همراه ما باشید

از وقتی به پرسپولیس آمدم دیگر به تیم ملی دعوت نشدم

سروش رفیعی:بعضی از بازیکنان خودشان هم می‌دانند در حد تیم‌ملی نیستند

سروش رفیعی:بعضی از بازیکنان خودشان هم می‌دانند در حد تیم‌ملی نیستند

پیروزی نیوز - سروش رفیعی:بعضی از بازیکنان خودشان هم می‌دانند در حد تیم‌ملی نیستند

هافبک تیم‌ فوتبال پرسپولیس درباره تیم‌ملی و مسایل اخیر پیرامون آن سخن گفت.

به گزارش پیروزی، سروش رفیعی درباره مسایل اخیر درباره تیم ملی و دعوت برخی از بازیکنان به تیم در حالی که تیم‌های صدرنشین در این میان نادیده گرفته شده‌اند، به برخی مسایل اشاره کرد که در ادامه می‌خوانید.


هافبک پرسپولیس گفت: معمولا به این سوالات پاسخ نمی‌دهم ولی این بار می‌خواهم پاسخ دهم و بگویم که همه بازیکنان تیم ملی با چه شرایطی دعوت می‌شوند. همه بازیکنانی که اکنون دعوت شده‌اند از دوستان من هستند و برای تک تک آنها بسیار احترام قائل هستم. خود من اگر یک دوره سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی را در جام ملت‌ها دارم به خاطر حضور آقای کی‌روش بوده است ولی من فکر می‌کنم که الان و در این مقطع، نه این آقای کی‌روش آقای کی‌روش قبلی است و نه این تیم‌ملی آن تیم‌ملی قبلی است چون فکر می‌کنم در زمان جام جهانی برزیل بود که ما با فولاد قهرمان شدیم و هیچ وقت هم به تیم‌ملی دعوت نشدم ولی همیشه عاشق تیم‌ملی بوده‌ام و دوست داشته‌ام تیم ملی نتیجه بگیرد. در حال حاضر به عنوان یک فوتبالیست که در این مملکت است شاید حس خیلی خاصی به این تیم ندارم، نه به خاطر خودم چون در این مقطع که مدتی از میادین دور هستم نباید به تیم ملی دعوت می‌شدم و کلا در نیم فصل اول شرایط خوبی نداشتم.

 

او در ادامه درباره عدم دعوت از بازیکنان پدیده و سپاهان با وجود نمایش خوب در لیگ برتر گفت: نه فقط بچه‌های پرسپولیس، شما الان پدیده تیم قهرمان ایران است، سپاهان قهرمان ایران در نیم‌فصل است، مگر می‌شود در 3 تا تیم اول کشور که صدر جدول هستند، معلوم نیست در لیست نهایی تیم ملی 3 نماینده داشته باشند. به نظر من این خوب نیست و با تمام احترامی که برای آقای کی‌روش قائلم و همیشه به نیکی از ایشان یاد می‌کنم ولی آن آقای کی‌روشی که من یک روزی با او کار می‌کردم و حتی اگر در تیم ملی نبودم، قلبا هم دوستش داشتم. الان به هر دلیلی ایشان آنقدر باتجربه و بزرگ هستند که هر طوری که خودشان دوست دارند و فکر می‌کنند درست است می‌توانند رفتار کنند ولی من نظر شخصی‌ام را عنوان می‌کنم. با تمام احترام برای مجموعه تیم‌ملی و تک تک بازیکنان تیم ملی من خیلی رک می‌گویم برخی از بازیکنان فعلی تیم‌ملی شاید خودشان هم فکر نمی‌کردند تا در تیم ملی باشند چون بازیکنانی شایسته‌تر در پست‌های آنها داریم که مثل واضح آن شجاع خلیل‌زاده است نه به خاطر اینکه دوست و رفیق من است، به دلیل اینکه همه می‌بینند و می‌دانند که چطوری تلاش می‌کند.


سروش رفیعی در ادامه اظهار داشت: 3 تا 4 تا از بازیکنان تیم پدیده الان عالی بازی می‌کنند و تیم‌شان عالی نتیجه می‌گیرد، مگر می‌شود به تیم ملی دعوت نشوند؟ یک بازیکنی که می‌آید یک فصل را تمام تلاش می‌کند و قبل از آن بدنسازی می‌کند برای او انگیزه‌ای است که به تیم‌ملی برود وگرنه پرسپولیس الان قهرمان ایران می‌شود درست است که برای هواداران و تیمش افتخاری است اما انگیزه‌ بازیکن در لیگ برتر یا فوتبال «تیم‌ملی» است. یک پول و هزینه‌ای را می‌گیرد تا زندگی‌اش را بچرخاند اما آن انگیزه برای پیشرفتش رسیدن به تیم ملی است. وقتی احساس کند که هیچ نگاهی به او نمی‌شود، فکر می‌کنم این چیز خوبی برای فوتبال ما نیست. فوتبال ما آنطور که باید و شاید پیشرفت نمی‌کند.


وی افزود: در مورد آقای برانکو هم من به شخصه می‌گویم که شاید 10 بار در یک ماه گذشته هروقت بچه‌های ما از اردو بازمی‌گشتند یا بحث تیم‌ملی می‌شد او گفته من، همه شما، تیم پرسپولیس طرفدار و حامی اول تیم ملی هستیم و باید به تیم ملی کمک کنیم. من فکر نمی‌کنم ایشان مشکلی داشته باشند و مطمئنا همه ما برای تیم ملی در جام ملت‌ها آرزوی موفقیت می‌کنیم. ولی من فکر می‌کنم در حال حاضر این تیم ملی را و آن چیزی که ما از مردم و خودمان می‌بینیم این تیم‌ملی، «تیم‌ملی» نیست که همه دوستش داشته باشند. شاید علاقه‌ای که به تیم‌ملی جام ملت‌های قبلی یا جام جهانی قبلی بوده الان دیگر در تیم ملی بین مردم نیست. شاید 50 تا 60 مردم الان تیم‌ملی را دوست ندارند و دلایل آن مشخص است. در مورد خودم نیز به وقتش حتما صحبت‌هایی دارم درباره اینکه چرا از وقتی به پرسپولیس آمدم دیگر به تیم ملی دعوت نشدم متاسفانه، با اینکه آن زمان که در تراکتور بودم دعوت می‌شدم یا 10 ماه بازی نمی‌کردم و دعوت می‌شدم ولی از زمانی که با پرسپولیس قرارداد بستم دیگر به تیم ملی دعوت نشدم. با اینکه برای آقای کی‌روش بسیار احترام قائل هستم و خیلی خیلی به من لطف داشته‌اند و حتی آن جام ملت‌هایی که من رفته بودم ایشان کمک کردند. شاید اگر یک مربی ایرانی بود من به جام ملت‌ها نمی‌رفتم و به خاطر پافشاری که روی بحث سربازی ما کردند. ولی الان من احساس می‌کنم آن آقای کی‌روشی که می‌شناختم نیستند، این تیم ملی، آن تیم ملی نیست و مردم هم آنطور تیم‌ملی را دوست ندارند.

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه