همراه ما باشید

حسين كعبي: با مشاوره علي كريمي خداحافظي كردم

حسين كعبي: با مشاوره علي كريمي خداحافظي كردم

پیروزی نیوز - حسين كعبي: با مشاوره علي كريمي خداحافظي كردم

سال ها پيش پسرك ريز و كوتاه قامتي از فوتبال اهواز پاي در فوتبال گذاشت كه تا سال هاي سال نامش بر سر زبان ها بود. نوجواني كه از كوچه و پس كوچه هاي اهواز قد بلند كرد تا در قامت شماره 13 تيم ملي نوجوانان، پله  هاي ترقي را يكي پس از ديگري طي كرده و خود را تا جام جهاني و در كشور آلمان در جدال برابر لوييز فيگو رساند! مردي كه 2روز پيش شايد يكي از مهمترين و سخت ترين تصميمات فوتبالي اش را گرفت و خيلي بي سر وصدا كفش هايش را آويخت  و از هياهوي درون مستطيل سبز حالا ادامه زندگي فوتبالي اش را روي نيمكت داغ مربيگري جستجو كند.

به گزارش پیروزی؛ خبر خداحافظي حسين كعبي از فوتبال، ما را بر آن داشت تا با او همكلام شويم. با او از هر دري صحبت كرديم اما سوژه اصلي براي شماره 13 سابق پرسپوليس و تيم ملي ماجراي خداحافظي اش از دنياي فوتبال و حضورش در عرصه مربيگري بود.

- خبر خداحافظي ات را ديديم اما راستش را بخوانيد باور نكرديم!

بالاخره هر آمدني يك رفتني دارد. اين اتفاقي است كه براي همه فوتباليست ها مي افتد و من هم از اين قاعده مستثني نيستم.

- اما اين اتفاق در حالي افتاد كه در نيم فصل اول براي تيم سپيدرود بازي هم مي كردي؟

بله اما خوب تصميم گرفتم ادامه كارم در فوتبال را در فضاي ديگري تجربه كنم. البته اين اتفاق زياد هم غير منتظره نبود. به هرحال حالا صلاح كارم را در اين ديدم كه در فوتبال باشم اما نه در زمين بازي.

- چه اتفاقي رخ داد كه اين تصميم را گرفتيد؟

از مدتي قبل به اين موضوع فكر مي كردم. اتفاقا در اين زمينه با علي كريمي هم حرف زدم و با او مشورت داشتم. من دوست داشتم همان طور كه در اين چند سال خاطرات خوب را در فوتبال داشتم همين طور هم به كارم پايان دهم. خدا را صد هزار مرتبه شكر در اين سال ها با عزت در فوتبال بودم و تصميم گرفتم با همين عزت بروم. حالا هم كه از فوتبال دور نمي شوم. چند سالي در زمين بودم حالا مي خواهم كنار زمين باشم.

- علي كريمي در اين مورد چه توصيه اي داشت؟

علي آقا بزرگ ماست و من افتخار مي كنم كه هم با او بازي كرده ام، هم در تيمش بودم و حالا هم با او همكار شده ام. به هرحال در مورد اين تصميم با ايشان هم مشورت داشتم و در نهايت اين تصميم را با مشورت علي كريمي گرفتم كه مطمئن هستم تصميم خوب و به موقعي بود و مي خواهم در عرصه مربيگري هم از تجربه و دانش علي كريمي استفاده ببرم.

- اگر اشتباه نكرده باشم از شروع فوتبال رسمي تان تا امروز نزديك به 18- 19 سال مي گذرد.

درست است. من از 16 سالگي در تيم ملي نوجوانان بازي كردم و به خاطر لطف خدا، تلاش خودم و مربياني كه فوتبالم را مديون آنها هستم، در تمام رده هاي تيم ملي كاپيتان هم بودم.

- اين مدت چطور گذشت؟

خدا را شكر مي كنم در اين سال ها هميشه سرم بالا بوده و با عزت فوتبال بازي كردم و هيچ آتويي دست كسي نداده ام. هميشه سرم در كار خودم بود. شايد براي فوتباليست هايي پوشيدن پيراهن يك باشگاه خوب آرزو بوده اما من حدود 9 سال در تيم ملي بودم و به اين مسئله افتخار مي كنم كه 94 بازي ملي دارم، بعد هم بي سر وصدا از تيم ملي رفتم. 2 سال خانه نشين بودم ولي بعد از آن 3 سال براي سپيدرود بازي كردم و با افتخار توانستم در شهر خوبي مثل رشت دوباره بدرخشم و اين تيم را با كمك بقيه تيم به ليگ برتر بياورم. واقعا از مردم خوب رشت كه در اين سال ها به من محبت زيادي كرده اند، ممنونم و خوشحالم كه توانسته ام ذره اي از محبت شان را جبران كنم.

- در اين مدت فراز نشيب و تلخي و شيريني زيادي را هم تجربه كردي؟

خدا را شكر شيريني اش بيشتر از تلخي اش بود. من در اين مدت سعي كردم كسي را از خودم نرنجانم و از همين جا اعلام مي كنم اگر كسي از من دلخور است، از او معذرت مي خواهم .

- حالا فكر مي كنيد بازي كردن سخت تر باشد يا مربيگري؟

بدون شك مسئوليت و تنش درمربيگري خيلي بيشتر است. اين كار حرص و جوش زيادي دارد و يك فعاليت شبانه روزي است. البته من خودم را براي سختي هاي اين كار آماده كرده ام و مي خواهم همان طور كه در زمان بازي ام سعي كردم خوش نام باشم و حرمتم حفظ شود، در مربيگري هم دنبال ارائه كار خوب و حفظ حرمتم هستم.

 - برنامه اي براي برگزاري بازيرسمي براي خداحافظي ات نيست؟

وقتي براي امثال علي دايي، علي كريمي، مهدي مهدوي كيا، وحيد هاشميان و.... برنامه بازي خداحافظي نبود من نبايد توقع داشته باشم كسي برايم بازي خداحافظي تدارك ببيند. من در سال هايي كه در تيم هاي مختلف باشگاهي و تيم ملي بازي كردم تمام فكر و ذكرم اين بوده كه دينم را به تيم هايم ادا كنم و وظيفه ام را انجام دهم. در اين ش رايط هم توقعي از كسي ندارم. وقتي مي بينم عزت و احترامم در بين مردم زياد است، برايم يك دنيا ارزش دارد.

- واكنش خانواده ات در مورد اين تصميمي كه گرفتي، چه بود؟

 

بيشتر از همه مادر همسرم از تصميمي كه گرفته ام خوشحال شد. خانواده ام خيلي وقت بود كه دوست داشتند در كلاس هاي مربيگري شركت كنم ولي خودم مي گفتم زود است. اتفاقا برديا ،‌پسرم وقتي فهميد كربي شده ام خيلي خوشحال شود و به من گفت حالا مي شود مربي من هم شوي؟!

- حرف آخر؟

دوران فوتبال بازي كردن من تمام شد و حالا مي خواهم در كسوت مربي در خدمت تيم خوب سپيدرود باشم. ما نيم فصل مهمي را پيش روي داريم و همه با هم مي خواهيم كمك كنيم تا با تقويت براي ادامه فصل، سهميه اين تيم را براي ادامه حضور در ليگ برتر براي فصل هاي بعد حفظ كنيم.

 

سمیه قدیری

درباره نویسنده

سميه  قديري

سميه قديري مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه