همراه ما باشید

مسوول نقل و انتقالات سازمان لیگ اعلام کرد:

پرسپولیس می تواند بیش از 9 بازیکن بگیرد

مسوول نقل و انتقالات سازمان لیگ گفت: بازیکنی که به جای مصدومان جذب می شوند خارج از سهمیه معمول نقل و انتقالات محاسبه می شود و پرسپولیس هم مثل هر تیم دیگری می تواند از این امکان استفاده کند.

پرسپولیس می تواند بیش از 9 بازیکن بگیرد

پیروزی نیوز - پرسپولیس می تواند بیش از 9 بازیکن بگیرد

 

 

 

فریبرز محمودزاده در گفتگو با سایت پیروزی اظهار داشت: تیم هایی که بازیکن مصدوم دارند، نفری را که جایگزین وی می کنند، خارج از سهمیه 6 بازیکن شان خواهد بود و این یک مساله حقوقی است.

وی ادامه داد: برخلاف آن چه تصور می شود، این کمیته فقط مسوولیت اجرایی ندارد و فعالیت این کمیته، جنبه حقوقی هم دارد. قانون گذار اگر این قانون را گذاشته است، دلیل حقوقی دارد. تیمی را فرض کنیم که تعداد زیادی از بازیکنانش به دلیل اسیب دیدگی فصل را از دست بدهند، پس درباره آن نمی توان به سهمیه ها اکتفا کرد. بر این اساس وقتی بازیکنی به دلیل مصدومیت از فهرست خارج می شود، طبق مقررات می تواند خارج از سهمیه جذبی که تعریف شده است بازیکن بگیرد..

مسوول نقل و انتقالات سازمان لیگ اضافه کرد، سوالی که درباره پرسپولیس مطرح کردید از همین قاعده پیروی می کند . البته قانونگذار شرایطی را هم تعیین کرده است. یکی اینکه فهرست کلی تیم برای آن بازیکن جای خالی داشته باشد. دیگر اینکه مصدومیت باید به شکلی باشد که بازیکن را حداقل برای یک نیم فصل از میادین دور کند. همچنین جابجایی باید در محدوده زمانی پنجره نقل و انتقالات صورت بگیرد..

با این توضیحات باید گفت: پرسپولیس علاوه بر 6 بازیکن سهمیه نیم فصل و 3 بازیکن آزاد می تواند حداقل یک نفر را هم به عنوان جایگزین محمد انصاری جذب کند. هرچند با اخباری که از باشگاه و خواسته های برانکو به گوش می رسد پرسپولیس احتمالا از همان سهمیه 9 نفره هم به طور کامل استفاده نخواهد کرد.

درباره نویسنده

ابراهيم  فتاحي

ابراهيم فتاحي مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه