همراه ما باشید

تصمیم داشتم برخی بازیکنان را از فهرست تیم خارج کنم

نمازی: باشگاه از من حمایت نکرد

نمازی: باشگاه از من حمایت نکرد

پیروزی نیوز - نمازی: باشگاه از من حمایت نکرد

سرمربی پیشین تیم فوتبال ذوب‌آهن گلایه‌های زیادی از حضورش در ذوب‌آهن دارد.

به گزارش پیروزی نیوز، حضور دوباره امید نمازی در فوتبال ایران برای این مربی بین‌المللی خوش‌یمن نبود و او حتی نیم‌فصل نخست لیگ برتر را نیز با ذوب‌آهن به پایان نرساند و علیرضا منصوریان جایگزین او در این تیم شد.

نمازی در این باره به تسنیم گفت: در دو سه سال اخیر صحبت‌هایی با من از سوی باشگاه ذوب‌آهن شده بود و بالاخره امسال این توفیق حاصل شد که به اصفهان بروم. اما در ادامه همکاری‌های لازم برای تقویت تیم نشد تا باعث شود تیم روال خوبش را طی نکند. تیم با مصدومیت و جدایی چند بازیکن دیگر تقویت نشد و رحیم زهیوی و ارسلان مطهری هم خیلی دیر به تیم اضافه شدند. همین عامل باعث شد تا ما یکسری از نتایجی را که باید می‌گرفتیم، از دست بدهیم، آن هم با وجود این که فوتبال خوبی را نمایش می‌گذاشتیم.

نمازی درباره مشکلاتی که در باشگاه برای او به وجود آمد، اظهار کرد:‌ تصمیم داشتم برخی بازیکنان را از فهرست تیم خارج کنم اما باشگاه از من حمایت نکرد. همکاری بین من و مدیریت باشگاه کافی نبود و همه این مسائل دست به دست هم دادند تا این مشکلات کار را خراب کنند.

او درباره چالش‌هایی هم که با محسن مسلمان داشت، عنوان کرد: درباره این موضوع قبلاً هم گفته‌ام. بازیکن حرفه‌ای باید در خدمت تیم باشد و در طول بازی دوندگی بالایی داشته باشد. این نمی‌شود که در بازی 9 نفر بدوند و یک نفر راه برود. این روی عملکرد تیم تأثیر می‌گذارد و روحیه تیم را هم خراب می‌کند. کم‌کاری یک بازیکن حتی به تمرینات تیم هم آسیب می‌رساند.

نمازی درباره قطع همکاری با ذوب‌آهن هم گفت: مقصر را باید در جاهای دیگر جست‌و‌جو کرد. همان‌طور که گفتم تنها کسی که می‌توانست تیم را از بحران خارج کند خود من بودم، اما از بالا و کارخانه فشار روی آذری آوردند که مرا برکنار کند. یکسری فشار‌ها از طرف رئیس و اعضای هیات مدیره وارد شد. در بین اعضای هیات مدیره لابی‌هایی صورت گرفته بود و هرکدام گزینه‌هایی برای جانشینی من انتخاب کرده بودند. حتی گفتند که نمازی آمریکایی است  و مسائل را به سمتی بردند که ربطی به فوتبال نداشت. در نهایت روی آذری برای جدایی من فشار آورند تا جایی که او هم به جایی رسید که جایگاه خودش را در خطر دید و تصمیم به قطع همکاری با من گرفت. شرایط به گونه‌ای بود که آذری نمی‌توانست دیگر از من حمایت کند.

سرمربی سابق ذوب‌آهن درباره نحوه برخوردش با بازیکنان که مطرح شده بسیار جدی و محکم بوده، عنوان کرد:‌ در مدل کاری من داد و بی‌داد و فحش و ناسزا جایی ندارد. این که بخواهم در رختکن سر بازیکن داد بزنم و به آنها فحش بدهم درست نیست، ولی در ایران مد شده طور دیگری با بازیکنان برخورد شود. من همیشه سعی می‌کردم با بازیکنانم به نحوی صحبت کنم که انگار برادر آنها هستم، اما یکسری در ایران فکر می‌کنند که مربی باید با لحن بد با بازیکنان حرف بزند. البته من مشکلی با اینکه بخواهم با بازیکنان برخورد کنم و یا محکم با آنها صحبت کنم, ندارم اما از آن طرف با لحن بد حرف زدن  و فحاشی و فضیحت مخالف هستم و این فرهنگ را اصلاً ندارم. گاهی اوقات محکم صحبت کردن با بازیکن و برخورد با آن جزو وظایف مربی است که من هم این کار‌ها را انجام می‌دهم.

درباره نویسنده

مريم  سرخوش

مريم سرخوش مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار

ثبت دیدگاه