همراه ما باشید

نیم فصل تمام شد و خبری از رای اتفاقات اصفهان نشد

مدرا و مهربانی با نورچشمی ها و حکم های 24 ساعته علیه پرسپولیس؛

پیروزی نیوز - مدرا و مهربانی با نورچشمی ها و حکم های 24 ساعته علیه پرسپولیس؛

در حالی که رییس کمیته انضباطی وعده داده بود بعد از دریافت گزارش داور و ناظر مسابقه پرسپولیس و سپاهان به سرعت به اتفاقات این بازی رسیدگی و حکم خاطیان را صادر خواهد کرد اما با گذشت بیش از یک هفته از بازی و پایان یافتن نیم فصل هنوز هیچ خبری از جریمه تیم میزبان نیست.

به گزارش پیروزی؛ دیدار عقب افتاده پرسپولیس و سپاهان یکشنبه هفته گذشته در ورزشگاه نقش جهان برگزار شد. این بازی که جنگ صدرنشینی مدعیان لیگ برتر بود، حاشیه های فراوانی داشت از سنگ پرانی و پرتاب نارنجک گرفته تا درگیری بازیکنان و مصاحبه های جنجالی بعد از بازی. شروع این اتفاقات از آوردن پرچم ژاپن توسط سپاهانی ها به ورزشگاه ها بعد از شکست پرسپولیس در فینال آسیا برابر کاشیما شروع شد که با مصاحبه تنش زای مسوولان سپاهان در رابطه با حمایت فدراسیون پرسپولیس و هجمه علیه داوران باعث تحریک بیشتر طرفداران شد تا جایی که در هنگام ورود اعضای تیم پرسپولیس به اصفهان، اتوبوس این تیم با سنگ مورد حمله قرار گرفت. در روز مسابقه هم شاهد فحاشی هواداران میزبان به پرسپولیسی ها بودیم و نارنجک هایی که هر چند دقیقه یکبار به زمین پرتاب می شد این بازی را به میدان جنگ تبدیل کرده بود.

اینکه آن همه نارنجک چگونه وارد ورزشگاه شده بود جای سوال است؟ بعد از حمله طرفداران سپاهان به اتوبوس پرسپولیس، انتظار می رفت این بازی با نظارت بیشتری برگزار شود اما باز هم شاهد تنش و رقم خوردن رفتارهای زشت سکوها بودیم. به راستی مگر تماشاگران پیش از ورود به ورزشگاه مورد بازرسی بدنی قرار نمی‌گیرند؟ که اگر اینگونه است نارنجک و لیزر چطور وارد ورزشگاه شد؟

جالب است که مدیرعامل سپاهان به عنوان میزبان مسابقه با کناره گیری از ماجرا گفته بود نمی‌دانم با وجود این همه حساسیتی که نیروی انتظامی و ماموران هنگام ورود تماشاگران به ورزشگاه داشتند چطور این همه مواد منفجره وارد ورزشگاه شد! و اولین نارنجک هم از سوی جایگاه پرسپولیسی‌ها زده شد.بر فرض مثال هم اگر طرفداران پرسپولیس آغازگر این اتفاق بوده باشند این تغییری در اصل ماجرا ایجاد نمی کند، چرا که میزبانی ضعیف باشگاه سپاهان باعث شد طرفداران 2 تیم  نارنجک با خود به ورزشگاه ببرند. تابش حمله به اتوبوس پرسپولیس را هم از جانب سپاهانی ها رد کرده بود! باز جای شکر دارد که مدیرعامل سپاهان همچون سرمربی استقلال اهواز نگفت طرفداران پرسپولیس به تیم خود سنگ زده اند!

در هفته سوم نیم فصل امسال هم شاهد رقم خوردن اتفاقات مشابه به این در اهواز بودیم و زمانی که پرسپولیس برای بازی با استقلال خوزستان وارد اهواز شد با حمله سنگ طرفداران رقیب مواجه شد و سنگ پرانی و فحاشی ها  در روز مسابقه هم ادامه داشت تا جایی که داور چند بار دستور به توقف بازی داد اما تلاش زیادی شد تا هواداران پرسپولیس را مقصر این اتفاقات بدانند و حتی علت آن را  فحاشی قومیتی به هواداران فولاد در آزادی عنوان کردند! تنش ها و درگیری ها در این بازی به قدری زیاد بود که داور می توانست بازی را لغو کند اما نه تنها این اتفاق نیفتاد که کمیته انضباطی هم بدون توجه به فجایای رخ داده در غدیر تنها باشگاه استقلال اهواز را جریمه نقدی کرد! تا شاهد ادامه این رفتارها در شهرهای دیگر باشیم.

به راستی باید کسی جان خود را از دست دهد تا کمیته انضباطی با خاطیان برخورد کند؟ اگر یکی از آن سنگ ها به بازیکنان پرسپولیس اصابت می کرد چه اتفاقی می افتاد؟ یا یکی از آن نارنجک ها حتما باید یک قربانی دیگر مانند سرباز احمدی در اصفهان بگیرد تا با باشگاه سپاهان آنگونه که لازم است برخورد شود؟ آیا قرار است سرو ته همه اتفاقات اصفهان مانند اتفاقات غدیر با یک جریمه نقدی سر و هم بیاید؟ تکلیف مصاحبه ها و تهمت های مربیان و مسوولان سپاهان به داوران و پرسپولیس چه می شود؟ و دلیل این همه تاخیر در صدور حکم چیست؟ چرا کمیته انضباطی همواره برای پرسپولیس 24 ساعته حکم می دهد اما برای باشگاه های رقیب با سلام و صلوات و هفته ها تاخیر؟

شیوا دورانگر

درباره نویسنده

سميه  قديري

سميه قديري مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه