همراه ما باشید

حرفی از بازگشت نبود

سانیاک ادعای استقلالی‌ها را رد کرد

سانیاک ادعای استقلالی‌ها را رد کرد

پیروزی نیوز - سانیاک ادعای استقلالی‌ها را رد کرد

یرزی سانیاک، مربی اهل کشور جمهوری چک در نیم‌فصل دوم لیگ هفدهم به کادر فنی استقلال اضافه شد. این مربی که سابقه کار در آکادمی بارسلونا را دارد، کار آنالیز تیم‌ها و تمرینات را برعهده داشت.

به گزارش پیروزی نیوز، سانیاک در 17 سالگی دچار بیماری سرطان شد و پزشکان پیش‌بینی کرده بودند که او یک سال بیشتر زنده نمی‌ماند، اما با این بیماری مبارزه کرد و ضمن اخذ مدارک مربیگری‌، توانست بر سرطان غلبه کند. با آغاز تمرینات استقلال برای لیگ هجدهم، سانیاک در تمرینات استقلال شرکت کرد، اما به‌ یکباره تصمیم به ترک ایران گرفت و دیگر بازنگشت. او برای گرفتن پاسپورت خود به مشکل خورد و همین موضوع باعث شد تا بیماری‌اش نیز عود کند. از طرفی، مادر او نیز دچار بیماری بود و این مسائل دست به دست هم داد تا سانیاک تصمیم بگیرد به ایران بازنگردد. مسئولان استقلال مدعی شدند مکاتبه زیادی با او برای بازگشت به ایران کرده‌اند، اما موفق به این کار نشدند. آنها برای اینکه تکلیف قرارداد او را مشخص کنند، از سانیاک به فیفا شکایت کردند.

او با انتقاد از عملکرد مسئولان باشگاه استقلال و رد ادعای آنها برای باگرداندنش،‌ گفته خیلی ناراحت‌کننده است که هیچ‌کدام از مسئولان باشگاه با هواداران و رسانه‌ها درباره بیماری و وضعیت خانوادگی و مشکلاتی که به دلیل پاسپورت و خروج از کشور داشته است، صحبت نمی‌کنند. شفر رئیس او در استقلال بوده و باید به این مسائل پاسخ دهد. سانیاک تاکید کرده که پنج ماه از جدایی‌اش گذشته، اما کسی درباره مشکلاتش صحبت نکرده است. سه ماه پیش علی خطیر (معاون ورزشی باشگاه استقلال) هم با او تماس گرفته اما صحبتی مبنی بر بازگشتش به استقلال نشده است.

صحبت‌های سانیاک در حالی مطرح می‌شود که معاون ورزشی باشگاه استقلال چند وقت پیش عنوان کرده بود در حال مذاکره با این مربی هستند و اولویت‌شان راضی کردن او  برای بازگشت به تهران است و اگر حاضر به بازگشت به تهران نشود، واحد حقوقی باشگاه وارد عمل شده و از طریق مراجع حقوقی این پرونده را پیگیری خواهند کرد.

 

 

 

درباره نویسنده

مريم  سرخوش

مريم سرخوش مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار

ثبت دیدگاه