همراه ما باشید

خواننده سرود تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا مشخص شد

خواننده سرود تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا مشخص شد

پیروزی نیوز - خواننده سرود تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا مشخص شد

بهرام قوچانی نژاد (ماهور) ترانه ویژه تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا را می‌خواند.

به گزارش پیروزی، تیم ملی فوتبال ایران عصر امروز(یکشنبه) با ۲۱ بازیکن برای برگزاری مرحله اول آخرین اردوی آماده سازی خود پیش از جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا که از ۵ ژانویه تا اول فوریه(۱۵ دی تا ۱۲ بهمن) در امارات برگزار می شود به قطر سفر کرد و قرار است در جریان این اردوی ۱۶ روزه سه بازی تدارکاتی با فلسطین، لبنان و قطر برگزار کند.

مسئولان فدراسیون فوتبال قصد دارند مانند جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای جام ملت ها هم سرود ویژه را برای شاگردان کارلوس کی روش تولید کنند تا با پخش این سرود در زمان برگزاری رقابت ها شور و حرارت خاصی بین طرفداران تیم ملی ایجاد شود.

برهمین اساس طبق هماهنگی هایی که کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال به عمل آورده قرار است ترانه ویژه تیم ملی برای جام ملت ها را خواننده ای به نام بهرام قوچانی نژاد حسنپور (ملقب به ماهور) بخواند.

این درحالی است که مسئولان فدراسیون فوتبال پیش از جام جهانی طبق هماهنگی هایی که با بنیاد رودکی داشتند در نهایت سرود تیم ملی را با خوانندگی سالار عقیلی، خواننده مطرح موسیقی کشورمان تولید کردند و حال وظیفه خوانندگی سرود تیم ملی به ماهور سپرده شده است که بنیاد رودکی در ساخت این ترانه نقشی ندارد.

ترانه ای که سالار عقیلی برای تیم ملی ایران خواند به نام «11 ستاره» بود و در زمان برگزاری مراسم بدرقه تیم ملی به جام جهانی با تشریفات خاصی برای نخستین بار اجرا شد اما بازیکنان و اعضای کادرفنی تیم ملی امروز بدون برگزاری مراسم بدرقه برای جام ملتهای آسیا از کشورمان خارج شدند و مشخص نیست فدراسیون فوتبال چه زمانی از ترانه ویژه این تیم رونمایی کنند.

تیم ملی فوتبال ایران در گروه چهارم جام ملتهای ۲۰۱۹ امارات با یمن، ویتنام و عراق همگروه است.

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه