همراه ما باشید

لطفا پرسپولیس را از پنجره بیرون نیندازید

دلال ها در کمین هستند، پیشنهادهای وسوسه انگیر زیر میز

پیروزی نیوز - دلال ها در کمین هستند، پیشنهادهای وسوسه انگیر زیر میز

بالاخره دوران سخت محرومیت تمام شد. البته حالا که تمام شده است، نمی دانیم باید از آن به عنوان دوران سخت یاد کنیم یا دوران باشکوه؟ واقعیت این است که اگر این محرومیت نبود، اگر آن رفقای نیمه راه و کم معرفت و بعضا بی معرفت نبودند. حتی اگر مصدومیت های سنگین نبود، هیچگاه این اتفاقاتی که به ویژه در 6-5 ماه شاهد بودیم را نمی دیدیم. خاطرات و تصاویری که دیگر فکرش را نمی کردیم مشابه آن ها را در فوتبال ایران شاهد باشیم. در باور ما، تمام این حوادث با شکوه مربوط به گذشته بودند. همیشه با خودمان می گفتیم دیگر تمام شد. دیگر آن چیزهایی که از گذشته فوتبال ایران و آدم هایشان تمرین می کردند را هیچگاه شاهد نخواهیم بود.
می گفتیم همه اینها به خاطره ها پیوسته است، اما اینطور نبود. وقتش که رسید، تعریف کردنی های زیادی را از پرسپولیس دیدیم. این درست که یک جورهایی بیرون گود بودیم و فقط اعضای تیم، به ویژه برانکو می داند، در این مدت عرصه چقدر تنگ و کار تا چه میزان دشوار شد.
با تمام این اوصاف حالا که این بحران پشت سر گذاشته شد، دیدیم خیلی هم بد نشد که اینگونه شد. حالا برای نسل خودمان از فوتبالیست های نسل خودمان خاطره هایی داریم که تعریف کنیم و با حسرت گوش بدهند.
معلوم شد اگر چنین تابلوهای باشکوهی از حماسه، شجاعت و افتخار در فوتبال ما کم نقاشی می شود، یک جاهایی از کار می لنگد که می توان آنها را برطرف کرد.
تیم های دیگر حق دارند حسادت کنند. آنها برای بچه ها و نوه های خودشان نمی توانند، آن چیزهایی را تعریف کنند که بازیکنان این فصل پرسپولیس می توانند.
آنها هر قدر هم خوب باشند، به قدر بازیکنان پرسپولیس جلوه نمی کنند، این تابلوی زیبا و باشکوه آنها را یاد مسائلی تلخ از خودشان می اندازد، پس حق دارند اگر برای پاره کردن آن تلاش نمی کنند، روی آن رنگ بپاشند، به امید آنکه از نظرها محوش کنند.
حالا پنجره ها به روی پرسپولیس باز شده است. پیش از این هم نوشته ایم که تفکر اشتباهی خواهد بود اگر فرض کنیم چنان پرسپولیسی با پنجره های باز حتما قهرمان خواهد بود.
پنجره ها که بازی شود خیلی چیزها می تواند وارد شود. خیلی افراد می توانند داخل شوند، آنها که پشت در می ماندند، ممکن است حالا از پنجره سرک بکشند. پس باید حواسمان را جمع کنیم.
پرسپولیس بازیکنان جدیدی خواهد گرفت. روحیات و خلقیات جدیدی وارد تیم خواهد شد. بازیکنانی که آنطور به هم فشرده یکدیر را در برگرفته بودند تا از طوفان جان سالم به در ببرند حالا آنگونه نخواهند بود. پس رخنه در میان آنها آسانتر خواهد شد. این هشدار باید جدی گرفته شود و برای آن آماده بود.
پنجره ها باز می شود و هر چند محرومیت نقل و انتقالات داریم باز هم ممکن است در دام دلال ها و واسطه ها بیفتیم. آنها می توانند همه چیز را آنگونه بچینند که باشگاه را ناچار از اتخاذ تصمیم هایی کنند که خواسته آنها را خواهد بود.
پنجره ها که باز شود، باید خیلی مراقب باشیم که پرسپولیس را از همین پنجره باز به بیرون پرتاب نکنند. هیچوقت یادمان نمی رود که همیشه وقتی خیلی خوش خوشان ما بوده است، ضربه های کاری را از همین پنجره ها و دروازه های خیلی باز خورده ایم.

ابراهیم فتاحی

درباره نویسنده

سميه  قديري

سميه قديري مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه