همراه ما باشید

انتقاد روزبهانی از تشکیل تیم ملی بوکس الف و ب

انتقاد روزبهانی از تشکیل تیم ملی بوکس الف و ب

پیروزی نیوز - انتقاد روزبهانی از تشکیل تیم ملی بوکس الف و ب

احسان روزبهانی ملی پوش المپیکی تیم ملی بوکس ایران  از ایجاد تیم ملی الف و ب برای بوکس انتقاد کرده و تجلیل از امیرعلی اکبری را بی احترامی به بوکس دانست.

سوال: احسان وضعیت گردن شما پس از عمل جراحی در حال حاضر در چه شرایطی است؟

خوشبختانه با حمایت فدراسیون پزشکی تحت عمل جراحی قرار گرفتم و در حال حاضر تمرینات سبک را آغاز کرده‌ام و امیدوارم هرچه زودتر بتوانم دوباره به اوج بازگردم و قطعا تمام تلاشم این است که نماینده شایسته‌ای برای بوکس کشورمان در المپیک توکیو باشم، متاسفانه برخی‌ها فکر می‌کردند بوکس احسان روزبهانی تمام شده است اما این طوری نیست و به روزهای اوج چیزی باقی نمانده است.

 

سوال: چرا در مسابقات قهرمانی کشوری حضور نداشتید؟

ما مسابقات قهرمانی کشور را داشتیم، اما هیچ کسی از من برای حضور در این رقابت‌ها دعوت به عمل نیاورد اما شاهد بودیم مهمانان غیر بوکسی را دعوت می‌کنند و از آنها تجلیل می‌کنند. امیر علی‌اکبری دوست و رفیق من است، اما اینطور نیست که ما قهرمانانی مثل رضا صمدی، جاسم دلاوری، علی مظاهری و ... آنها را کنار بگذاریم و قهرمانان خودمان را فراموش کنیم و از افرادی که در این رشته فعالیت نمی‌کنند تجلیل کنیم. اگر علی‌اکبری به عنوان مهمان در ا ین مراسم حضور پیدا می‌کرد برای او هم خیلی بهتر بود. تجلیل از قهرمانان دیگر رشته‌ها در حضور قهرمانان بزرگ و نامی بوکس ایران بی‌احترامی به خانواده بوکس است.

 

سوال: خبر داری که حسین ثوری رئیس فدراسیون  بوکس مدعی شده یکی از اهداف فدراسیون بوکس تشکیل تیم "الف" و "ب" برای بوکس ایران است؟

من این موضوع را امروز می‌شنوم، اما به هیچ عنوان این تصمیم صحیح و منطقی نیست. ما یک بار این تجربه  تلخ را در بوکس ایران داشته‌ایم و در آن مقطع این تصمیمات قبل از المپیک برزیل گرفته شد و به همین دلیل بود که حتی یک سهمیه المپیک نیز نتوانستیم کسب کنیم. اصلا تیم "الف" و "ب" یعنی چه؟!

 

سوال: آیا قبول دارید که در دوران احمدناطق نوری که تیم ملی به "الف" و "ب" تبدیل شد، اختلافات در بوکس ایران به اوج خود رسید؟

همین رفتارها و تصمیم‌ها بود که باعث شد در آن مقطع بوکس ایران وارد حواشی زیادی شود و در پایان هم بوکس و ملی پوشان آسیب دیدند. یکسری آدم‌های بی‌سواد که از بوکس هیچ چیز نمی‌دانند و هیچ سواد فنی ندارند می‌آیند و برای ادای احترام این چنین تصمیماتی را می‌گیرند و در پایان هم مطمئن باشید که با این رفتارها بوکس هیچ نتیجه‌ای نخواهد گرفت.

 

سوال: پس شما با تشکیل تیم "الف" و "ب " مخالف هستید؟

بله، ما یک تیم ملی بزرگسالان داریم و دیگر هیچ تیم دومی نداریم. اصلا معنی ندارد که ما تیم ملی "الف" و "ب" داشته باشیم. سوال من این است ما چند نفر را در بوکس ایران داریم که بخواهیم در رده بزرگسالان تیم "الف" و "ب" تشکیل دهیم؟ ما که فدراسیون کشتی نیستیم در هر وزن سه یا چهار نفر مدعی داشته باشیم. در خوش‌بینانه‌ترین حالت ما در هر وزن یک نفر بوکسور خوب داریم و نفر دوم نیز اگر داشته باشیم با اختلاف زیاد با نفر اول در تلاش است. من نمی‌دانم این چه کاری است که فدراسیون می خواهد انجام دهد.

درباره نویسنده

نادر  نينوايي

نادر نينوايي مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار و کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی با گرایش روزنامه نگاری

ثبت دیدگاه