همراه ما باشید

سلطانی‌فر: همه سازوکارها برای قهرمانی تیم ملی فوتبال آماده است/ به قهرمانی این تیم امیدواریم

سلطانی‌فر: همه سازوکارها برای قهرمانی تیم ملی فوتبال آماده است/ به قهرمانی این تیم امیدواریم

پیروزی نیوز - سلطانی‌فر: همه سازوکارها برای قهرمانی تیم ملی فوتبال آماده است/ به قهرمانی این تیم امیدواریم

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان مدعی شد همه سازوکارها برای قهرمانی تیم ملی فوتبال کشورمان در جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا فراهم شده است.

به گزارش پیروزی، مسعود سلطانی‌فر در بخش پایانی نشست مشترک رؤسای فدراسیون‌های ورزشی اظهار داشت: در جلسات ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک همه محورهای حضور ورزشکاران ایران در المپیک و پارالمپیک مورد بررسی قرار می‌گیرد و تصمیم‌گیری می‌شود.

وی ادامه داد: کشتی، تکواندو، وزنه‌برداری و دوومیدانی تاکنون برای ما مدال‌آور بوده‌اند و در المپیک 2020 به مدال‌های کاراته، جودو، شمشیربازی و تیراندازی نیز امیدواریم و حتی از بقیه رشته‌ها و ورزشکارانی هم که سهمیه بیاورند حمایت و شرایط حضور خوب آنها را در المپیک مهیا خواهیم کرد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: بررسی‌ها و کارهای خوبی صورت گرفته است و الان حتی می‌توانیم نام ببریم سهمیه را چه رشته‌ای و چه ورزشکاری می‌گیرد. ورزشکارانی که شانس کسب سهمیه و مدال دارند را شناسایی کرده‌ایم و روی آنها متمرکز هستیم و روال کاری آنها را زیر نظر داریم.

سلطانی‌فر افزود: در پارالمپیک هم وضع به همین شکل است و همان‌طور که ورزشکاران این بخش با تلاش خوب از رتبه چهارم به سوم در بازی‌های پاراآسیایی رسیدند، با برنامه‌ریزی مناسب قصد دارند رتبه خود را در پارالمپیک نیز تک رقمی کنند.

وزیر ورزش و جوانان همچنین در خصوص مسائل هیئت‌های ورزشی و ادارات کل استان‌ها گفت: پیشنهاد می‌کنم آخر سال جلسه مشترکی بین مدیران کل و رؤسای فدراسیون‌ها تشکیل شود تا مسائل ریزتر، اجرایی‌تر و بازتر مطرح شود و به هماهنگی و راهکار خوبی برسیم.

وی تصریح کرد: مجموع اعتبارات هیئت‌ها پنج تا شش برابر سال‌های قبل است و باید سازوکاری پیدا کنیم تا مدیریت بهینه در دو بخش به وجود آید. به نظر کاری پیچیده‌ای نیست و حتماً به راهکار خوبی خواهیم رسید.

وزیر ورزش و جوانان به فجر چهلم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: فدراسیون‌ها باید برنامه‌های خوبی برای فجر چهلم داشته باشند و یک اتفاق و حرکتی در رشته مربوط را پیش‌بینی کنند. فجر چهلم به لحاظ سیاسی داخلی و خارجی برای کشور خیلی اهمیت دارد. تنها عنصری که می‌تواند شور و شعف مردم را در یک مدت کوتاه مسابقه به نمایش بگذارد، ورزش است.

سلطانی‌فر با اشاره به حضور تیم ملی فوتبال در مسابقات جام ملت‌های 2019 آسیا گفت: به قهرمانی تیم ملی فوتبال در جام ملت‌ها امیدواریم و با توجه به اینکه فینال آن مسابقات در ماه بهمن رقم می‌خورد، می‌تواند موجی از شادی و نشاط و امید را بین مردم ایجاد کند.

وی در پایان عنوان کرد: امیدواریم تیم ملی فوتبال با توجه به بازیکنان خوبی که دارد و با توجه به حمایت‌های همه جانبه که از آن شده است، بعد از 43 سال قهرمان جام ملت‌های آسیا شود و شور و نشاط و شادمانی را بین مردم ایجاد کند. همه سازوکارها آماده است تا تیم ملی فوتبال قهرمان آسیا شود و موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کند و این انتظار وجود دارد.

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه