همراه ما باشید

تزریق کیفیت با 4 بازیکن جدید

4 خرید سرخ‌ها با چه کارنامه ای راهی این تیم شده‌اند؟

پیروزی نیوز - 4 خرید سرخ‌ها با چه کارنامه ای راهی این تیم شده‌اند؟

به گزارش پیروزی؛ تابستان امسال و در روزهایی که پرسپولیس از جذب بازیکن جدید محروم بود سرخ‌ها موفق شدند خرید 4 بازیکن جدید را برای زمستان قطعی کنند و حال این بازیکنان با آغاز نیم‌فصل دوم در اختیار برانکو خواهند بود.4 بازیکن که وزن نیمکت سرخ‌ها را افزایش خواهند داد و این درحالی است که جذب چند بازیکن دیگر نیز در دستور کار پرسپولیسی‌ها است. به بهانه اضافه شدن این بازیکنان به ترکیب پرسپولیس، نگاهی داشته‌ایم به عملکرد شان در فصل جاری و فصول قبلی لیگ برتر؛

مهدی شریفی؛ تلاش برای زنده کردن خاطرات خوش

شماره 10 جدید سرخ‌ها از تابستان امسال همراه با پرسپولیسی‌ها در حال تمرین است و تنها بازیکنی است که در چنین شرایطی به عضویت پرسپولیس درخواهد آمد. شریفی در رده باشگاهی سابقه بازی برای سپاهان و تراکتورسازی را داشته و در این مدت 111 بار در لیگ به میدان رفته و 31 گل به ثمر رسانده که در این میان 74 بازی و 27 گل در سپاهان و 37 بازی و 4 گل نیز در مدت حضور وی در تراکتورسازی به ثبت رسیده است. وی همچنین 11 بار در جام حذفی بازی کرده و 8 گل در این رقابت‌ها به ثمر رسانده و 10 بار نیز با پیراهن 2 تیم نامبرده در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته و 5 گل نیز به ثمر رسانده است. شریفی همچنین در 2 بازی ملی نیز به میدان رفته هر چند از آخرین دعوت وی به تیم ملی حدود 4 سال گذشته است. این بازیکن 26 ساله در پست وینگر راست و مهاجم نوک مدنظر برانکو است و امیدوار است با پرسپولیس روزهای خوب خود را تکرار کند.

مهدی شیری؛ آچار فرانسه جدید

مدافع راست جدید سرخ‌ها که به احتمال فراوان با شماره 17 در ترکیب این تیم به میدان خواهد رفت یکی دیگر از خریدهای تابستانی پرسپولیس است که نیم‌فصل نخست فصل جاری را در ترکیب پیکان پشت سر گذاشته و در ترکیب این تیم بحران‌زده، 11 بار به میدان رفته و یک گل نیز روی ضربه ایستگاهی از فاصله 40 متری وارد دروازه ذوب‌آهن کرده است. شیری همچنین در فصل جاری در یک بازی جام حذفی نیز برای پیکان به میدان رفته است. وی در سطح بزرگسال سابقه بازی در ملوان، نفت تهران و پیکان را در سطح بزرگسال داشته و در مجموع 142 بار در لیگ برتر به میدان رفته و 11 گل زده و 6 گل نیز ساخته است. وی همچنین سابقه 9 بازی در جام حذفی و 10 بازی در لیگ قهرمانان آسیا (با پیراهن نفت تهران) را داشته است. شیری 27 ساله سابقه دعوت به تیم ملی را نداشته و به جز پست مدافع راست، در پست‌هایی چون وینگر راست و چپ، مدافع چپ و حتی هافبک دفاعی نیز سابقه بازی داشته تا به نوعی آچار فرانسه جدید پرسپولیسی‌ها باشد.

سروش رفیعی؛ بازگشت SR7

پس از یک فصل و نیم دوری از جمع سرخ‌ها، سروش رفیعی در مسیر بازگشت به پرسپولیس قرار گرفته و وی تنها بازیکنی خواهد بود که در دوران حضور برانکو، بازگشت به پرسپولیس را تجربه خواهد کرد. رفیعی 28 ساله در فصل جاری در عضویت فولاد بود اما تنها 4 بار برای این تیم به میدان رفت و پس از این دیدارها به دلیل برخی مشکلات از جمع فولادی‌ها جدا شد. رفیعی با پیراهن فجرسپاسی، فولاد، تراکتورسازی و پرسپولیس در لیگ برتر به میدان رفته و در 137 بازی، 20 گل زده و 16 گل نیز ساخته است. وی همچنین در 9 بازی جام حذفی 2 گل به ثمر رسانده و 23 بار در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته و یک گل زده و 5 گل نیز ساخته است. رفیعی پس از جدایی از پرسپولیس یک فصل کامل را با پیراهن الخور در لیگ ستارگان قطر پست سر گذاشت و در این تیم قطری در 18 بازی 5 گل زد و 4 گل نیز ساخت. رفیعی در دوره اول حضور خود در پرسپولیس در نیم‌فصل، 21 بار به میدان رفت و 4 گل زد و 3 گل نیز ساخت. رفیعی که توانایی بازی در پست هافبک تهاجمی و وینگر را دارد، سابقه 5 بازی ملی نیز در کارنامه خود داشته و آخرین بار حدود یک سال و نیم پیش به تیم ملی دعوت شده است.

مهدی ترابی؛ شاه مهره جدید

شاید بهترین خرید تابستانی پرسپولیس، مهدی ترابی باشد. یکی از 23 ملی‌پوش حاضر در جام جهانی 2018 و کاپیتان 23 ساله سایپا که در فصل جاری 14 بار پیراهن این تیم را در لیگ و 2 بار در جام حذفی برای این تیم به میدان رفته و 4 گل و 2 پاس گل نیز به نام خود ثبت کرده است. ترابی محصول آکادمی سایپا بوده و هفتمین فصل حضور در ترکیب تیم بزرگسال سایپا به میدان رفته است. وی در این مدت 114 بار در لیگ و 12 بار در جام حذفی به میدان رفته و 17 گل و 18 پاس گل در لیگ و 3 گل و 2 پاس گل نیز در جام حذفی به ثبت رسانده است. ترابی که توانایی بازی در پست هافبک تهاجمی، وینگر راست و چپ و مهاجم کاذب و نوک را داراست در 18 بازی ملی نیز به میدان رفته و 5 گل نیز به ثمر رسانده است. ترابی که شانس بالایی برای حضور در جام ملت‌های آسیا دارد طی 3 سال اخیر پای ثابت اردوهای تیم ملی بوده است.

پدرام محمدزاده 

درباره نویسنده

سميه  قديري

سميه قديري مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه