همراه ما باشید

پس از کسب مدال طلای مردانی و برنز هادی‌پور در مسابقات گرنداِسلم:

سرمربی تیم ملی تکواندو از هادی پور و مردانی تمجید کرد

سرمربی تیم ملی تکواندو از هادی پور و مردانی تمجید کرد

پیروزی نیوز - سرمربی تیم ملی تکواندو از هادی پور و مردانی تمجید کرد

فریبرز عسکری، سرمربی تیم ملی تکواندضمن تمجید از روند مثبت و رو به رشد هادی‌پور و مردانی این دو تکواندوکار را  الگوی بسیار خوبی برای سایر قهرمانان تیم ملی دانست.

به گزارش پیروزی و به نقل از تسنیم، فریبرز عسکری در خصوص کسب مدال طلای سجاد مردانی و برنز آرمین هادی‌پور در مسابقات گرنداِسلم چین اظهار داشت: خدا را شاکرم که بچه‌ها توانستند مدال‌های ارزشمندی کسب کنند. بازیکنان ما در این مسابقات روند مثبت و رو به جلویی داشتند، که می‌توانند الگوی خیلی خوبی برای سایر قهرمانان باشند. سال آینده مسابقات قهرمانی جهان را در پیش خواهیم داشت که احتمال دارد با تغییر قوانین کار ما سخت‌تر شود. امیدوارم بچه‌ها بتوانند با چنین جدیتی که توانستند تغییرات را در خود ایجاد و ناکامی را پشت سر بگذارند، با یک حرکت رو به جلو نیز خود را برای مسابقات جهانی منچستر آماده کنند. 

وی در خصوص روند مثبت سجاد مردانی در مسابقات اخیر گفت: سجاد مردانی بازیکن فکوری است و تغییراتش به عنوان کاپیتان تیم ملی می‌تواند به تغییرات تیم ملی نیز کمک کند. قبل از مسابقات گرندپری منچستر و در حالی که نمی‌دانستم قرار است روند مدال‌آوری او دوباره شروع شود، به مردانی گفتم که از روند تغییرات او راضی هستم. حتی به مردانی اعلام کردم در صورت تداوم روند خود، اتفاق‌های خوبی برای او خواهد افتاد که خوشحالم این اتفاقات رقم خورد

سرمربی تیم ملی تکواندو تایید کرد: عملکرد مردانی درس بزرگی برای ما به عنوان حامی خواهد بود تا صبر و تحمل خود را بیشتر کنیم. قهرمانان ما در حال تلاش هستند و قطعا به مرور زمان با توجه به اینکه مسیر، مسیر المپیک است این تغییرات رقم خواهد خورد. در دوره گذشته ما تمامی افتخارات را در دنیا به دست آوردیم، اما چون در المپیک موفق نبودیم خیلی انتقادات به تکواندو کشورمان وارد شد. امیدوارم نتیجه این تغییرات را با نتایج درخشان در المپیک توکیو بگیریم که بچه‌ها شایستگی آن را دارند.

عسکری در خصوص برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی و بازیکنانی که از حضور در این مسابقات معاف هستند، گفت: نفراتی که مدال طلای مسابقات المپیک جوانان، مدال‌آوران طلا و نقره گرندپری منچستر و دارندگان نشان‌های طلا، نقره و برنز فینال گرندپری در فجیره از حضور در مسابقات انتخابی معاف هستند و ما این موضوع را از قبل به بازیکنان اعلام کرده بودیم.  بر این اساس میرهاشم حسینی، آرمین هادی‌پور، سجاد مردانی، علی اشکوریان و محمدعلی خسروی از حضور در انتخابی معاف هستند و سایر بازیکنان باید در انتخابی حضور داشته باشند.

 

وی ادامه داد: ما در مسابقات انتخابی این شانس را به تمام کسانی که مدعی حضور در تیم ملی هستند، اما هیچ سابقه‌ای ندارند خواهیم داد تا خود را محک بزنند. اصلا قصد ندارم دست خوش هیجان شوم و تمام تلاشم خود را انجام خواهم داد که بهترین نفرات به مسابقات جهانی اعزام شوند. این مسئله نیز به این معنا نیست که کسی اگر در این مسابقات مغلوب شد به او خیلی فرصت بدهیم. بر همین اساس نفرات اول تا دوم مسابقات آزاد قهرمانی کشور و نفراتی که از نگاه کادرفنی شایسته باشند اما در هر دوری از مسابقات حذف شدند اما صلاحیت حضور در اردو را داشته باشند به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که انتقادات ماه‌های اخیر انگیزه او را کم نکرده است، گفت: به هیچ عنوان این انتقادات انگیزه من را کم نمی‌کند، چرا که  هدف‌گذاری بزرگی دارم و آمده‌ام تا وظیفه ناتمامم را در تکواندو تمام کنم. بر همین اساس باقدرت و تمام توان تا زمانی که در تیم ملی حضور داشته باشم به وظیفه‌ام عمل می‌کنم. اعتقاد دارم کسانی که انتقاد می‌کنند دلسوز تکواندو هستند و اگر کسی دلسوز نباشد اصلا حرفی نخواهد زد.

عسکری خاطر نشان کرد: امیدوارم در ادامه مسیر، دوستان کمک حال تیم ملی باشند. کسانی در کنار من حضور دارند که بدون اینکه اسم‌شان مطرح باشد از داخل و خارج ایران در حال دادن مشاوره به من هستند. انتظار دارم برای پیشرفت و سربلندی تیم ملی تکواندو تمامی پیشکسوتان، قهرمانان و منتقدان موارد مدنظر خود را به من اعلام کنند و من نیز دست بوس تمامی این نفرات هستم. 

وی در خصوص تقویت کادرفنی تیم ملی تکواندو اظهار داشت: در مسابقات جهانی باید با 8 ورزشکار حضور داشته باشیم و نیاز است یک مربی دیگر به کادرفنی تیم ملی نیز اضافه شود و ما در حال بررسی این موضوع هستیم. احتمالا تا قبل از اردوی جدید تیم ملی نیز مربی مدنظر خود را معرفی خواهیم کرد.

 

درباره نویسنده

نادر  نينوايي

نادر نينوايي مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار و کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی با گرایش روزنامه نگاری

ثبت دیدگاه