همراه ما باشید

گفت و گو با یعقوب توپوز سرپرست تیم کشتی آزاد تداش ترکیه

خوشحالم مرا با برزگر مقایسه می‌کنید

خوشحالم مرا با برزگر مقایسه می‌کنید

پیروزی نیوز - خوشحالم مرا با برزگر مقایسه می‌کنید

یعقوب توپوز مردی است که سالها برای کشتی ترکیه زحمت کشیده است و به نوعی او را برزگر کشتی ترکیه می‌نامند چرا که سالها به عنوان سرمربی در المپیک و مسابقات جهانی بخصوص جهانی سال ۱۹۹۴ استانبول که در ترکیه به مقام قهرمانی رسید، هدایت این تیم را به همراه یوری شاهمرادف یکی از بهترین تکنیسین های کشتی دنیا بر عهده داشت. همچنین در مسابقات جهانی سال های ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ تهران هدایت تیم ترکیه را به عهده ایشان بود. وی که به عنوان سرپرست تیم ترکیه در جام جهانی باشگاه های جهان در شهر بابل حضور داشت در گفت و گو با پیروزی به سوالات پاسخ داد که شنیدن آن خالی از لطف نیست.

 به گزارش پیروزی، ابتدا در مورد سن و تعداد اولاد و کار از ایشان سوال شد. وی اظهار داشت :  متولد سال ۱۹۵۴ میلادی می باشم ( 64 سال دارد) چهار فرزند دارم، سه دختر و یک پسر، که پسرم حسن در امریکا زندگی میکند و کشتی می‌گیرد و هشت نوه دارم.

 وی در مورد مربیگری اش اظهار داشت:  سالها به عنوان سرمربی و مربی تیم‌های ملی کشتی ترکیه فعالیت داشتم  و در خدمت تیم کشتی ترکیه بودم.

 وی در مورد حضورش و میزبانی در ایران گفت : بسیار خوشحالم که در ایران یک کشور مسلمان حضور پیدا می کنم. در مورد میزبانی هم باید بگویم مسابقات خیلی خوبی در سالن برگزار می شود از همه چیز راضی هستیم .

سرپرست تیم ترکیه در مورد مقایسه با منصور برزگر در ایران اظهار داشت : قبلا هم این مطلب را شنیده بودم، من بسیار خوشحالم که مرا مانند برزگر می دانند.  برزگر کشتی گیر و مربی بزرگی بود سلام مرا حتما به ایشان برسانید.

توپوز در مورد کشتی ایران اظهار داشت : کشتی ایران بسیار بزرگ است کشتی گیران خوب و دلاوری دارد و آدم های بزرگی در راس و بدنه کشتی ایران وجود دارد که واقعا باید قدر نیروهای خوب خودتان را بدانید و این مسائلی را هم که دور و بر کشتی ایران می شنویم و آن را دنبال می کنیم ، چرا که از قدیم رقابت بین کشتی‌گیران ترکیه و ایران بسیار زیاد بود . کشتی عصمت آتلی و مرحوم غلامرضا تختی که به پیروزی یک بر صفر آتلی تمام شد. این در خاطر علاقمندان کشتی ترکیه هنوز بر سر زبان هاست. چرا که تختی کشتی گیر بزرگی بوده است .

وی درپایان برای کشتی کشورمان و کشتی ترکیه آرزوی سربلنی و موفقیت کرد.

درباره نویسنده

صادق  رضايي

صادق رضايي مشاهده تمام مطالب

كشتي نويس

ثبت دیدگاه