردارند

به گزارش پیروزی‌دیلی، محمدرضا اسلامیان درباره حضور کم‌رنگش در فدراسیون فوتبال، گفت: من پیش از این نایب رییس فدراسیون فوتبال بودم اما الان تنها عضو هیات رییسه هستم و در جلسات مجمع که ماهی یک بار برگزار می شود حضور دارم.


عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا قصد دارد عضو دائم هیات رییسه فدراسیون فوتبال شود؟ گفت: چیزی مشخص نیست. این که من بخواهم عضو دائم شوم بر اساس انتخابات است.


او افزود: خوشبختانه پنج تیم فدراسیون فوتبال در مسابقات جهانی حضور پیدا کردند که اولین بار در تاریخ فوتبال ایران است. همچنین تیم ملی بدون دردسر به جام جهانی فوتبال صعود کرد ولی معضل فوتبال ما که درباره آن یک مقاله نوشتم، حق پخش تلویزیونی است. تا این مساله حل نشود شرایط باشگاه‌های کشور روز به روز بدتر می‌شود. دلیل آن این است که در همه جای دنیا ۷۰ درصد درآمد باشگاه‌ها از این طریق است. امارات و عربستان از طریق حق پخش، سالی ۱۰ میلیون دلار درآمد کسب می‌کنند که سالی ۴۰۰ میلیون تومان می‌شود. به نظر من تا مساله حق پخش رفع نشود حال باشگاه‌ها در فوتبال‌مان روز به روز بدتر می‌شود. تیم ملی به خاطر حضور کی‌روش و توانایی‌های آن و کمک‌هایی که فدراسیون کرد نتایج خوبی کسب کرد. البته برای بازی‌های تدارکاتی و اردوها منابعی وجود ندارد. الان شما اوضاع پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و نفت را نگاه کنید، سه تیم در آستانه حذف از آسیا قرار دارند.


اسلامیان درباره مناقشه ایران و عربستان تصریح کرد: من از این مساله اطلاع دقیقی ندارم. امیدوارم دوستان عربستانی دست از ایران‌ستیزی بردارند. در حال حاضر مشکل ما نیستیم بلکه مشکل عربستانی‌ها هستند.


او در ادامه با بیان این که "کی‌روش به فوتبال ایران خدمت کرده است،" گفت: در سال‌های گذشته استرس صعود در دقیقه ۹۰ داشتیم. او فوتبال ایران را ارتقا داد و در ماه‌های اخیر هم به رده‌های سنی کمک می‌کند. این مسائل ارزشمند است. متاسفانه ما به خاطر مسائلی که گفتم نمی‌توانیم درست او را تدارک ببینیم. منابع مالی فدراسیون فوتبال عملا قطع شده است. در سال‌های گذشته صداوسیما سالی ۲۰، ۳۰ میلیارد تومان به فدراسیون فوتبال می‌داد اما از وقتی که "سرافراز" به صداوسیما آمد این پول را قطع کرد. این مانند این است که ما همین طور در منازل برق مصرف کنیم ولی به وزارت نیرو، پول بابت مصرف آن ندهیم. فوتبال هم مانند یک تولید است و اگر شما پول این تولید را به تولیدکنندگان آن ندهید ورشکسته می‌شوید.


عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که وضعیت کی‌روش پس از جام جهانی برای ماندن در ایران به چه شکل است، اظهار کرد: من جواب این سوال را نمی‌دانم و باید پس از جام جهانی وضعیت او را مشخص کنیم.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه