همراه ما باشید

انتقاد سرمربی سابق تیم ملی بوکس از تشکیل دو تیم ملی

نهرودی: ثوری همه توانش را برای بوکس می‌گذارد

انتقاد سرمربی سابق تیم ملی بوکس از تشکیل دو تیم ملی

پیروزی نیوز - انتقاد سرمربی سابق تیم ملی بوکس از تشکیل دو تیم ملی

سرمربی سابق تیم ملی بوکس ایران گفت: حسین ثوری همه توان خود را برای پیشرفت بوکس ایران می‌گذارد اما تشکیل دو تیم ملی را نمی‌فهمم.

به گزارش پیروزی و به نقل از ایسنا، حسین نهرودی گفت:  وقتی قرار است هر دو تیم با یک رأس(سرمربی) کنترل شود دلیل این کار را که می‌گویند دو تیم ملی می‌خواهند، نمی‌فهمم! باید ببینیم منظور کسانی که این مسئله را مطرح کرده‌اند چیست.

او افزود: اینکه بخواهند بوکسورهای تیم ملی را در دو گروه با برنامه‌هایی مشترک زیر نظر یک سرمربی فعال کنند به نظرم کار چندان متفاوتی نیست اما اگر می‌خواهند با دو برنامه متفاوت و مربی متفاوت تمرین کنند بحث جدایی دارد. باید به صورت دقیق جنبه‌های مختلف این تصمیم را بررسی کرد.

سرمربی سابق تیم ملی بوکس در پاسخ به این سوال، آیا با انتقادات برخی کارشناسان مبنی بر اینکه تشکیل دو تیم ملی باعث دو جبهه‌ای شدن بوکس می‌شود، موافق هستید؟ اظهار کرد: به هر حال اگر رقابت‌ نباشد پیشرفتی هم صورت نمی‌گیرد پس نباید نگران این موضوع بود که فضا رقابتی می‌شود اما، رقابتی می‌تواند باعث پیشرفت باشد که در کنارش رفاقت حکم کند. باید دید هدف از این کار چیست، همانطور که گفتم اگر تنها بحث تقسیم کردن تیم باشد فرقی با گذشته نخواهد کرد مگر اینکه برنامه‌های دو تیم نیز فرق کند.

او در پاسخ به این سوال که آیا عملکرد فدراسیون بوکس از زمان حضور ثوری تا به امروز را می‌توان رضایت بخش دانست؟ اظهار کرد: به هر حال از زمان شروع به کار حسین ثوری، فعالیت‌ها و اتفاقات بزرگی در بوکس ایران افتاده که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. یکی از مهم‌ترین این اتفاقات راه اندازی بوکس ارتش‌ها و دانشگاه‌ها بود که می‌تواند در آینده کمک حال بوکس باشد.

پیشکسوت بوکس ایران افزود: فعالیت بوکس در ارتش می‌تواند استخوان‌بندی این رشته را در کشور تقویت کند. بیشتر ملی‌پوشان سرباز هستند و همین مسئله می‌توانند کمک کننده باشد. همچنین هدف بعدی باید رساندن این رشته به مدارس باشد که اگر این اتفاق هم صورت بگیرد بسیار خوب است. چندی پیش هم شاهد پخش زنده رقابت‌های قهرمانی کشور بودیم که یکی از بزرگترین اتفاق‌ها برای بوکس ایران بود. البته این تصممیات در زمان ناطق نوری و حسینی هم بود ولی همیشه می‌گویند "کار را که کرد، آنکه تمام کرد".

نهرودی ادامه داد: ثوری تا به امروز همه توان خود را خرج بوکس کرده و به نظرم باید به او فرصت داد تا به اهدافش برسد. روند بوکس تا به امروز قابل قبول است و امیدوارم در ادامه راه نیز شاهد موفقیت بوکس ایران باشیم که آرزوی قلبی ما است. پیشکسوتان نیز در کنار بوکس هستند و فدراسیون نیز از نظرات آنها استفاده می‌کند. امیدوارم هر چه زوتر بوکس به روزها اوجش بازگردد.

درباره نویسنده

نادر  نينوايي

نادر نينوايي مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار و کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی با گرایش روزنامه نگاری

ثبت دیدگاه