همراه ما باشید

افتخاری دیگر برای تکواندوی ایران:

سجاد مردانی قهرمان مسابقات گرنداسلم شد

سجاد مردانی قهرمان مسابقات گرنداسلم شد

پیروزی نیوز - سجاد مردانی قهرمان مسابقات گرنداسلم شد

سجاد مردانی تكواندو كار سنگین وزن کشورمان در فینال مسابقات گرنداسلم  حریف کره‌ای را شكست داده و مدال طلا را كسب كرد.

دومین دوره مسابقات گرنداِسلم تکواندو از صبح روز چهارشنبه - 21 آذرماه با حضور بهترین‌های تکواندو جهان در دو گروه مردان و زنان و در اوزان المپیکی به میزبانی «ووشی» چین آغاز و امروز (یکشنبه – 25 آذرماه) به پایان می‌رسد.

فینال از ساعت 10 صبح (به وقت تهران) امروز (یکشنبه - 25 آذرماه) در حال برگزاری است که سجاد مردانی به عنوان نماینده ایران به مصاف حریفش رفت.

سجاد مردانی در نخستین گام «استفن لامبدین» آمریکایی را شکست داد و در مرحله یک‌چهارم «گیل یانگ بیوئن» از کره جنوبی از پیش رو برداشت. نماینده سنگین وزن کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف «ژائوکسیانگ سانگ» از چین رفت و با نتیجه 2 بر صفر به برتری رسید تا فینالیست این دوره از رقابت ها لقب بگیرد.

سجاد در فینال با «کیو دون این» نماینده کره‌جنوبی قهرمان آسیا 2018، دارنده یک طلا و 3 نقره گرندپری، برنز جهانی 2017 و .... مبارزه کرد که با نتیجه 3 بر 2  پیروز شد و عنوان قهرمانی را کسب کرد. هدایت تکواندوکاران اعزامی برعهده سیدنعمت خلیفه به عنوان سرمربی است. 

صبح امروز، آرمین هادی پور تکواندوکار وزن 58- کیلوگرم در دیدار رده بندی مسابقات گرنداسلم برابر «تای هون کیم» کره ای با نتیجه 3 بر 2 به برتری رسید و بر سکوی سومی این دوره از رقابت ها ایستاد.

گفتنی است؛ به قهرمان این رقابت‌ها 70 هزار دلار (49 هزار دلار برای بازیکن و 21 هزار برای مربی)، نایب قهرمان 20 هزار دلار (14 هزار برای بازیکن و 6 هزار برای مربی) و نفر سوم 5 هزار دلار (3500 دلار برای بازیکن و 1500 دلار مربی) پاداش تعلق می‌گیرد.

درباره نویسنده

نادر  نينوايي

نادر نينوايي مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار و کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی با گرایش روزنامه نگاری

ثبت دیدگاه